начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Неизползван отпуск поради майчинство и смяна на месторабота

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Неизползван отпуск поради майчинство и смяна на месторабота

Мнениеот jasmina01 » 19 Юни 2017, 09:11

Здравейте! По майчинство съм от юни 2013г. до октомври 2017г., защото имам две деца. Второто е родено през октомври 2015г. За времето от юни до октомври 2015г. съм ползвала болничен, с идеята да запазя и използвам натрупания отпуск наведнъж след края на майчинството. Но тъй като приех предложение за нова работа и започвам през септември, нямам време да ползвам натрупания отпуск за 2013-17г. Въпросът ми е, какви са правата ми за неизползвания отпуск? Длъжен ли е работодателят да ми изплати целия отпуск? Мога ли да го прехвърля на новото работно място?
jasmina01
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Юни 2017, 00:19

Re: Неизползван отпуск поради майчинство и смяна на местораб

Мнениеот chima » 21 Юни 2017, 17:22

Имате право на платения отпуск, докато сте били по майчинство. Може да го ползвате или при напускане да Ви го изплатят. Не можете да го прехвърляте в друго предприятие.
chima
Потребител
 
Мнения: 113
Регистриран на: 09 Яну 2006, 17:00
Местоположение: София

Re: Неизползван отпуск поради майчинство и смяна на местораб

Мнениеот jasmina01 » 01 Юли 2017, 06:10

Благодаря!
jasmina01
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Юни 2017, 00:19


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron