начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Срок за заплащане на обезщетение

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Срок за заплащане на обезщетение

Мнениеот snob1985 » 25 Ное 2016, 16:47

Здравейте!
Водих дело за незаконно уволнение и възстановяване на работа и спечелих. Решението влезе в сила и работодателят ми издаде заповед да бъда възстановен на работа и да ми бъде изплатено обезщетение за 6 месеца , през които останах без работа в резултат на уволнението. От издаването на заповедта обаче вече минаха 3 седмици, а обезщетението все още не ми е платено. Говорих със счетоводството на фирмата по този въпрос и ми се каза нещо от рода на : " ами сега...ами това" и останах с впечатление,че нямат намерение скоро да ми платят обезщетението. Щях да подавам иск за обезщетение, но предвид , че работодателят доброволно реши да ми го заплати се отказах.
Какви са вариантите? Какво може да се направи , за да си получа обезщетението в най-кратък срок?
snob1985
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Ное 2016, 11:50

Re: Срок за заплащане на обезщетение

Мнениеот snob1985 » 27 Ное 2016, 11:37

Възможен ли е вариант да си ги потърся чрез съдия изпълнител на база издадената от работодателя заповед?
Утре ще ходя в Инспекцията по труда, там ще ми обяснят, обаче ми се искаше да получа и малко информация преди това.
snob1985
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Ное 2016, 11:50

Re: Срок за заплащане на обезщетение

Мнениеот ivanov_p » 27 Ное 2016, 12:49

За да се опитате да си получите обезщетението, когато е писано и ако е писано да го получите, трябва да си извадите изпълнителен лист, с който да отидете при съдебен изпълнител.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Срок за заплащане на обезщетение

Мнениеот snob1985 » 27 Ное 2016, 13:04

Изпълнителен лист не се ли издава само на основание влязло в сила съдебно решение?
snob1985
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Ное 2016, 11:50

Re: Срок за заплащане на обезщетение

Мнениеот ivanov_p » 27 Ное 2016, 13:23

snob1985 написа:Изпълнителен лист не се ли издава само на основание влязло в сила съдебно решение?


На съдебно решение или на заповед за изпълнение, с това се занимават едни дето на вратите им пише "адвокат".
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron