начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Стрелба с газов пистолет

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Стрелба с газов пистолет

Мнениеот dedal_gr » 03 Сеп 2017, 17:27

Съседа стреля по нас с газов пистолет. Причината е, в девет вечерта си говорим на верандата и сме пречели да спи. Подадохме жалба, 3 свидетели (аз, жена ми и един гост) Намериха гилзите, той предаде оръжието сам и не отрича. Неговата жена също не отрича. Седмица след това с приятели се опитаха да нахлуят в къщата ми с цел саморазправа ( пак подадохме жалба )

Колко време е необходимо за досъдебното производство?
Наложи се да се изнесем от къщата, жена ми се страхува да се прибере сама с двете деца.
dedal_gr
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Дек 2010, 18:14

Re: Стрелба с газов пистолет

Мнениеот dedal_gr » 03 Сеп 2017, 17:33

Имам ли право да си взема адвокат и да заведа дело срещу него?
До колкото знам е по бърза съдебно производство.
Не са ни викали за разпит. Само районния ме привика веднъж за да пита какъв е проблема. Но нямаше документи само информативно.
dedal_gr
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Дек 2010, 18:14

Re: Стрелба с газов пистолет

Мнениеот ivanov_p » 05 Сеп 2017, 21:12

Хвърляй капа, че си случил с добър съсед! Аз влизам директно с вратата и черчаветата и дъсчето-вразумител.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Стрелба с газов пистолет

Мнениеот lawchoice » 06 Сеп 2017, 00:55

ivanov_p написа:Хвърляй капа, че си случил с добър съсед! Аз влизам директно с вратата и черчаветата и дъсчето-вразумител.

:lol: :lol: :lol: Е, явно и ти си случил на добри съседи.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Стрелба с газов пистолет

Мнениеот ivanov_p » 09 Сеп 2017, 11:47

Да лишиш някой от сън винаги е приемано като изтезание, а и е използвано като такова в цялата човешка история.
Потърпевшия е бил докаран до положение да стреля с газов пистолет, което показва до каква степен е бил подлуден, защото в тази ситуация по нарушителите се хвърлят големи картофи или прозорците се чупят с камък. Силен удар с картоф е като кроше, но не рискуваш да убиеш, а при стъклопалета камъка чупи външното стъкло и пада долу.
След този случай и въпреки преписката в полицията, потърпевшият е прибягнал до ново нападение. Психологически е минал границата между съвестен гражданин и пълно перде. Тези хора са най-опасни. Никога не ме е било страх нито от престъпници, нито от полиция, страх ме е от такива. Следващият ход ще е палеж или директно нападение с цел максимално поражение, този човек вече няма спирачки, а от полицията го е страх колкото и от болонката на съседката.
Напълно безсмислени са всякакви оплаквания, човекът се е прежалил и няма какво да го спре.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Стрелба с газов пистолет

Мнениеот bestman » 20 Сеп 2017, 22:15

ДП-то няма да реши проблемите със съседа.
Дори и да бъде осъден, вие как ще живеете до това осъждане и /или след него?
Присъдата няма да бъде Ваша охрана.
Поговорете с него и се разберете ЧОВЕШКИ !


Успех
bestman
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 16 Сеп 2012, 16:01

Re: Стрелба с газов пистолет

Мнениеот telman » 21 Сеп 2017, 01:10

Трябва да изплашиш съсед - само това помага - аз сменям често квартири и го знам от опит.
Операция "Ужас и страх", по Стивън Кинг, не знам дали всеки може да го приложи.

Не знам, аз навремето слушах Висоцки на макс, разни такива дразнещи песни, съседът ми пък хеви-метъл, съседката и тя метъл, такива неща.

Някак се разбирахме, впрочем - хората слушат или сръбско или италиански балади - един вид меланхолия или екзалтация, впрочем и двете неща са музика.

Трябва да ги изплашиш, че си важна птица, един вид.


Полицията е много важно да я уведомиш, щото има нагли типове, дето си мислят разни неща, регистрацията на сигнал е важна.
telman
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 24 Юли 2017, 20:46


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron