начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Относно ипотека и учредяване

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Относно ипотека и учредяване

Мнениеот drdimov » 13 Мар 2014, 19:44

Здравейте,

В понеделник ми предстой среща с адвокат, но няма да откажа мнение !
Направих ипотечен кредит на вторият ми имот преди около 6 години, но се стигна до ЧСИ. Банката ми предложи да търся клиент и разликата от продажната цена да се преструктурира в потребителски кредит. След като намерих сериозен клиент, банката отказа да реализираме сделката ако не се учреди първия имот с цел застраховка, че сумата ще се погасява. Банката има ли право да "посегне" към първия имот след като ЧСИ продаде ипотекирания имот ? Мога ли да бъда защитен от чл. 444. от ГПК ? Банката се опитва всячески да ме убеди в това да подпиша учредяване на оставащото ми жилище. Надявам се, че не Ви обърках !

Благодаря !
drdimov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Мар 2014, 19:07

Re: Относно ипотека и учредяване

Мнениеот barakuda » 15 Мар 2014, 22:19

Вие с банката просто преговаряте. Мисля, че сте неизряден и банката е в правото си да търси възможно най-добри гаранции. Пък и не виждам какъв е проблема, щом имате намерение да си връщате кредитите.
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11

Re: Относно ипотека и учредяване

Мнениеот ch3oh » 15 Мар 2014, 22:32

На път сте да направите всичко необходимо, за да останете на улицата. Доверете се на специалист, но го проверете предварително.
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: Относно ипотека и учредяване

Мнениеот kdkrastev1234 » 16 Мар 2014, 10:18

Драснете пак, какво ви е посъветвал колегата. Направете си добре сметката какво ви предлага банката. Под "предоговаряне" обикновено се разбира 10% по-голям дълг и признаване на всичките й досегашни претенции.
И чл. 444 ви пази сега, но и ако ипотекирате имота.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Относно ипотека и учредяване

Мнениеот drdimov » 17 Мар 2014, 17:19

kdkrastev1234 написа:Драснете пак, какво ви е посъветвал колегата. Направете си добре сметката какво ви предлага банката. Под "предоговаряне" обикновено се разбира 10% по-голям дълг и признаване на всичките й досегашни претенции.
И чл. 444 ви пази сега, но и ако ипотекирате имота.


Колегата Ви ми обясни, че на този етап банката ще се опитва да ни убеди за учредяването.
Едното предложение беше с дарение на 3-то лице. Другото което получих като информация е, че в повечето случай банката веднага пуска за продан учреден имот с цел събиране на оставащата сума. Банката е против преструктуриране на останалата част от сумата в ПК без учредяване. Заявиха ми, че лихвите ще се трупат докато не се вземе някакво решение (Публичен търг или учредяване). Днес след срещата ми с адвоката се чух със служител на банката който ми каза следното "Ние няма как да го продадем дори и на ЧСИ без учредяване на имота. Щом вие на този етап отказвате предложението на банката, то ние сме с вързани ръце, а лихвите ще продължат да нарастват". На този етап съм твърдо против учредяване и допир на банката до единственото ми оставащо жилище. След като успея да събера мислите си ще направя още една консултация с адвокат :? .
drdimov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Мар 2014, 19:07

Re: Относно ипотека и учредяване

Мнениеот Melly » 17 Мар 2014, 18:55

Прави впечатление, че питащият не е обърнал никакво, ама никакво внимание на думите ти, ch3oh.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Относно ипотека и учредяване

Мнениеот ch3oh » 17 Мар 2014, 20:44

За пореден път ти благодаря, Melly!
Какво да правиш...всеки чува това, което му се иска. После светът му е виновен.

...След като успея да събера мислите си ще направя още една консултация с адвокат :? .
Този път гледай да се видиш с истински адвокат.
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: Относно ипотека и учредяване

Мнениеот kdkrastev1234 » 17 Мар 2014, 21:23

kdkrastev1234 написа:
И чл. 444 ви пази сега, но не и ако ипотекирате имота.

Това го четете така, че съм изтървал най-важната дума. Аз не бих предоговарял с банката. Пробвайте с още едно мнение
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Относно ипотека и учредяване

Мнениеот drdimov » 17 Мар 2014, 21:40

ch3oh написа:За пореден път ти благодаря, Melly!
Какво да правиш...всеки чува това, което му се иска. После светът му е виновен.

...След като успея да събера мислите си ще направя още една консултация с адвокат :? .
Този път гледай да се видиш с истински адвокат.


Бихте ли ми дали съвет или евентуално да ме насочите към адвокат който може да ми даде по-адекватно решение. Благодаря предварително :D

kdkrastev1234 написа:
kdkrastev1234 написа:
И чл. 444 ви пази сега, но не и ако ипотекирате имота.

Това го четете така, че съм изтървал най-важната дума. Аз не бих предоговарял с банката. Пробвайте с още едно мнение


Това ми обясни и колегата Ви ! Ако учредя имота, то тогава не съм защитен от чл. 444.
drdimov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Мар 2014, 19:07

Re: Относно ипотека и учредяване

Мнениеот ch3oh » 17 Мар 2014, 21:49

Бихте ли ми дали съвет или евентуално да ме насочите към адвокат който може да ми даде по-адекватно решение. Благодаря предварително :D

Единственият съвет, който мога да ви дам, е да се изразявате със свои думи, а не да се опитвате да цитирате термини, чието съдържание на знаете.
Без да съм се запознал случая, не мога да ви давам съвети, още повече, че не използвам форума за набиране на клиенти. /честно казано ме дразнят опитите на някои за това/.
Що се отнася да адвоката - сам ще си го изберете.
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: Относно ипотека и учредяване

Мнениеот drdimov » 17 Мар 2014, 22:23

ch3oh написа:Бихте ли ми дали съвет или евентуално да ме насочите към адвокат който може да ми даде по-адекватно решение. Благодаря предварително :D

Единственият съвет, който мога да ви дам, е да се изразявате със свои думи, а не да се опитвате да цитирате термини, чието съдържание на знаете.
Без да съм се запознал случая, не мога да ви давам съвети, още повече, че не използвам форума за набиране на клиенти. /честно казано ме дразнят опитите на някои за това/.
Що се отнася да адвоката - сам ще си го изберете.


Много благодаря !
drdimov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Мар 2014, 19:07


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron