начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Получаване на син талон след обжалван акт и наличен фиш

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Получаване на син талон след обжалван акт и наличен фиш

Мнениеот cyberx » 17 Ное 2016, 17:24

Здравейте,
Първо да споделя, че не съм юрист и съм бос в правната материя, така че ако може да се избегнат някои злобни коментари ще съм много благодарен.
Та по същество, към днешна дата имам АКТ съставен по чл. 40 от АУАН и влязло в сила НП. По акта има подадено възражение, което е отхвърлено, а наказателното постановление ще бъде обжалвано, просто днес взех НП и още не е обжалван от адвоката ми (и зная за 7дневния срок за обжалване). До тук ми е ясно, но служителката на гишето в КАТ-София днес ми показа в системата им, че освен глобите които са ми наложени по това НП имам и едни 20лв. от ФИШ през 2014г. Тя ми написа на едно листче, че фиша е от 12.05.2014 г. (вдигнаха ми тогава автомобила с паяк пред УНСС). До колкото успях да прочета въпросната глоба от фиша е с давностен срок 2 години, ако не е изпратена в НАП и тогава попада в обхвата на ДОПК. Преди малко приятел ме провери в системата на НАП дали имам задължения към 17.11.2016 г. и каза, че нямам никакви публични задължения.
Въпросът ми е следният: Дали след като приключи обжалването по Наказателното постановление (което е за различно нарушение и няма общо към фиш) ще трябва да платя и този фиш за да си получа синия талон? Защото 2-ият срок за събиране на вземането по фиш-а е изтекъл (ако е двугодишен срока де), а не е предаден към НАП за събиране.
cyberx
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Ное 2016, 16:48

Re: Получаване на син талон след обжалван акт и наличен фиш

Мнениеот cyberx » 17 Ное 2016, 18:21

Малко допълнение: След като прегледах разпоредбите на ЗАНН открих, че попадам в хипотезата на чл. 82 ал. (1) букв. (а) и алинеи (3) и (4) от същият член. Правилно ли разчитам, че според тези разпоредби аз не дължа тези 20 лева?
cyberx
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Ное 2016, 16:48


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron