начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Осигурителен и трудов стаж по ГД

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Осигурителен и трудов стаж по ГД

Мнениеот dari944 » 06 Мар 2017, 21:03

Здравейте,
В продължение на 11 месеца работех на ГД. Сега, от 25.01 съм в друга фирма на ТД. Доколкото знам имам право на платен годишен отпуск след като имам 8 месеца трудов стаж. Аз имам общо 3 месеца.
Този трудов стаж общо ли трябва да бъде направен, или без прекъсване? И ако си заверя осигурителната книжка в НОИ ще имам ли право да платен годишен отпуск, или трябва да чакам 8 месеца?
dari944
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Мар 2017, 20:42

Re: Осигурителен и трудов стаж по ГД

Мнениеот jhoro » 07 Мар 2017, 17:18

Тези 8 месеца са само при първо постъпване на работа. Ако преди не сте работили никъде - ще трябва да изчакате.
Трудовият стаж се изчислява за трудови правоотношения, съгласно Кодекса на труда.
Работата на граждански договор не е трудово праноотношение по КТ, защото този вид договори се сключват по реда на Закона за задълженията и договорите - ЗЗД.

Ако за времето на действие на ГД има направени осигурителни вноски и Вие си заверите осигурителната книжка в НОИ, Вие ще увеличите само осигурителния си стаж. Не и трудовия.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Осигурителен и трудов стаж по ГД

Мнениеот da345 » 15 Мар 2017, 08:51

НОИ не заверява осигурителни книжки за основания възникнали след 2011 г. Имам такъв проблем, обясниха ми, че стажа се вземал служебно при необходимост. :?: :cry:
da345
Младши потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: 21 Юни 2010, 18:56


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron