начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Акт за неплатени данъци чл.107 ал.3

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Акт за неплатени данъци чл.107 ал.3

Мнениеот yani81 » 26 Яну 2017, 12:50

Здравейте,имаме един мотор откраднат през 2009г от Румъния.Започната е процедура по отписване в КАТ, но незнайно защо не е завършена.На 27.12.16 год. най-накрая официално е отписан.
Имаме акт за дължим данък на мотора от 2011 до момента.От КАТ прекратиха регистр. към 2016г.
От данъчното търсят данъка,има съставен акт дори.
Кат ми издадоха удостоверение в което пише, че мотора е обявен за издирване в "Шенгенската информационна система" с дата 2010г.
Говорих с инспекторката направила акта, каза да подам Жалба свободен текст към Община.
Имам документ от КАТ от Румъния че мотора е откраднат-следователно не е бил на територията на България.
Въпроса ми е как да бъде формулирана жалбата ми?
Не мога да започна самият текст.
Според вас дали ще ми се приспаднат тези данъци?!Ако не ме удовлетворява отговора да се обърна към друга институция?!
Благодаря!
yani81
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Яну 2017, 12:42

Re: Акт за неплатени данъци чл.107 ал.3

Мнениеот thebeast » 28 Яну 2017, 17:19

Актът е основание задължението да бъде предадено за принудително събиране на публичен изпълнител в НАП или съдебен изпълнител (държавен или частен). Частният ще начисли и събира такси към 250-300 лв. за черешка на данъчната торта.
Това, че МПСто е било някъде не променя факта, че същото е било регистрирано за движение по пътната мрежа на Република България и съответно е било собственост на този, на който са начислили и търсят да съберат данъка.
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron