начало
Прокурорите видяха дискриминация към тях в чернова на проекта на Закона за адвокатурата Прокурорите видяха дискриминация към тях в чернова на проекта на Закона за адвокатурата

Отменителен Павлов иск ищец работник- д. такси

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отменителен Павлов иск ищец работник- д. такси

Мнениеот pitasht » 21 Мар 2017, 18:01

Здравейте спрямо работодетал, който е осъден с влязло в сила в решение и в хода на гражанското дело е дарил имот с данъчна оценка почти 100 000 лева планираме да водим иск по чл. 135 ЗЗД.
Неприятното е държавната такса и започнах да търся практика по въпроса - питането ми е каква е- при 1/4 ли се смята или 4% от 100 000 и има ли освобождаване за това че е работник макар че делото не е трудово.
Естествено бихме могли да искаме освобождаване но тогава зависим от настроението на съда. :D
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: Отменителен Павлов иск ищец работник- д. такси

Мнениеот ivanov_p » 21 Мар 2017, 19:30

Последният който водих в СГС пуснах ДТ върху 1/4, но ми поискаха върху цялата сума. Не ми се бавеше делото и я внесох.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Отменителен Павлов иск ищец работник- д. такси

Мнениеот pitasht » 21 Мар 2017, 21:39

Да но при мен разликата е огромна 1000 или 4000 лева? Тя и малката ще дойде зор а за 4000 изобщо не мога и да мисля.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: Отменителен Павлов иск ищец работник- д. такси

Мнениеот neutralen » 21 Мар 2017, 23:07

Никога не внасяйте предварително ДТ. Оставете съда да я определи. След това преценявайте какво да правите - дали да я внесете, или не, или да я оспорвате.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron