начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Отстъпка 5% и наказателно постановление?

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отстъпка 5% и наказателно постановление?

Мнениеот milenjs » 30 Мар 2016, 09:13

Здравейте, подадох си данъчната делкарация, платих си данъка ползвайки 5% отстъпка но получавам писмо от нап че трябва да си коригирам декларацията понеже съм имал "...подлежащи на принудително изпълнение публични задължения".
Проверявам - глоба от МВР за увреден документ за самоличност (беше единствения начин да ми преиздадат личната карта, имала още няколко месеца, а на мен ми се налагаше пътуване в чужбина) - Наказателно постановление/Глоба 520/2010-06-24.
Не съм я плащал но не е ли с изтекала давност? Не са ми връчвали нищо освен един хвъчащ лист от МВР преди повече от 5 години...
milenjs
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 09:02

Re: Отстъпка 5% и наказателно постановление?

Мнениеот thebeast » 30 Мар 2016, 20:08

Глобата вече е платена, сега ще платите и остатъка от данъка, вкл. отстъпката, ако го направите след 03.05.2016 г. ще бъде и с лихва!
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Отстъпка 5% и наказателно постановление?

Мнениеот milenjs » 31 Мар 2016, 13:15

Е не, стои си,сега проверих, стоеше си и миналата година след плащане от моя страна -
Справка за задълженията, плащанията по които подлежат на разпределение от публичен изпълнител Наказателно постановление/Глоба 520/2010-06-24 Областни дирекции на МВР/ОД на МВР - СЛИВЕН 30.00
Явно ще си платя 5% та и ще подам коригираща щом няма оправяне...
milenjs
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 09:02

Re: Отстъпка 5% и наказателно постановление?

Мнениеот 111888 » 01 Апр 2016, 09:25

Не знам какво са ви казали ,,но са ви заблудили. Лична карта може да бъде подменена и преди срока на изтичане на валидността и, по ваше искане. Не е било необходимо да се пише,че документът е бил увреден-и като последица-да ви глобят, достатъчно е ваше заявление, без да посочвате каквито и да е мотиви и причини за исканатото преиздаване на личната карта с нова.

чл 31 (3) ЗБЛД "По искане на лицето нова лична карта може да се издаде и преди изтичане срока й на валидност."
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron