начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Да поразсъждаваме над един въпрос.

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Да поразсъждаваме над един въпрос.

Мнениеот bobi9 » 27 Дек 2016, 13:46

Казусът е следният: На лице са му съставени Х на брой АУАН за нарушения по ЗДВП, да кажем например 10 за период от 3г. След известно време 2 от тях са обжалвани от виновното лице, а другите влизат в сила и въз основа на тях СУМПС е отнето и лицето е лишено от правоспособност. Следва нов курс, нов изпит и пиридобиване отново на правоспособност. КАТ му издава СУМПС, като не му дава новият син талон, с аргумента, че от старата книжка има обжалвани 2 НП, по които КАТ не е уведомен за решението на съда. Като оставим въпроса законосъобразно ли задържа КАТ новият син талон, интересува ме вашата експертиза, какво би следвало да се случи с наказанията наложени, но не влеззли в сила при старото СУМПС? Да речем, че в близък период от време КАТ го уведомят за решенията, и те потвърждават НП. Следва ли да се наложат наказанията!? Ако от извършването на нарушението до уведомяването на КАТ е изтекла три годишната давност, следва ли да се приложи?
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Да поразсъждаваме над един въпрос.

Мнениеот TheOldMan » 30 Дек 2016, 00:17

Наказанията се налагат на водача, а не на СУМПС. Тоест водача, дори и с нова "книжка" продължава да си търпи/дължи наказанието. Ако наказанието включва "лишаване от правоуправление", то това наказание трябва "да се излежи" преди новия стар водач да си получи талона.

С'я у мен напира друг въпрос - времето когато водача е бил неправоспособен поради "зануляване" на точките, трябва ли да се включи в периода на изтърпяването на наказанието "лишаване от правоуправление"? :) Защото докато наказания водач няма книжка, той юридически няма как да търпи това наказание - той не е водач през това време... :)
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Да поразсъждаваме над един въпрос.

Мнениеот bobi9 » 30 Дек 2016, 11:18

Времето през което е бил лишен от правоспособност другите наказания не са били влезли в сила, така че няма как и какво да тече. Въпроса е, че е възможна хипотезата, при която водача повече да не изкара книжка. И се оказва, че за определено нарушение, наказание няма да има. Но сте прав по принцип, че ако влязе в сила същото наказание по друго НП, докато е лишен... става съвсем боза. Иначе аз съм достигнал до същия извод, че наказанията ще си се наложат независимо, че е издадено ново СУМПС. Търся аргументи в обратната посока, но явно не ми стигат прочетените странички в университета.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Да поразсъждаваме над един въпрос.

Мнениеот chinchilla » 11 Яну 2017, 14:35

Аз от 2000 карах без сумпс. Имах Н на брой актове, на приблизителна обща стойност 60 000 лв. в периода 00 - 10 години. При някои давността беше изтекла, при други - не. Спрях овтомобилите за периода 2010 - 2013 и зачаках чинно всичко да отпадне по давност. При два от актовете, не бях получил НП и според КАТ, а може би и закона, давността в тези два случая не е започнала дори да тече, като единият акт беше от 2006, другият от 2009. 2013 година сам отидох в КАТ да си изискам НП-тата, съответно ги обжалвах в КАТ. Междувременно имах и наказание лишаване от правоуправление за срок 6 мес...мисля ПАН му казвахте вие юристите. Двете НП-та спечелих в СРС, приеха, че е изтекла давността при единия, а при другия - за неправилно написан акт.
В админ съд спечелих делото за лишаването, като се доказа, че ми е било наложено, заради нп, което не било влязло в сила.
Може и да бъркам точно фактологията и хронологията, но в крайна сметка резултата беше, че не се наложи да платя въпросните актове, както и лишаването ми отпадна.
Аааа, докато делото се насрочи в сас, бяха изтекли шесте месеца лишаване, защото - жалбата не прекъсвала изпълнението на админ наказание, или нещо такова ми формулираха.
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Да поразсъждаваме над един въпрос.

Мнениеот vesii » 29 Яну 2017, 14:13

Давноста е 3 години
vesii
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Яну 2017, 11:19


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron