начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Възстановен съм на работа от съда, но работя в момента

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Възстановен съм на работа от съда, но работя в момента

Мнениеот ivan_mihov » 23 Яну 2017, 17:58

Здравейте,

Преди 3 години работодателят ми ме уволни дисциплинарно, след което заведох дело и съда ме възстанови. Изплатено ми е обезщетение за 6 месеца. Сега ми предстои след като получа съобщението от СРС в 14 дневен срок да се явя и да заявя желание за започване на работа.

В момента работя на постоянен трудов договор и въпроса е, какво трябва да направя.
От фирмата, в която съм възстановен, ми предложиха да не се явявам в 14 дневния срок и те щели да прекратят договора по чл 325, т 1 ал 2.

Това ли е най-доброто за мене, понеже чета на места, че ако се явя и започна работа, а в последствие договора ми бъде прекратен отново, мога да получа обезщетение за годишен отпуск за времето през което съм бил уволнен.

Как бихте ме посъветвали да постъпя? Има ли други варианти да прекратя договора си и да получа обезщетение? Фирмата се държа доста грубо с мене по време на уволнението а и след това, и грам не мисля да ги жаля.

Благодаря предварително!
ivan_mihov
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Май 2016, 22:26

Re: Възстановен съм на работа от съда, но работя в момента

Мнениеот svettoslav » 25 Яну 2017, 00:07

За съжаление не се дължи обезщетение за времето на уволнението. Няма две мнения по този въпрос.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Възстановен съм на работа от съда, но работя в момента

Мнениеот Pause » 25 Яну 2017, 10:41

ivan_mihov написа:
Това ли е най-доброто за мене, понеже чета на места, че ако се явя и започна работа, а в последствие договора ми бъде прекратен отново, мога да получа обезщетение за годишен отпуск за времето през което съм бил уволнен.

Как бихте ме посъветвали да постъпя? Има ли други варианти да прекратя договора си и да получа обезщетение?
Благодаря предварително!


По принцип е така,но целта е да се осигури на р/с реалното ползване на платения годишен отпуск и ,когато това е невъзможно от обусловилите го причини да се компенсира със заплащане на обезщетение по чл.224 от КТ това също не изключва възможността ,че и при прекратяване на ТП в срока на предизвестие също може да се ползва полагащия се отпуск и то дори по инициатива на работодателя Ви понеже е неизвестно новото основание за прекратяване на трудовото ви правоотношение,а предварителното мнение е гадаене не съвет.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron