начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

заповед на кмет на община за премахване на търговски обект

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


заповед на кмет на община за премахване на търговски обект

Мнениеот elinor_gt500 » 05 Яну 2017, 16:52

Здравейте, имам нужда от помощ. Ситуацията е следната :
в продължение на две години вече общината ни издава разрешително за поставяне на временни търговски обекти (каравани) на частен имот. РП се издава година за година. Последното РП изтече през м.септември 2015 г. През м.октомври подадох молба за издаване на ново РП за срок от една година. През м. октомври, служители на общината са извършили проверка и са установили, че обектите са в имота без да има действащо РП, което на практика е така, но вече бях подал молба за издаване на такова. Месец декември ми беше връчен АУАН. Няколко дни след връчването на акта, получих и съответното разрешително за поставяне на търговски обекти. И тук вече идва абсурда. 3 дни след като получих РП, ми беше връчена заповед на кмета за премахване на обектите, издадена на основание на връчения ми преди да получа РП АУАН. Сега се чудя да жаля ли в съда, да пускам някакви възражения в общината ли или друго да правя? Може ли да премахнат обектите, при положение,че са ми издали разрешително за поставяне ?
elinor_gt500
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 03 Сеп 2014, 10:33

Re: заповед на кмет на община за премахване на търговски обе

Мнениеот ivanov_p » 05 Яну 2017, 18:06

Изпращаш писмо до общината, че си премахнал доброволно обекта на другия ден след констатиране на нарушението затова заповедта на кмета е безпредметна.
Като дойдат на проверка им показваш разрешителното и ги оставяш те да действат.

Ако искаш да печелиш време жалиш с този мотив.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron