начало
Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста

Искане по чл. 176 от АПК за допълнително решение

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Искане по чл. 176 от АПК за допълнително решение

Мнениеот onlyjustice » 19 Юли 2016, 19:28

Здравейте!
Имам влязло в сила решение на ВАС /неподлежащо на обжалване/, в диспозитива на което ВАС не се е произнесъл по цялото ми искане по касационната ми жалба. В мотивите на решението съдът е изложил съображения, че преписката трябва да се върне на адм. орган, но в диспозитива няма такова постановяване за връщане на преписката на адм. оргам. Макар, че прогласява изцяло нищожността на адм. акт на адм. орган съда не постановява в диспозитива на решението връщане на адм. преписка на адм. орган за ново произнасяне, както съм поискал в касационната жалба Едномесечния срок все още не е минал.
Силата на присъденото нещо по адм. дело се формира от диспозитива на решението, а не от неговите мотиви.
Искам да Ви попитам тази молба - искане къде се подава? Направо в регистратурата на съда който е постановил решението /ВАС/, което искам да бъде допълнено или чрез предишната инстания до ВАС. Как се адресира?
Благодаря Ви!
onlyjustice
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Фев 2011, 13:40

Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта


cron