начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Напускане без предизвестие на основание чл. 327,ал 1, т.6 КТ

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Напускане без предизвестие на основание чл. 327,ал 1, т.6 КТ

Мнениеот joniop » 22 Ное 2016, 10:33

Здравейте,

Казусът е следният:

Аз съм студент във трети курс, редовна форма на обучение. Преди малко повече от година, още докато бях в втори курс, започнах работа в едно адвокатско дружество като сътрудник. Как да е, всичко беше цветя и рози, но в един момент отношението на работодателите към мен се промени коренно и накратко - вече не всичко е цветя и рози. С този мотив, искам да си "вдигам куфарите" възможно най-бързо от това място и ако е възможно - да съм се разкарал още преди края на ноември.

До колкото зная, предизвестието за напускане се подава 30 дни преди самото напускане, което означава, че подам ли го днес, ще мога да си тръгна чак около Коледните празници, което за мен не е вариант поради множество причини. Затова, ако подам заявление, на основание чл. 327, ал. 1, т. 6, ще бъде ли основателно, тъй като аз не започвам сега обучението си в редовна форма, а вече съм в обучение в редовна форма? Дали това би им позволило да предявят някакъв иск срещи мен? Или пък ако правното ми основание не е валидно, има ли друг начин да напусна без предизвестие и без да им давам възможност да завеждат иск срещу мен?

Благодаря ви предварително! :)
joniop
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Май 2016, 14:37

Re: Напускане без предизвестие на основание чл. 327,ал 1, т.

Мнениеот elichkaa » 22 Ное 2016, 13:01

Когато сте подписали трудовият си договор, Вие сте били редовен студент , нали? и те са го знаели? Според мен разпоредбата се отнася за случай , когато след преминаване в редовна форма на обучение възниква тази неспособност за справяне със служебните задължения, а и все пак мисля, че е необходимо да представите и някакъв документ от учебен отдел със заложената програма....
Един съвет , ако Ви харесва работата Ви недейте да се подавате на отношение, докажете, че сте със силен и борбен дух, а и почти навсякъде го има...
elichkaa
Младши потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: 09 Юни 2010, 12:32

Re: Напускане без предизвестие на основание чл. 327,ал 1, т.

Мнениеот joniop » 22 Ное 2016, 15:40

Здравейте, и Ви благодаря, че се включихте в дискусията.

Да, разбрали сте фактологията правилно. Бях във втори курс, първи семестър, когато подписахме трудовия договор, и те бяха наясно с това. Добре, а не е ли възможно, с настъпването на новата учебна година, да се е появила тази невъзможност да се справям със служебните си задължения поради ангажименти в университета, и това да е основателно за напускането ми без предизвестие?

Благодаря ви и за съвета. Да, аз действително харесвам работата си, борбен дух съм, пробвах с добро, пробвах и с лошо, но без резултат. Но ако можете да ми дадете и някакъв практически съвет как да се справя със ситуация, в която малък екип, наброяващ 7 души, шестима са се обърнали срещу един и го взимат за даденост и присмех, може да се справи човек, ще съм ви още по-благодарен.

Поздрави. :)
joniop
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Май 2016, 14:37

Re: Напускане без предизвестие на основание чл. 327,ал 1, т.

Мнениеот elichkaa » 22 Ное 2016, 16:23

Здравейте,
Би могло , да! Но все пак продължавам да си мисля,че е небходимо някакво доказателство да им предоставите, за да не си спазите предизвестието...другият вариант е да си пуснете предизвестието и да си вземете болнични :lol: ама не знам кой лекар би могъл да Ви пусне толкова много дни! Пак Ви давам съвет , ако работата Ви харесва, вършете си я, докажете се пред когото трябва и не обръщайте внимание на подобен тип хора...
elichkaa
Младши потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: 09 Юни 2010, 12:32

Re: Напускане без предизвестие на основание чл. 327,ал 1, т.

Мнениеот tevlogiev » 22 Ное 2016, 20:21

Защо не пробваш с една молба по взаимно съгласие ,по чл.325,ал.1 КТ ? Пишеш молбата,разглежда се в 7-дневен срок,ако не ти отговорят нищо,считай,че не е одобрена т.е. мълчалив отказ ! А може и да я одобрят и да напуснеш в по - кратък срок. Другия вариант е да си тръгнеш и да не спазиш предизвестието и да дължиш обезщетение на РД,за не спазения срок от предизвестието,т.е. последното ТВ(поне така действат всички РД). :D
tevlogiev
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 29 Юни 2014, 23:15


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron