начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Некомпетентен или мързелив административен съдия?

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Некомпетентен или мързелив административен съдия?

Мнениеот nedkost1 » 18 Фев 2016, 14:38

Здравейте,
Повода да пиша тук е за да изразя възмущението си от претупаната работа на съдия Росица К. Цветкова - зам. председател на АС-Шумен. Явно, щом не съм платил на юрист да ме представлява по заведено дело, то тези съдийки си мислят, че могат да си пишат определения, както на тях им е по-лесно (или по-изгодно).
Казусът е следния:
1. На 14.12.2015 подавам заявление до кмета на община Шумен с искане за даване разрешение за изготвяне на ПРОМЯНА на ПУП, съгласно процедурите по глава IV на ЗУТ.
2. Съгласно чл.135, ал.3 ЗУТ сроковете в които административния орган трябва да се произнесе са 14 дни. След изтичане на този срок на 28.12.2015, аз приемам, че е налице формиран мълчалив отказ тъй като не съм получил или съм бил уведомен за акт на кмета, с който да одобрява или мотивирано да откаже исканото разрешение. Не съм получавал и уведомления за пропуски в документацията по заявлението ми, които да отстраня в законовия 7-дневен срок. Съгласно ЗУТ, срокът в който мога да обжалвам мълчаливия отказ е 14 дена. Той изтича на 11.01.2016 г. На същата дата, изчаквайки максимално дълго с надеждата административния орган все пак да издаде искания от мен акт, подавам и жалба срещу мълчаливия отказ, чрез кмета на Шумен до АС-Шумен.
На 25.01.2016 правя справка в АС-Шумен, дали преписката по жалбата ми е пристигнала при тях в законноустановения 3-дневен срок. Оказва се, че преписката не е постъпила в съда и кмета е нарушил закона, а именно чл.303, ал.2 АПК. Съответно внасям препис от жалбата, като на отделна страница правя допълнение с искане АС-Шумен да санкционира кмета на общината съгласно чл.303, ал.2 АПК.
3. На 15.02.2016 получавам, чрез кмета на кметство ОПРЕДЕЛЕНИЕ 86/2016 от 11.02.2016 на АС-Шумен (http://legalacts.justice.bg/Search/GetA ... FQvEPrI%3D), с което съдът ме информира, че делото е прекратено на основания чл.160, ал.1 АПК - актът не подлежи на обжалване, като мотивите са, че съм подал жалбата преди изтичане на срока за произнасяне на кмета. Съдийката пише в мотивите си преавилно, че съм подал заявление с искане за разрешение за ПРОМЯНА на ПУП, но не продължава да чете закона след чл.134 ЗУТ - т.е. глава IV, която разглежда възможностите за промяна на ПУП, а се връща назад в глава III на ЗУТ, описваща процедурите при изготвяне на НОВ ПУП. Направо съм изумен от това произволно тълкуване на законите!!!!!
Естествено, подадох частна жалба до ВАС срещу определението, като не се въздържах и поисках при връщане на делото от АС-Шумен (след отмяна на това Смешно Определение), то да бъде разгледано от съдия, които не се отнася повърхностно към работата си и умее да прилага материалния закон без да го интерпретира произволно.
nedkost1
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Фев 2016, 13:10

Re: Некомпетентен или мързелив административен съдия?

Мнениеот Julyan » 27 Фев 2016, 12:04

Много ми е интересно къде изчезнаха разменените с вас постове.
Да са били някому неудобни не вярвам.
:)
Julyan
Потребител
 
Мнения: 556
Регистриран на: 06 Яну 2007, 09:22

Re: Некомпетентен или мързелив административен съдия?

Мнениеот nedkost1 » 02 Мар 2016, 09:37

Не знам - или админ. на форума е счел, че тук не им е мястото или админа е колега на съдийката, решил, че уронваме "престижа" на тяхното съсловие. Аз не съм трил нищо.
nedkost1
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Фев 2016, 13:10

Re: Некомпетентен или мързелив административен съдия?

Мнениеот bobi9 » 02 Мар 2016, 10:12

Беше паднал форума и са го бекъпнали. Повечето от темите в последните дни изчезнаха.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Некомпетентен или мързелив административен съдия?

Мнениеот nedkost1 » 10 Юни 2016, 09:47

ВАС върна делото на същия съдия. Има вече и съдебно решение в моя полза http://www.admcourt-sh.org/index.php/20 ... ad-40-2017
Въпреки това продължавам да твърдя, че съдията е мързелива - в мотивите към решението си явно си личи, че е преписвала от друго сходно дело. Няма как архитекта на община Кричим (видно от преписаните мотиви) да е отговорен за моя казус!!!!!
nedkost1
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Фев 2016, 13:10


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron