начало
Нотариалната камара предупреди: Ще има санкции, ако не се приеме Европейското удостоверение за наследство Нотариалната камара предупреди: Ще има санкции, ако не се приеме Европейското удостоверение за наследство

наследяване фирмата на Едноличен Търговец

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


наследяване фирмата на Едноличен Търговец

Мнениеот dddsss » 20 Сеп 2006, 14:46

Здравей те, аз и брат ми наследихме майка ни, която е регистрирана като Едноличен Търговец.Въпросът ми е какво трябва да се направи за да се води фирмата на нас?
dddsss
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Фев 2005, 20:10

Мнениеот gosho72 » 20 Сеп 2006, 15:07

Следва в 7 дневен срок от настъпилата промяна да подадете заявление до окръжния съд за вписване на настъпилите промени в търговския регистър,съгласно чл. 4, ал. 3 от ТЗ). Вписват се промени в обстоятелствата, посочени в чл. 58, ал. 1 и 3 от ТЗ (чл. 490, ал. 2 от ГПК).Към заявлението се прилагат квитанция за платена държавна такса и доказателства за промяната, чието вписване се иска. При придобиването на предприятието от трето лице по наследство (по закон или завещание), заявлението се подава от наследника, а към него се прилага удостоверение за наследници (при наследяване по закон) или нотариално заверено копие от завещанието .Следва да подадете и декларации по чл.57 и чл.58,ал.2 и 4 от ТЗ и декларация-образец от подпис.
Имате право да запазите досегашното предназначение на дейността,която е извършвана.Следва да се направи промяна в името на ЕТ-като се впишат и новите собственици.
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

Мнениеот gosho72 » 20 Сеп 2006, 15:22

Имах в предвид "новите собственеци" тъй като не е пречка да се запази и името на досегашния собственик-майката и се добави името на новия собственик,който ще упражнява дейността на ЕТ.
По същественото,което пропуснах да напиша е,че името на новия собственик на ЕТ трябва да е идентично с името,което той е известен.
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

ЕЕН

Мнениеот jailer » 24 Сеп 2006, 16:41

Не ли малко страннно да говорим от една страна за ЕДНОЛИЧЕН търговец и от друга страна наследнициТЕ?! КАк би следвало да се казва новият едноличен търговец? Нещо като ЕТ "Трепетлика - Мария и Иван Станоеви" ли, gosho72?
jailer
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 17 Сеп 2005, 09:36

Re: ЕЕН

Мнениеот gosho72 » 24 Сеп 2006, 18:27

jailer написа:Не ли малко страннно да говорим от една страна за ЕДНОЛИЧЕН търговец и от друга страна наследнициТЕ?! КАк би следвало да се казва новият едноличен търговец? Нещо като ЕТ "Трепетлика - Мария и Иван Станоеви" ли, gosho72?


Странно или не закона не го забранява.Пък наследника ще си прецени сам за себе си дали да заличи името на покойната си майка или да добави и своето име след нейното"
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

Мнениеот rossa » 08 Яну 2007, 19:16

съжалявам, че пиша и тук , но за мен е важно .

ако колегата Гошо 72 е на линия , би ли ми отговорил, дали с оглед новата практика на ВКС е необходомо поемателят наследник предварително да е регистриран като търговец, за да поеме предприятието по наследство?
rossa
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 18 Сеп 2003, 21:50
Местоположение: софия

Мнениеот mitko6 » 08 Яну 2007, 23:31

Каква пък е тази глупост - да не би пък ВКС за са го измислили. Вписването на ЕТ не е конститутивно, а декларативно, така че и да не съм вписан в ТР, ако иззвършвам ТД по занятие, съм търговец.
mitko6
Потребител
 
Мнения: 514
Регистриран на: 26 Окт 2006, 23:57


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron