начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Данък МПС на собственик с ТЕЛК

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Данък МПС на собственик с ТЕЛК

Мнениеот valio4kata » 11 Юли 2016, 12:33

Имаме автомобил 1770 кубика,85KW регистриран 2014год. на името на съпруга ми.Той е с ТЕЛК 87%, а аз съм с ТЕЛК 50%.Съпругът ми почина.Тъй като трябва да подам декларация в 6 месечен срок от датата на смъртта влезнах в сайта на общината да видя какви данъци има за плащане и се оказа, че за въпросния автомобил съпругът ми дължи за текущата година 87.12лв., за предходни години 7.34лв., а аз за текущата 87.98 лв.за предходни 168.63лв.
Въпросът ми е този автомобил не е ли освободен от данък (чл.58 ал.1 т.4),при положение че са подадени деклараций с приложени ТЕЛК ? Може ли да се направи нещо при вече начислени суми, ако правилно тълкувам закона?
valio4kata
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Фев 2011, 12:00

Re: Данък МПС на собственик с ТЕЛК

Мнениеот thebeast » 16 Юли 2016, 16:58

Дайте повече факти:
Дата на придобиване на автомобила (ако е бил регистриран в страната - датата на нотариалната заверка на договора за покупко-продажба или дарение);
Дата на регистрация в КАТ на името на съпруга Ви;
Година на първа регистрация на автомобила;
В коя община е постоянния Ви адрес?
Дата на подаване на декларация с приложени експертни решения на ТЕЛК;
Дати на инвалидизиране с над 49.99 % на съпруга Ви и на вас;
Срокове на експертните решения на ТЕЛК приложени към декларацията;
Притежавате ли друг автомобил - Вие или съпруга Ви и ако притежавате - от коя дата и ползвате ли облекчение за него?
Дата на смъртта на съпруга Ви.
Изяснете обстановката да видим може ли и какво може да направите!
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron