начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Имам ли право да получа копие на договор преди да подпиша

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Имам ли право да получа копие на договор преди да подпиша

Мнениеот noproblem » 23 Яну 2017, 18:19

Здравейте,

предстои ми сключване на договор, който не е трудов, но не е стандартния граждански договор. Доколкото ми обясниха работодателя не поема никакви осигуровки, има санкции и други ограничения.
Въпроса ми е имам ли право да поискам копие на договора, преди да го подпиша, за да мога да се консултирам с юрист за евентуални проблеми в бъдеще.



Благодаря
noproblem
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 02 Окт 2010, 18:50

Re: Имам ли право да получа копие на договор преди да подпиш

Мнениеот TheOldMan » 23 Яну 2017, 20:44

Вие имате право да си поискате, работодателя има право да ви откаже ...
Изобщо ... прекалено подозрително започва съвместната ви работа с този работодател ... Дали наистина желаете да работите за такива хора?
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron