начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Входиране на документи в МВР

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Входиране на документи в МВР

Мнениеот vasilsamobukvi » 21 Юли 2016, 21:06

През изминалата година ми са налагаше да внасям доста писмени жалби и сигнали в деловодството на Областна дирекция на МВР .Винаги съм искал да ми се постави печат и върху втория екземпляр от документа но категорично ми се отказва.Служителката взима едно листче хартия и върху него поставя печат и входящ номер и дата и после ми го дава.Направих коментар пред нея но тя отново отказа с мотива че те така правели .
При подаване на жалба в Административен съд по друг повод се случи точно обратното .Служителката ме пита къде е моя екземпляр от жалбата за да постави печат и входящ номер ,при което и казах че нямам а тя ми направи ксерокопие на първа страница от жалбата и върху него постави печат и входящ номер.
Имам ли основание за некоректно поведение от страна на деловодителките в МВР и има ли текст който да задължава деловодителя да поставя печат върху втория екземпляр който остава за мен.
Благодаря предварително за коментарите.Надявам се добронамерени
vasilsamobukvi
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юли 2016, 20:42

Re: Входиране на документи в МВР

Мнениеот doc03 » 21 Юли 2016, 22:20

Няма пречка служителката да запише вх.№ на Вашия екземпляр. Печат (в същност - щемпел), обаче, няма да Ви сложи на екземпляра, тъй като в МВР няма въведен щемпел, който да се поставя на екземплярите на гражданите, какъвто щемпел има въведен в съда. Поставяйки щемпел (на МВР) на Вашия екземпляр, тя би създала "документ на МВР", който пък се намира във Вас, и ... това е недопустимо. И е нонсенс.
Всички тези ... неща :-) са уредени в инструкции и наредби (ПЗНА). Служителката - ТЯ - няма вина!
Абе ... дълго е, и сложно ... и в същност е една от минималните простотийки, на фона на грандиозната ... (допълнете си сам изречението).
:wink:
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron