начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Противоконституционност на Закона за здравното осигуряване!

Дискусии и предложения по проекти за закони


Мнениеот butch » 06 Фев 2006, 16:21

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2005 9:27 pm Заглавие: Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв Отговорете с цитат
БОЖЕ ГОСПОДИ - САЙТ НА ЮРИСТИ А ТОЛКОВА МНОГО НЕГРАМОТНИ ХОРА!
ЕВАЛА SGP! КОЛКОТО И ДА ГО МИСЛЯ ПО КОНКРЕТИЗИРАНО И ТОЧНО НЕ МОГА ДА ГО КАЖА! ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ДО 4 СТР/ПРОСТО ЗА СЛЕДВАЩИТЕ НЯМАХ ТЪРПЕНИЕ/ МИ СТАНА ТЪЖНО ЗА ДЪРЖАВАТА, ЧАСТ ОТ КОЯТО СЪМ И АЗ. НАДЯВАМ СЕ ТОВА ДА Е ПОРЕДНИЯТ МАНИПУЛАЦИОНЕН ЗАЛП НА ПРЕДАТЕЛИТЕ НА РОДИНАТА, НО ВСЕ МИ СЕ СТРУВА , ЧЕ НАРОДЪТ Е МНОГО ПРОСТ! А ОБЩОТО НИВО УБИВА ИНДИВИДУАЛНОСТИТЕ, ПО РАЗЛИЧНИ НАЧИНИ.
ПАК ПОВТАРЯМ - ЕВАЛА SGP!
butch
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Яну 2006, 10:31

Мнениеот danyan » 06 Фев 2006, 21:12

za da vi osiguri dyrjavata zdraveopazvane vse po nqkakyv na4in 6te vi vzeme pari ot djoba. nqma kak ina4e da stane.
danyan
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 07 Ное 2005, 20:31

Мнениеот shveda » 07 Фев 2006, 11:29

Дълго време"заобикалях" тази тема, на накрая не се сдържах и ще напиша няколко реда. Дали е противоконституционен законът ще каже само Конст. съд. Само, че мисля, че той ще повтори решението си, което постанови по отношение на социалното осигуряване преди няколко години. Аз лично мисля, че проблемът не е в нашите задължения да се осигуряваме, а по скоро в размера на осигуровките. От друга страна обърнете внимание, че ни задължават да внасяме АВАНСОВИ ВНОСКИ, които ако не внесем навреме ДЪЛЖИМ УБИЙСТВЕНИ ЛИХВИ. От друга страна е недомислицата с безработните хора, които трябва да се самоосигуряват отново в голям размер. Проблем е, че едва сега през 2006 г. се сетиха да търсят неплатените вноски, а законът е в сила от 01.07.1999 г. Защо чакаха да се натрупат такива големи суми? А размера на лихвите?
От друга страна да се замислим как употребяват нашите пари? Луксозни административни сгради, вътре лукс, скъпа техника, скъпи служебни коли, безотговорни харчове - пилеят се пари за неоправдани служебни разходи, пример: в Здравната каса в гр. Д. са закупили карти от М-тел на служителите и те говорят служебно??? на една от най-скъпите тарифи. Охрана!!! на входа. От кого се пазят?!
Кой им дава право да пилеят парите ни, които вярвам никой не събира по пътя, а ги изкарва с много труд. А първите години знаете ли как насила даваха пари на лекарите от касата. Един пример - всеки личен лекар получаваше определена сума, само за това, че някой пациент е записан в пациентската му листа. А какво ще кажете за записаните "мъртви души" в тия листи. Колко парици бяха източени от касата за тях. А неверните отчети на неосъществени прегледи и изследвания? И това пак са нашите пари.
Вие давали ли сте съгласие за това? Аз не! Държавата ни се е превърнала в един бездушен бирник, е как тогава да няма Андрешковци?
Зачитали ли сте се в рамковите договори. В отделните наредби? Знаете ли колко абсурдни положения има. И страшно много ме е яд, че от към процесуална страна ръцете ни са вързани. За мен по-страшно е, че в тази държава май остават само задълженията ни, а правата ни отдавна са "умрели". Но най-страшното, е когато независимите магистрати решават по партийно му.
shveda
Потребител
 
Мнения: 513
Регистриран на: 04 Юли 2004, 18:44

здравноосигурителните вноски

Мнениеот doni » 09 Фев 2006, 23:26

Доколкото си спомням преди няколко години/2002-2003/ медиите писаха,че русенски адвокат е осъдил НОИ за здравното осигуряване...Ако между вас има някой от Русе нека да проучи как е станало това и разбира се да го съобщи тук.
doni
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Ное 2005, 15:43

Мнениеот ekostova » 10 Фев 2006, 13:21

Абсолютно съм съгласна, че здравното осигуряване в сегашния си вид е противоконституционно. Не може при доход = на нула, да дължиш вноска... За мен това си е вид данък, а всички данъци и таски са процент от дохода, така би трябвало и да е и със здравните вноски. между другото едноличните търговци, самоосигуряващите се лица - сега всички адвокати, артисти, музиканти, стоп. производители, ЕТ, учители на свободна пра,тика, архитекти, музиканти и пр. се осигуряват ЗАДЪЛЖИТЕЛНО върху 220 лв. месечен доход, който може и да не са го спечелили. Това също е абсурд! В чужбина ни казват, че сме от Булгаристан. Бих поправила - от Абсурдистан... за съжаление. Причината е, че е създадена система да се злоупотребява с държавните приходи и няма коректив - гражданско общество и пр. институции. В народното събрание има хора, които две думи на кръст не могат да кажат, та нежели да направят един закон. А парите, които им се полагат на депутатите за консултации, ги дават на свои хора. Това е положението. Ние сме държава, съставена преимуществено от крадци и си сърбаме попарката. Истината е, че хората от един вход не могат да се разберат, а какво остава за цялата държава. Според мен цялото зло е от необразоваността. Защото срещу заплащане раздават всякакви индулгенции, но има сладурчета с висше образование, пък и със средно, дето не са прочели една книга и не могат да направят един правилен извод. Гадно е, но е така. Трябва да се наблегне на образованието, на четенето на книги, на ерудицията. Но у нас умните ги считат за луди... Нищо не се е променило за 2 века. Според мен по развитие на обществото се намираме в 18. век. Има държави в 16. век, има и в 21. век. Това е.
ekostova
Потребител
 
Мнения: 106
Регистриран на: 02 Юли 2002, 14:50

До Г-жа Е. Костова

Мнениеот tvalchev » 19 Фев 2006, 21:45

Към Вас, г-жа Костова и към останалите, с конструктивни становища:

До момента сме организирали движение по един от болните въпроси на средното образование.
То е в същата безизходица, в каквато е и здравното осигуряване.
За сега имаме подкрепа от хора от 5 града в страната и няколко общности зад граница.
Подготвяме и дело по ЗЗО.

Събираме контакти с хора от цялата страна, които имат отношение както към тези два, така и към други подобни парадоксални проблеми.
Имаме в предвид - сериозно отношение, а не - "чесане на езиците".

С анонимност - не става.
Във форума са пуснати достатъчно контакти за връзка.
Атанас Чобанов от в-к "Парижки вести" създаде и ред електронни подписки и организира и други мероприятия.

Организират се и няколко форума, с по-сериозна насоченост и чуваемост (http://www.intermedia-bg.com, http://www.cvetnica.org, http://www.podpiska.org и др.)
Очакваме съдействие и предложения, по конкретните действия, които за започнали поне засега.

Поздрави,
Вълчев
tvalchev
Младши потребител
 
Мнения: 90
Регистриран на: 30 Дек 2004, 22:57

Мнениеот djany_111 » 27 Юли 2007, 09:57

Има ли някакви реални действия или последствия от борбата срещу този очевадно рекетьорски закон, който вече 7 години смуче и тормози българи в страната и чужбина. Продължава ли борбата срещу него или пак наведохме главици???!!!
Пак ли с това 500 годишно покорство???
djany_111
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Юли 2007, 09:53

Мнениеот sunrise » 27 Юли 2007, 10:33

Има решение на Кс , което обосновава, как конкрентно за самоосигуряващите се правото по Конституция е задължение по закон. Отнася се за социалното, но спокойно го бройте и за здравното осигураване.
По-скоро трябва да се мисли за промяна в системата. Аз съъм съгласна да плащам и 100лв. на месец, но когато ми се наложи да ползвам "здравна услуга", може и веднъж годишно да е ,но да не се бъркам отново.
А иначе, нали помните онзи стар соц. лозунг:"Да не оставим нито един болен да умре без лекарска помощ!" А сега и здравната каса му се е притекла на помощ.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Мнениеот djany_111 » 27 Юли 2007, 11:05

Да! Проблемът е в системата! Тази обща солидарност трябва да се премахне, защо се бави въвеждането на частните здравноосигурителни фондове с персонални партиди!? Но зад всичко това прозира ламтежа на определени лица за лично облагодетелстване- според мен НЗОК е престъпна финансова групировка, а НОИ и НАП са нейни преки суъчастници! Айде стига с тоя рекет вече! Ама само бърборим и нищо не правим! Какво стана с прекратеното дело на адвокат Вълчев- защо толкова БЪРЗО го спряха???
djany_111
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Юли 2007, 09:53

Мнениеот djany_111 » 15 Ное 2007, 12:09

Някакви новини относно промени на ЗЗО. Доколкото знам има законопрпоект касаещ българите в чужбина, но какъв е статуса на хората без доходи в България? И всъщност те имат ли право да търсят осигуровки отпреди 5 години- 2000, 2001, 2002? Нали има 5 годишен срок на давност? (Доколкото съм информиран.)
djany_111
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Юли 2007, 09:53

Мнениеот kalahan » 16 Ное 2007, 20:21

djany_111 написа: Нали има 5 годишен срок на давност? (Доколкото съм информиран.)

5г., но абсолютната е 10 г.
kalahan
Потребител
 
Мнения: 412
Регистриран на: 13 Сеп 2007, 23:00
Местоположение: София

Мнениеот kalahan » 16 Ное 2007, 23:27

shveda написа:От друга страна обърнете внимание, че ни задължават да внасяме АВАНСОВИ ВНОСКИ, които ако не внесем навреме ДЪЛЖИМ УБИЙСТВЕНИ ЛИХВИ.

Що да са убийствени лихвите? осн.лихвен процент на БНБ + 10 пункта отгоре. За разлика от лихвите по социалните осигуровки, които са + 20 пункта (чл. 113 КСО).
kalahan
Потребител
 
Мнения: 412
Регистриран на: 13 Сеп 2007, 23:00
Местоположение: София

Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряване!

Мнениеот daria » 20 Мар 2011, 18:09

За тези убийствени лихви, също трябва да се сезира КС. Но никой от тези които имат право да го направят няма воля за това.
daria
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 07 Апр 2006, 19:00

Предишна

Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron