начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Финансиране на фирма по европейски програми

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Финансиране на фирма по европейски програми

Мнениеот v_angelova » 07 Юни 2013, 00:51

Здравейте!

Искам да Ви запитам за някои неща ,които ме интересуват..Ако открия фирма с магазин и цех за производство на прясна паста ,или така наречената италианска "pasta fresca" с продажба на обществеността и договор за производство,снабдяване ресторанти,нещо като кетъринг..

Въпросът ми е ,имам ли право на помощи или финансиране по някаква програма от ЕС за закупуване на машини за производство и оборудване на щандове за директна продажба ?

Машините могат ли да бъдат закупени от други държави или трябва да се купят от търговците в България ?

Има ли възможност за финансиране и реконструкции,подновяване на помещенията? Ако има такава възможност ,какви са необходимите документи,които трябва да представя и какъв капитал трябва да инвестирам,каква сума трябва да имам, за да получа финансиране от ЕС ?

Има ли допълнителни стимули в случай,че се вземат работници ? И накрая,ако цехът и магазинът е оборудван със собствена кухня,приготвяне ,готвене на "pasta fresca" след ,което да се продава в готово състояние,влиза ли и това към финансиране/помощи ? Например както в Моловете има щандове за готова храна..и се продава директно..

С нетърпение очаквам Вашият отговор,за което предварително благодаря.



Сърдечни поздрави

Веселина Ангелова
v_angelova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юни 2013, 00:19

Re: Финансиране на фирма по европейски програми

Мнениеот n6391 » 07 Юни 2013, 13:27

На толкова много въпроси и от такъв различен характер няма как да Ви бъде отговорено тук във форума. Те касаят материи от различни закони, подзаконови актове, изисквания на различни институции, което предполага проучване на всяко от нещата поотделно. Запасете се с търпение и посетете колега-адвокат, на когото имате доверие.
n6391
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 21 Сеп 2010, 22:18

Re: Финансиране на фирма по европейски програми

Мнениеот economix » 22 Юни 2013, 21:54

За всяка прогрома е различно.
В момента има само две отворени програми по ОП Конкурентоспособност, но едва ли са съвсем подходящи.

BG161PO003-1.1.07 „Внедряване на иновации в предприятията”

BG161PO003-2.3.02 „Енергийна ефективност и зелена икономика”

Съществуват програми за субсидирана заетост (национални, не само по еврофондовете, каквито също вече няма) към Агенцията за заетостта. Моят съвет е да отидете на място в бюрото по труда, защото има тънкости.
Тук има инфо иначе - http://www.az.government.bg/internal.as ... ogrami.htm

По ПРСР мисля, че също няма подходяща мярка в момента.
Икономически анализи
economix
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 22 Юни 2013, 21:41

Re: Финансиране на фирма по европейски програми

Мнениеот vqra_simeonova » 25 Окт 2016, 17:19

Добра възможност за финансиране на собствен бизнес със средства от ЕС е Програма за развитие на селските райони (ПРСР) 2014-2020, тук: https://goo.gl/e0NrBK може да бъде намерена информация за нея. Не съм много запозната, но доколкото знам има доста мерки, които финансират различни по вид земеделски и неземеделски дейности. :wink:
vqra_simeonova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Окт 2016, 17:05


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron