начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот street » 03 Дек 2010, 11:51

Добре де!
Аз едно немога да схвана или съм прекалено "глупав"

Не работиш - подававаш декларацията!
Почваш работа - нищо не подаваш?

Като не я подадеш - разбират ,че не си я подал и пишат акта!

Чакайте , бе че като е така работата за какъв ..... го измислиха това с подаването на декларацията, след като знаят кой се самоусигурява и кой не е я е подал, нали щом не си подал същата , значи би трябвало да се самоосигуряваш?

Това ми мирише на декларация - Аз знам ,че знаете , ама да си кажа че се самоосигурявам , да се разпиша ,че после като не внасям нищо да ви е по лесно да ме "опраскате" с лихви и глоби - тъй като аз съм декларирал с подпис и сам съм си сложил главичката на гилотината - доброволно.
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот franny » 07 Дек 2010, 21:26

Здравейте, искам да питам за тази декларация - объркана съм и не знам дали трябва да я подавам или не. На първи декември ме съкратиха и имам право на обезщетение по чл.222 (че 30 дена след като съм съкратена все още съм безработна).
Това обезщетение първо трябва да ми го изплатят след като мине месец декември и чак тогава мога от борсата да вземам пари, които ще покрият здравните от Януари нататък.
Значи аз месец декември няма да имам внесени здравни понеже не се полагат и ще трябва да си ги платя аз и мисля, че трябва да подам декларация 7 за да не ме глобят. Днес обаче ходих да питам жената, която се занимава с обезщетенията от борсата и тя ми каза, че нямало проблем да висна 1 месец...не знам дали тя не ме разбра или аз не съм й обяснила правилно, но много ме е страх да не ми лепнат някаква глоба. Някой който е сигурен как трябва да постъпя може ли да ми отговори. В моя град няма НАП така че ако трябва да подавам после трябва да се чудя и къде...
franny
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Дек 2010, 21:25

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот toni5 » 22 Дек 2010, 17:22

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване
от street на 03 Дек 2010, 10:51

Добре де!
Аз едно немога да схвана или съм прекалено "глупав"

Не работиш - подававаш декларацията!
Почваш работа - нищо не подаваш?[quote][/quote]

Нито ти, нито който и от народа е глупав.
Всички институции са свързани и имат обмен на данни - всичко се знае,но в реалността е обратното....нали трябва да плащаме такси за една обикновена справка дори!
Аз като си проверих СО ми излиза- в 2000г имам 6 месеца не плащани осигуровки и за цялата 2001г. не са ми платени.Тогава съм работила в частна фирма.То вече минава 10-годишния срок на давност,но питам защо държавата не е санкционирала работодателят ми тогава да ги плати? :?:
Защо сега за неплатена една здравна вноска има АБСУРДНА глоба от 500лв. от хора без доходи?! :shock:
И в тая изкуствено направена КРИЗА-то е всъщност 75% АЛЧНОСТ+25%СПАД,но не е и точно така,защото от началото на тая "криза"фирмите са регистрирали 30%по-високи обороти!! :shock:

КАЛПАВА УПРАВА ДО НЕМАЙ КЪДЕ!
До кога в тези Народни събрания ще правят от калпави по-калпави закони?
Пълен АБСУРД е цялата държава!
toni5
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 26 Ное 2010, 17:38

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот rumen_77 » 23 Дек 2010, 19:47

А ако човек не подаде тая декларация 7, вярно ли е че могат да те глобят в следващата една година и после отпада тая "глобяемост"?
rumen_77
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Дек 2010, 19:41

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот pepa60 » 28 Дек 2010, 11:43

По принцип дължите здравно осигуряване за м декемри, защото върху обезщетението се внасят само осигурителни вноски, но ако в рамките на 36 месеца нямате прекъсване повече от 2 месеца можете да си позволите да не внесете този месец здр.осигуровки. Декларация 7 ще подадете, когато ви приключи борсата, но срокът е едномесечен, да не го пропуснете.
pepa60
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 16 Май 2007, 13:10

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот rumen_77 » 04 Яну 2011, 20:44

А ако пропусна този едномесечен срок, цял живот ли трябва да се крия от данъчни?
Нямам нищо против да се спазват законите, обаче когато чух за тая декларация, вече бях закъснял с няколко месеца.
rumen_77
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Дек 2010, 19:41

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот gench0 » 11 Яну 2011, 12:04

Здравейте и аз искам да попитам, всяка година ли трябва да се подава тази декларация 7 ?
Безработен съм от 2 години, като след изтичане на периода към борсата се отказах от услугите им. В последствие попълвах еднократно Д7, та за тази година отново ли трябва да го правя ?
Осигуровки не съм плащал от как съм безработен, та няма и от къде да ги платя, като пари не печеля.


"Не работя, за да уча, а уча, за да не работя - в България"
gench0
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Яну 2011, 18:01

Re: Декларация образец № 7 за здравно осигуряване

Мнениеот emiliae » 25 Яну 2011, 10:28

Имате ли представа, ако прекъсването на здравното осигуряване е в рамките на месеца (от 10 до 25 или 30 число), трябва ли да се подава такава декларация и съответно да се внесат пропорционално ЗОВ? Лицето за месеца има осигуряване за 9 дни за здравно, но в закона и наредбата не пише дали прекъсването трябва да е повече от месец, за да се подаде декл.7.
emiliae
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Фев 2009, 20:30

Предишна

Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron