начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Срок за отговор при бързо производство?

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Срок за отговор при бързо производство?

Мнениеот ivanov_p » 15 Яну 2014, 12:51

В 312(1) ГПК няма определен срок за отговор на ответника при бързо производство, общия едномесечен по 131 ГПК ли остава или има някава препратка или тълкуване?
Последна промяна ivanov_p на 15 Яну 2014, 13:49, променена общо 1 път
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Срок за отговор при бълзо производство?

Мнениеот bebitor » 15 Яну 2014, 13:28

Понякога и аз се обърквам и причината е, че по ГПК отм. имаше 7 дневен срок:
"Чл.126б. В деня на постъпването на исковата молба съдът изпраща препис от нея заедно с приложенията за връчване на ответника, който е длъжен да отговори писмено и да посочи и представи всички доказателства в 7-дневен срок."
Сега няма срок, който да е различен от общия по чл.131 от ГПК.
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: Срок за отговор при бързо производство?

Мнениеот ivanov_p » 15 Яну 2014, 13:51

Да де, и се губи логиката всички да се гърбят с кратки срокове, а ответникът да си кюта 1 месец. Както и да е, в момента ми върши работа.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Срок за отговор при бързо производство?

Мнениеот teogeo » 26 Май 2016, 11:52

ivanov_p написа:Да де, и се губи логиката всички да се гърбят с кратки срокове, а ответникът да си кюта 1 месец. Както и да е, в момента ми върши работа.


"Логиката" на бързия процес е друга. И не следва да е за сметка на процесуалните права на ответника, като му предоставиш малко (недостатъчно) време да се защити. И с този един месец за отговор, пак производството си е бързо, не му се губи качеството.

Като пораснеш, ще го разбереш.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Срок за отговор при бързо производство?

Мнениеот ivan_lawyer » 12 Юни 2016, 15:58

На практика ги водят смесено - гражданско-търговски - това е реалността - тоест подвеждат чисто граждански дела като търговски. Просто мълчи и пълней. Няма оправия - съдът е единен орган - аз какво да направя.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron