начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Дисциплинарно уволнение

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дисциплинарно уволнение

Мнениеот bobacko » 21 Дек 2016, 20:46

Здравейте. Имам следният проблем.
След изтичането на отпускът по майчинство на работничка и отказ от нейна страна да се яви на работа повече от два последователни дни, както и отказ от нейна страна да предостави някакво обяснение за това, може ли да бъде дисциплинарно уволнена? И ако да, то какви действия трябва да предприема? До този момент има издадена заповед за дисциплинарно уволнение, която не е приета въпреки писмото с обратна разписка. Уведомена е инспекцията по труда за прекратяване на трудовият договор. Моля за повече напътствия в тази посока, тъй като същата заявява(чрез трети лица), че и дължа обезщетение за уволнение. Моля за вашите компетентни мнения, как да бъде спазено законодателството в случай на дисциплинарно уволнение.
Благодаря.
P.S. Работничката, повярвайте ми, наистина си заслужава дисциплинарното уволнение, ако ме разбирате какво имам предвид.
bobacko
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Фев 2007, 22:37

Re: Дисциплинарно уволнение

Мнениеот svettoslav » 22 Дек 2016, 10:38

Юрист има ли във фирмата?
Ако имате много работници, редно е да има някакъв, пък и на граждански договор било.

Инспекцията по труда не виждам какво общо има с казуса към настоящия момент. И към законността на уволнението конкретно.

Вие сте издали заповедта вече, а питате дали може да бъде дисциплинарно уволненена :?
Може и да се крие още година време. Щом не си получава писмото, заповедта е връчена. Въпроса е в датата. Би следвало да е от последния ден от съхранението на писмото в пощата, преди да ви го върнат. Това не е най - важното, де. Но точната дата е "получаването ".Респ. - отказа за това.От тогава за нея тече и срока за обжалване.
След това си пускате уведомлението до НАП.

Стига искането ви за даване на обяснение да е доказуемо . Щото понякога не е съвсем.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron