начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот leonardos » 08 Фев 2010, 11:42

Не е речено - не е сторено!
Така се посяга на спестяванията на гражданите. Повечето то попадащите в графа нарушители са извън страната, но тук имат имущество. А НАП вече са титуловани да описват и продават движимо и недвижимо, само и само да пълнят хазната! А къде потъват 2 % от допълнителното доброволно осигуряване??? Това са милиарди !!??!! И накрая е твърде вероятно да се окаже, че също липсват !!
leonardos
Потребител
 
Мнения: 240
Регистриран на: 27 Ное 2008, 16:43

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот gudio » 08 Фев 2010, 19:11

Аз мисля, че много се отклонихте от темата - въпросът ме вълнува и мен - имам дъщеря, която :evil: прекъсна следването си (поради некадърност, вероятно - метнала се на татко си :wink: ) - в един момент я виждам, че започва да излиза с "месеци без данни за здравно осигуряване" в сайта на НОИ. Тутакси я назначавам на трудов договор при мен... Възниква въпросът - а той така беше зададен от автора на темата - каква "начална дата от периода, за който възниква задължението ми за внасяне на вноски... дрън-дрън" да се декларира във въпросната "Декл. обр.7" - има само НАЧАЛНА дата, говори се за ПЕРИОД, ама няма полета за отбелязване на въпросния период - крайна дата, а в случая става дума за два месеца само, след което започнах да я осигурявам аз. От горчив опит с пошлата инф. система на НАП подозирам, че ако подаде такава декларация, ще я "заведат" дъщеря ми като самоосигуряваща се и въпреки, че аз я осигурявам на трудов договор, току-виж тръгнали да й търсят още здравни осигуровки или да я водят невнасяща си такива, т.е. неосигурена :?: :roll:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот krasiyo » 11 Фев 2010, 00:08

Студент съм редовно обучение над 26 години и се осигурявам здравно като безработен. Трябва ли да подавам тази декларация 7 :?
krasiyo
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Фев 2010, 18:39

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот mladshy » 11 Фев 2010, 13:22

Здравейте на всички. Досега сам си внасях здравните осигуровки, но само тях. По една или друга причина нямам работа и си докарвам минимални доходи като общ работник. Не съм регистриран в бюрото по труда, защото все още тая надежда, че ще успея да си завърша висшето. Вапроса ми е трябва ли да се регистрирам в бюрото по труда или е достатъчно само да подам декларацията?
mladshy
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Сеп 2006, 19:50

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот kirile » 15 Фев 2010, 14:51

И аз това исках да кажа - конституционните права на гражданите ги вменяват като задължения , че и глоба ще слагат ! Айде бе !
kirile
Потребител
 
Мнения: 650
Регистриран на: 12 Мар 2009, 21:03

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот geomar1958 » 18 Фев 2010, 02:58

Гудио не бъди толкова черноглед, братко: "прекъсна следването си (поради некадърност, вероятно - метнала се на татко си ". Ами ти си и татко и си даже горд от това. Нали знаеш колко ти е готина, колко ти е красива и колко си я обичаш? Нали знаеш, че крушата не пада по-далеч от дървото - за какво се цупиш.
Вероятно си още много млад и това ти е естествената реакция - такава каквато ми беше и моята за моите синове в началото преди да се осъзная. Сега вече знам, че няма защо да им се сърдя след като аз съм бил такъв и след като съм станал на половин век човек и не съм могъл да им внуша промяната, която не съм могъл да направя със себе си. Какво ще кажеш, приятелю, а?
geomar1958
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 19 Окт 2008, 12:44

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот geomar1958 » 18 Фев 2010, 03:20

. Гудио -""""""Тутакси я назначавам на трудов договор при мен... Възниква въпросът - а той така беше зададен от автора на темата - каква "начална дата от периода, за който възниква задължението ми за внасяне на вноски... дрън-дрън" да се декларира във въпросната "Декл. обр.7" - има само НАЧАЛНА дата, говори се за ПЕРИОД, ама няма полета за отбелязване на въпросния период - крайна дата, а в случая става дума за два месеца само, след което започнах да я осигурявам аз. От горчив опит с пошлата инф. система на НАП подозирам, че ако подаде такава декларация, ще я "заведат" дъщеря ми като самоосигуряваща се и въпреки, че аз я осигурявам на трудов договор, току-виж тръгнали да й търсят още здравни осигуровки или да я водят невнасяща си такива, т.е. неосигурена """""''''
ГУДИОООООО,ПРИЯТЕЛЮ СЛУШАЙ СЕГА ЩОМ ТУТАКСИ СИ НАЗНАЧИЛ ДЕТЕНЦЕТО НА РАБОТА - ЗНАЧИ НЯМА НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ, Т.Е. НА МОМИЧЕТО МУ Е ТРЪГНАЛА ОСИГУРОВКАТА - НЯМА ДА ПОДАВА ДЕКЛ. ОБР 7. АКО ИМА НЕПЛ. ОСИГ. ПРЕДИ ТОВА - ЩЕ ИМА ДАВНОСТ 3 ГОДИНИ - ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА ПРЕЗ ТЕЗИ 3 ГОДИНИ. АКО ИМА НЯКОЙ МЕСЕЦ НЕПЛ. ОСИГ. И АКО СЕ ПРИТЕСНЯВАШ - ПЛАТИ ГИ. АЗ ЛИЧНО НЕ СЪМ ПЛАТИЛ ЗА МОИТЕ ДЕЦА И НЯМА ДА ИМ ПЛАЩАМ, ДО КАТО НЕ ЗАПОЧНАТ РАБОТА , НО ЩЕ ПОДАДЕМ ДЕКЛ. ДО КРАЯ НА ФЕВР. И ЩЕ ЗАПОЧНА ДА ИМ ПЛАЩАМ ОСИГУРОВКИ НА ДЕЦАТА МИ - ДА ПЛЮСКАТ ИЗРОДИТЕ МРЪСНИ И ИЗЕДНИЦИ НАРОДНИ, ЗА ДА ИМА КАКВО ДА КРАДАТ В НЕСВЯСТ, ДО КАТО НИЕ - НАРОДЪТ ЩЕ РАБОТИМ ДО ПЕНСИОННА ВЪЗРАСТ, ДА РЕЧЕМ ДО СТО ГОДИНИ, ЗА ДА МОЖЕ КАТО ИЗПУКАМЕ - ЕСТЕСТВЕНО ДА НЕ ВЗЕМАМЕ НИКАКВИ ПЕНСИИ.
geomar1958
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 19 Окт 2008, 12:44

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот geomar1958 » 18 Фев 2010, 03:23

ГУДИО, ЗАБРАВИХ ДА ТИ СЕ ПОХВАЛЯ, ЧЕ ДНЕС СЕ ОЖЕНИХ - ОБАЧЕ ПРЕДИ 30 ГОДИНИ. И ОЩЕ СЪМ ЖИВ!
geomar1958
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 19 Окт 2008, 12:44

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот gudio » 19 Фев 2010, 13:43

geomar1958 написа:...

8) Благодаря за мненията и честита годишнина... при мен са 23 години :wink:
Споделям какво се получи - внесох от нейно име осигуровки за липсващите месеци (от миналата година), без да подаваме въпросната декларация - след три-четири дена в сайта на НАП започна да излиза с "непрекъснати здравноосигур. права" и месеците с липсващи вноски изчезнаха. Дано това да е било всичко... "оно че се види некой ден" .
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот teodorterziev » 19 Фев 2010, 22:20

Гражданска петиция срещу липсата на право на избор за здравно осигуряване

http://www.bgpetition.com/Sreshtu-lipsa ... index.html

Цитат от недоволни граждани:

"Над 1 милион души в България не плащат здравни осигуровки, не искат да плащат здравни осигуровки. Или казано с други думи: " Тези над 1млнл души, българи не я искат вашата осигурителна система!" За Вас обаче това е без значение! За Вас: "Глас народен" , не е :"Глас Божи". Защото не сте демократи! Ситемата Ви е командно-административна, система на извъникономическа принуда! Как така ще ме задължаваш да плащам здравни осигуровки! Че аз съм свободен гражданин и може да не искам да бъда обслужван от вашата здравна система! Задължително това! Задължително онова! Че Вие ударихте в земята всички уж тоталитарни режими преди Вас! Чудя се хората слепи ли са, че не виждат такива очевидни, брутални посегателства върху свободата им и правото им на свободен избор!Диктатурата, мракобесието и насилието водят до деградация и физическо ликвидиране на обществото. Не се чудете, защо населението на България непрекъснато намалява!"
teodorterziev
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Апр 2007, 00:44

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот leonardos » 09 Мар 2010, 13:09

[quote="teodorterziev"]Гражданска петиция срещу липсата на право на избор за здравно осигуряване

http://www.bgpetition.com/Sreshtu-lipsa ... index.html

Цитат от недоволни граждани:

===========
Прекрасен текст, но никой от тези които си избрахме да ни крадат, не би се трогнал от смисъла му - сит на гладния не вярва !!!
Както се изрази премиера ББ -който си мълчи, ще бъде добре, а всички останали са за операция "Октопод" ! Тези феодални последователи, не се интересуват от къде ще им намериш парите - те просто си ги искат от нас, крепостните роби !!!
Жалко за обикновения човечец, всеки има по нещо спестено, за да удовлетвори престъпната алчност към новите 800 дни !!!
А сега и 10 % за здравни вноски!! Нямам думи!!!
leonardos
Потребител
 
Мнения: 240
Регистриран на: 27 Ное 2008, 16:43

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот leonardos » 10 Мар 2010, 22:56

Така и не разбрах, от къде трайно безработните ще намерят пари, за да ги предоставят на властващите, че да има какво да крадат !?!?
Ехх ... и аз искам заплатата на Цецка, а защо не и да печатя винетки ... или дневния оборот от някой клон на СИ-БАНК например ... !!!
leonardos
Потребител
 
Мнения: 240
Регистриран на: 27 Ное 2008, 16:43

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот frankyfurbo » 16 Мар 2010, 14:42

Здравейте, някой би ли могъл да даде мнение по следния въпрос:
При попълване Декларация образец 7 текстът е следният: "Декларирам, началната дата от периода, за който възниква задължението ми за внасяне на вноски на основание чл. 40, ал. 5. т.1 от ЗЗО е ..."
Въпросът ми е следният: Ако Х е осигуряван здравно до 01.01.2010 на основание отменената разпоредба от ЗЗО - като неосигурен на друго основание, хипотезата на сегашния чл. 40, ал. 5, т.1 обхваща периода от влизането му в сила - 01.01.2010 - за в бъдеще. Тоест, не би трябвало да се попълва по-ранна дата, когато лицето е било осигурено на друго основание, независимо, че случаят попада в обсега на сега действащия чл. 40, ал. 5, т.1 и най-ранната дата, която следва да се декларира, е 01.01.2010?
frankyfurbo
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Дек 2007, 05:03

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот leonardos » 26 Мар 2010, 12:58

С този позорен текст, законодателя цели съдиране кожата от гърба на данъкоплатеца. Никой не се интересува от тебе, имаш ли или нямаш доходи - те си го искат !! В случая е най-подходящо да притежаваш 37 % от Си-Банк и всеки божи ден да се прибираш у дома си с 200 000 лева. Е, може и да печаташ винетките в страната, но недай си боже да ти поискат данък "лукс" - ще има да се чудиш какво да скриеш или продадеш!!! А защо не и да участваш в проект като "Цанков камък" например ... тогава няма да ти се наложи подаване на въпросната декларация и ще бъде предизвикана ревизия, и току се разчуло кой кум, кой сват - кой на булката брат! Някои нямат правен интерес от разкриването на далаверите им ! Не може всеки безработен да е бандит, а да има имоти на морето на името на близките си !!!
leonardos
Потребител
 
Мнения: 240
Регистриран на: 27 Ное 2008, 16:43

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот microfinance » 28 Мар 2010, 20:20

Просто си мислят, че като вземат на босия цървулите ще напълнят хазната..

Това с Декларация 7, със задължението за подаване и задължението за внасяне на здравни вноски, са срамни евтини номера, за пълнене на хазната.. Които показват безсилието в тази посока.
microfinance
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 21 Дек 2009, 17:19
Местоположение: Пловдив

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот stefanbenev » 18 Май 2010, 17:02

Аз съм безработен от 01.01.2010. Записах се в бюрото по труда Януари месец още. Казват "Декларация образец 7 се подава в срок до края на месеца, следващ месеца, в който е възникнало обстоятелството за внасянето на здравноосигурителните вноски от лицата, които не са осигурени на друго основание."
Значи въпроса ми е следният: От бюрото ме осигуряват 4 месеца, съответно: Януари, Февруари, Март, Април. Дефакто Май се явява месеца, в който е възникнало обстоятелството за внасянето на здравноосигурителните вноски, а декларацията се подава до края на месеца, следващ месеца в който е възникнало обстоятелството за внасянето на здравноосигурителните вноски. Сиреч трябва да я подам тая прословута декларация до края на Юни ли аз? Ще съм много благодарен ако някой може да ми каже дали е така или не.
stefanbenev
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Май 2010, 16:35

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот leonardos » 19 Окт 2010, 09:37

stefanbenev написа:от stefanbenev на 18 Май 2010, 16:02
Аз съм безработен от 01.01.2010. Записах се в бюрото по труда Януари месец още. Казват "Декларация образец 7 се подава в срок до края на месеца, следващ месеца, в който е възникнало обстоятелството за внасянето на здравноосигурителните вноски от лицата, които не са осигурени на друго основание."
....

Не се хаби и не му мисли !!!
Една птичка пролет не прави !!! Жалко за изнудваните наши сънародници, които водени от стремежа си за физическо оцеляване, поголовно напускат мутренската си държавица, с единствената цел - хляба !! Само че крадците от парламента не осъзнават следния факт ... :"Един ден като няма за нас - няма да има и за тях какво да крадат" ... и този ден вече смятам че е утрешния !!
leonardos
Потребител
 
Мнения: 240
Регистриран на: 27 Ное 2008, 16:43

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот toni5 » 29 Ное 2010, 20:35

Вие юристите сте най-компетентни за тези случаи-подемете една кампания ТОВА БЕЗУМИЕ ДА СПРЕ.Много хора ще застанат зад вас-тази АБСУРДНА глоба от 500 :shock: лв да се махне.Хората ровят по кофите за храна.Как може управляващите да вървят срещу собствения си народ??? :cry:
toni5
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 26 Ное 2010, 17:38

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот gudio » 30 Ное 2010, 11:48

toni5 написа:Вие юристите сте най-компетентни за тези случаи-подемете една кампания ТОВА БЕЗУМИЕ ДА СПРЕ.Много хора ще застанат зад вас-тази АБСУРДНА глоба от 500 :shock: лв да се махне.Хората ровят по кофите за храна.Как може управляващите да вървят срещу собствения си народ??? :cry:

:wink: Юристите тръпнем в очакване, потривайки ръце, да криминализират невнасянето на осигуровки, неподаването на декларации и прочие, което ще да рече "дела, дела и само дела !"
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот toni5 » 30 Ное 2010, 14:50

gudio-Е то тогава 1млн души ще са престъпници.Ще вземете на босия цървулите!

:arrow: п.п.Не съм адвокат,но ще ВИ кажа нещо-работех във фирма,която заведе дело с/у клиент за неплащане.Наеха адв.кантора,на която платиха.....12000лв/2 пъти по 6000лв/за да води делата.Спечелиха,защото за всичко имаше законни документи и изхода се знаеше предварително при този случай.Вярно,че не всички адвокати са така платени, но сумата е.....фрапираща :shock: !Та,там са парите gudio -в одран кожа няма!
toni5
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 26 Ное 2010, 17:38

ПредишнаСледваща

Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron