начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Трудов договор не на реална заплата

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Трудов договор не на реална заплата

Мнениеот slujitelka1 » 21 Апр 2018, 18:54

Здравейте, притисната от работодателя съм подписала трудов договор на минимална, а не на реална заплата. За мен - работника законно ли е това. Каква наказателна или друга отговорност може да понеса, ако това се разкрие. Това отговаря ли на подписване на документ с невярно съдържание? Много съм притеснена и моля за помощ.
slujitelka1
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:45

Re: Трудов договор не на реална заплата

Мнениеот katerinakuch » 23 Апр 2018, 00:11

Не се притеснявайте. Всичко си е законно. Не носите никаква наказателна отговорност нито Вие, нито работодателят Ви. Не сте подписала документ с невярно съдържание, бъдете спокойна. Винаги може да промените договора и да го подпишете на "реална заплата".
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Трудов договор не на реална заплата

Мнениеот emilia_katsarova » 24 Апр 2018, 11:38

Вас по-скоро би трябвало да Ви интересува на каква сума Ви осигуряват
emilia_katsarova
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 19 Яну 2007, 14:29

Re: Трудов договор не на реална заплата

Мнениеот slujitelka1 » 24 Апр 2018, 23:18

katerinakuch написа:Не се притеснявайте. Всичко си е законно. Не носите никаква наказателна отговорност нито Вие, нито работодателят Ви. Не сте подписала документ с невярно съдържание, бъдете спокойна. Винаги може да промените договора и да го подпишете на "реална заплата".


Сърдечно Ви благодаря! И аз по-късно видях, че съгласно чл.339, ал. 6 от НК не нося наказателна отговорност, май само работодателят по този член носи такава.
slujitelka1
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:45


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron