начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Образец на подпис

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Образец на подпис

Мнениеот jade_alex » 30 Юли 2012, 12:22

Здравейте,
подготвям документи за преобразуване на ООД в ЕООД, поради покупко-продажба на дялове от единия съдружник на другия. Управителят не се променя, т.е. той закупува дяловете от напускащия съдружник и става едноличен собственик. Фирмата е регистрирана първоначално през 2008 г. и тогава е подавано в ТР "Нотариално заверено съгласие и образец от саморъчния подпис на управителя".
Въпросът ми е мога ли да използвам този документ със стара дата за вписването на сегашната промяна в обстоятелствата или е нужно да се изготви нов?
jade_alex
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Юли 2012, 12:16

Re: Образец на подпис

Мнениеот inspectora » 30 Юли 2012, 12:34

Нали казвате, че нямате промяна на управителя? Какво ще вписвате тогава?
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Образец на подпис

Мнениеот jade_alex » 30 Юли 2012, 12:36

Има прехвърляне на дялове от единия съдружник (напускащия) на другия (управителя).
jade_alex
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Юли 2012, 12:16

Re: Образец на подпис

Мнениеот inspectora » 30 Юли 2012, 14:33

Извинявам се за въпроса, но Вие юрист ли сте?
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Образец на подпис

Мнениеот jade_alex » 30 Юли 2012, 15:17

Не, не съм юрист.
jade_alex
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Юли 2012, 12:16

Re: Образец на подпис

Мнениеот inspectora » 30 Юли 2012, 16:46

jade_alex написа:Не, не съм юрист.

А какъв/каква сте - счетоводител, собственик на дружеството, инж., арх., д-р, консултант някакъв, или? /за да знам как точно да Ви отговоря на въпроса, за да ме разберете/
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Образец на подпис

Мнениеот jade_alex » 30 Юли 2012, 18:34

Ако опитате да ми отговорите с вярната информация на въпроса, който зададох ще ви разбера всякак си ;)
jade_alex
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Юли 2012, 12:16

Re: Образец на подпис

Мнениеот neutralen » 30 Юли 2012, 19:23

Колегата не случайно ви пита за професията, щото след като не сте юрист, очевидно се занимавате с несвойствена работа, като считате вероятно, че сте наясно с материята в общи линии.
Отговорът на въпроса ви е - следва да изготвите документи за промените в подлежащите на вписване обстоятелства.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Образец на подпис

Мнениеот inspectora » 30 Юли 2012, 19:40

jade_alex написа:Ако опитате да ми отговорите с вярната информация на въпроса, който зададох ще ви разбера всякак си ;)

Ааа, Вие сте тарикат някакъв ... Ами успех Ви желая тогава и всичко най-добро в живота ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Образец на подпис

Мнениеот jade_alex » 31 Юли 2012, 11:50

Много моля да не се обиждаме! Това че сте юристи изобщо не ви поставя на по-високо стъпало в еволюционната стълбица, колкото и да настоявате за това.

Тарикат, не съм. Всъщност съм инженер, но преди всичко съм човек с акъла си и имам желанието и амбицията сама да извърша тази "несвойствена" за мен работа.

neutralen, напълно разбрах отговора ви и възнамерявам точно това да направя.
jade_alex
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Юли 2012, 12:16

Re: Образец на подпис

Мнениеот Pause » 31 Юли 2012, 12:27

Според мен трябва да подадете заявление за вписване в ТР за решението за преобразуването на търговското дружество в друга правноорганизационна форма Чл.263б ТЗ .Стария документ не ви върши работа.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: Образец на подпис

Мнениеот Гост. » 31 Юли 2012, 15:42

jade_alex написа:Много моля да не се обиждаме! Това че сте юристи изобщо не ви поставя на по-високо стъпало в еволюционната стълбица, колкото и да настоявате за това.

Тарикат, не съм. Всъщност съм инженер, но преди всичко съм човек с акъла си и имам желанието и амбицията сама да извърша тази "несвойствена" за мен работа.

neutralen, напълно разбрах отговора ви и възнамерявам точно това да направя.


:) В България- тази малка страна на неограничените възможности всеки разбира от право, футбол и жени. Уви, историята потвърждава факта, че това е дълбока заблуда.

Инак, знанието се търкаля по улицата ( в конкретния случай има няма в поне 4 относими НА)... ябълки, бисери.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Образец на подпис

Мнениеот inspectora » 01 Авг 2012, 09:29

jade_alex написа:Тарикат, не съм. Всъщност съм инженер, но преди всичко съм човек с акъла си и имам желанието и амбицията сама да извърша тази "несвойствена" за мен работа.


Ами може би имах принципно желание да Ви отговоря на въпроса, защото сам по себе си той не е кой знае колко сложен и отговорът му е от две-три думи ... това не е въпрос, за който да се налага консултация, а от тези, на които спокойно може да се отговори и във форум ...
Въпросът е там, че бих отговорил на човек, на когото преценя да дам отговор ... та за това исках да разбера що за човек сте /доколкото е възможно/ ... и разбрах /доколкото е възможно/ :)

Аз лично не виждам нищо лошо да се опитвате сам да си направите документите /после ще си берете резултата, т.е. ще създадете повече работа на някой колега, съответно и повече пари ще попаднат в бранша, отколкото ще са за изготвяне на промяната, която искате ;) ... но това е друга тема .../.

jade_alex написа:Много моля да не се обиждаме!


Моите извинения, ако съм Ви обидил наричайки Ви "тарикат", но остроумниченето Ви, вместо да Ви помогне, в случая Ви изигра лоша шега. Не го разбирам това - да молиш за помощ някой и да му остроумничиш ...

jade_alex написа:Това че сте юристи изобщо не ви поставя на по-високо стъпало в еволюционната стълбица, колкото и да настоявате за това.


В еволюционната стълбичка - не! Мисля обаче, че в правните материи не е точно така ... След като сте в правен форум и искате помощ от юристите, които пишат в него ... Кой на кое стъпало е в случая? Ако ми влезете в кантората за консултация и ми отговорите по начина, по който сте ми отговорили на въпроса ми за "качеството" Ви ... подобно е и тук - влизате, питате, отговаряте /има и някои разлики - безплатно е, можете да излъжете/ ... И както аз правя, когато отида на лекар - изпълнявам/отговарям и без да разбирам защо ме пита някои неща и защо ме кара да правя други, така следва да се държи и всеки, който търси помощ в непознати за него води ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Образец на подпис

Мнениеот jade_alex » 02 Авг 2012, 17:53

Ако ви бях казала, че съм инженер, Вие като инженер ли щяхте да ми отговорите?
Така или иначе документите си ги оправих сама и всичко е наред. За половин ден. Ако някой срещне проблем с подобен казус с радост бих споделила своя опит... безплатно. Нека само ми пише на лични.
jade_alex
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Юли 2012, 12:16

Re: Образец на подпис

Мнениеот ykovachev » 02 Авг 2012, 18:07

Браааво!
Шъ предложа Б.Б. и Президенто да Ви дадат медал за постижението :mrgreen:
Простете, но... лошо захванахте разговора тук и с тая фукня накрая не подобрявате нещата... Аз колко неща знам извън правото, ма не се тупам в гърдите по площади и/или форуми къв съм готин, знаещ, гениален и как помагам безплатно.
Вместо това направо помагам, без да си го меря с инженерите. Доколкото знам и мога, де. Като не знам, си плащам, та да не откривам топлата вода за 134 567 890-ти път на света. Ма то е въпрос на избор какво струва половин ден, така че - чест и почитания, изборът е свободен. Пък и свободно време ако имате - перфектно :wink:
Прочее, син на двама инженери съм, а после ме отгледа допълнително и трети такъв, та имам слабост към тях... Към фукнята и прекомерното самочувствие обаче нямам. Инспектора е прав.
Щастие и рози Ви желая :)
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Образец на подпис

Мнениеот jade_alex » 02 Авг 2012, 18:25

Поздравявам ви с постиженията на ума, които току що демонстрирахте. Да си ги ползвате със здраве. На мен моите ми стигат.
jade_alex
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Юли 2012, 12:16

Re: Образец на подпис

Мнениеот hasplu » 02 Авг 2012, 19:00

jade_alex написа:Ако някой срещне проблем с подобен казус с радост бих споделила своя опит... безплатно.



Здравейте :D Много се радвам, че има някой, който се е преборил в тази тежка "машина", наречена Търговски регистър и който може да сподели своя опит (безплатото не го кометнирам, тук тези юристи само си вирят носовете и на никой не помагат всъщност :evil: ).

Понеже по професия съм автомонтьор, но шефа ми има проблем с неговата фирма, то бих ви помолил да ми помогнете, защото и на мен ми предстои същата процедура. Той има фирма, която е еоод. Понеже не се е пререгистрирал, сега се чуди дали ще е по-лесно да го направи сега или да направи фирмата ЕТ и да стане пререгистрацията наведнъж.
Какви документи са ми нужни и колко пари се плащат на гишето в търговския регистър?

Много благодаря предварително за оказаното съдействие и дано има повече хора като вас, които да помагат професионално по форумите, че ми искаха 400 лева за същото точно такива "адвокати" скоро...:evil: :evil: :evil:
Аватар
hasplu
Потребител
 
Мнения: 486
Регистриран на: 06 Фев 2002, 12:42

Re: Образец на подпис

Мнениеот jasta13 » 03 Авг 2012, 10:32

ИзвинетИ, а Вие автомобилите, безплатно, професионално ли ги ремонтирате :?: :!: Едни накладки имам да на сменям, та ще може ли професионално и форумно да ми съдействате в борбата с тази тежка задача, бе да си вирите носа.
МПС- то ми е едно такова малко и синьо, с четири гуми и харчи някво гориво, ама малко :mrgreen:
alea jasta est
jasta13
Младши потребител
 
Мнения: 90
Регистриран на: 28 Сеп 2006, 13:38

Re: Образец на подпис

Мнениеот huukuu » 03 Авг 2012, 10:41

hasplu написа:
...Понеже по професия съм автомонтьор...

...Много благодаря предварително за оказаното съдействие и дано има повече хора като вас, които да помагат професионално по форумите, че ми искаха 400 лева за същото точно такива "адвокати" скоро...:evil: :evil: :evil:


А като ми се откачи отново ауспуха на Фиата, Вие ще бъдете ли така да добър да поддържате вижданията си за безвъзмездна професионална помощ, когато ви го докарам в сервиза?

Работата е там, че когато човек моли за помощ, то и отношението му трябва да е съответното :wink:
huukuu
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Май 2012, 21:44

Re: Образец на подпис

Мнениеот ykovachev » 03 Авг 2012, 10:55

jasta13 написа:ИзвинетИ, а Вие автомобилите, безплатно, професионално ли ги ремонтирате :?: :!: ...
huukuu написа:А като ми се откачи отново ауспуха на Фиата, Вие ще бъдете ли така да добър да поддържате вижданията си за безвъзмездна професионална помощ, когато ви го докарам в сервиза?
Работата е там, че когато човек моли за помощ, то и отношението му трябва да е съответното :wink:

Колеги, адски сте прави, освен в едно: hasplu също е колега и се шегува :wink: (глейте сега как го издадох, че не е автомонтьор) :D
А най-лошото е, че питащата няма да ни разбере, колкото и да е ЕНТЕЛЕКТУАЛНА, т.е. човек с акъл, желание и амбиция :mrgreen: Щото то трябва малко и възгледите да са в рамките на уважението към чуждия труд, нали :wink:
Последна промяна ykovachev на 03 Авг 2012, 10:59, променена общо 2 пъти
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Следваща

Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron