начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Солидарна отговорност при прехвърляне на ЕООД

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Солидарна отговорност при прехвърляне на ЕООД

Мнениеот silvia_cvetanova » 19 Дек 2016, 00:39

Здравейте,

Имам следния въпрос - продадох всички дялове от фирмата си (ЕООД) на трето лице. Фирмата няма никакви задължения (нито към държавата, нито към частни ЮЛ и ФЛ) към датата на продажбата. Въпросът ми е: ако новият собственик натрупа задължения, аз солидарно отговорна ли съм за тях през следващите 6 месеца? И ако да - в какъв размер?
Благодаря предварително за помощта.
silvia_cvetanova
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Дек 2016, 00:34

Re: Солидарна отговорност при прехвърляне на ЕООД

Мнениеот ivanov_p » 19 Дек 2016, 10:35

Фирмата няма никакви задължения (нито към държавата, нито към частни ЮЛ и ФЛ) към датата на продажбата.


Фирмата няма никакви задължения защото сте ги укрили, защото вие мислите така или защото е била извършена проверка, която го е установила?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Солидарна отговорност при прехвърляне на ЕООД

Мнениеот silvia_cvetanova » 19 Дек 2016, 14:44

Защото сме си плащали всичко навреме и сме работили само на светло и по банков път. Отделно от това имаме и удостоверения за липса на задължения, а са ни правили и проверки. Както и да е - въпросът не е за това, а дали за нови задължения, направени от новия собственик, ние сме солидарно отговорни.
silvia_cvetanova
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Дек 2016, 00:34

Re: Солидарна отговорност при прехвърляне на ЕООД

Мнениеот ivanov_p » 19 Дек 2016, 15:35

За нови задължения, направени от прехвърленото вече дружество, не носите отговорност.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Солидарна отговорност при прехвърляне на ЕООД

Мнениеот silvia_cvetanova » 19 Дек 2016, 17:12

Благодаря
silvia_cvetanova
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Дек 2016, 00:34


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 21 госта


cron