начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Платен(онлайн) данък МПС пред нотариус

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Платен(онлайн) данък МПС пред нотариус

Мнениеот lazo2223 » 04 Дек 2016, 21:49

Здравейте, имам нужда от информация относно заплащането на данък МПС и валидността му пред нотариус, ако е платен онлайн или по банков път.
Казуса е следния. Утре ще продавам личният си автомобил, но данък МПС е платен за половината 2016г. Понеже живея в гр.София а колата е пловдивска, има ли шанс плащането за другата половина по един от тези начини да мине пред нотариус. В мен е половинката, която е платена в местни данъци и такси гр.Пловдив.
Много ще съм благодарен, ако някой може да ми даде яснота по въпроса. Не успях да намеря нова информация по темата. 8)
lazo2223
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Дек 2016, 21:41

Re: Платен(онлайн) данък МПС пред нотариус

Мнениеот barakuda » 04 Дек 2016, 22:14

Да, просто платете същата сума на общината по банков път, а с първата бележка ще докажете размера на данъка за полугодие.
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11

Re: Платен(онлайн) данък МПС пред нотариус

Мнениеот doc03 » 05 Дек 2016, 02:36

Нотариусът може да поиска заверка (зелен печат) от МДТ на бележката (разпечатката) за платения данък.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Платен(онлайн) данък МПС пред нотариус

Мнениеот ivanov_p » 05 Дек 2016, 10:39

Напоследък нотариусите са се разпищолили, което от своя страна е следствие от напълно неадекватните действия на политици и прокуратура и не приемат платежни, които не са заверени от общината. Т.е. дори да е платено по банков път, електронно или на място или изи пей, трябва да отидете до общината и те ви издават копие на което някой общини слагат стикер или само печат.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4334
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Платен(онлайн) данък МПС пред нотариус

Мнениеот leto15 » 05 Дек 2016, 13:56

М дааа, точно така е, нотарите са си отделна губерния
leto15
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 04 Юни 2015, 09:14

Re: Платен(онлайн) данък МПС пред нотариус

Мнениеот lazo2223 » 05 Дек 2016, 16:34

Благодаря на всички, които отделиха време за коментар. Днес сутринта бях готов да се връщам до Пловдив, като това щеше да ми коства време и пари. Почнах да се обаждам на нотариуси в София, като повечето казваха, че не ги интересува плащането, а че трябва печат! Но попаднах на един който прие плащане от изи пей, като каза че много лесно се проверява, дали ми е платен данъка. Толкова ни е зле системата, че всеки ден все по-тъжно става.
Благодаря още веднъж за инфото.
Поздрави!
lazo2223
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Дек 2016, 21:41


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron