начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Предоставяне на копия от документи

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Предоставяне на копия от документи

Мнениеот scorpio13 » 24 Апр 2016, 16:02

По мое заявление административен орган отказва да ми даде незаверени копия от документи от преписка, по която съм страна. Отговориха ми, че могат да ми предоставят единствено заверени копия след като заплатя по 2.50 лв. на страница. Исканите документи са съвсем обикновени - заявления, молби и сигнали - и не са от вид със специални правила при администриране. Има ли право АО да постъпва по този начин?
scorpio13
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:53

Re: Предоставяне на копия от документи

Мнениеот vera_an » 30 Ное 2016, 16:48

в АПК чл.34 е казано, че са длъжни, да Ви дадат , но за Ваша сметка, в различните общини таксата е различна, иначе нямат право да Ви откажат.
vera_an
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 25 Фев 2011, 11:01


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron