начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Молба за спешна помощ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Молба за спешна помощ

Мнениеот sqnkata13 » 01 Авг 2017, 14:41

Осъден съм на 1година лишаване от свобода за шофиране след употреба на наркотици. Вечерта когато ме спряха ми направиха дрегер тест и ми показа положителен аз оспорвах и дадох кръв за иследване . На другия ден в Районното ме накараха да дам урина без да ми бъде казано за какво . В последствие разбрах че тя също е била пратена за иследване . Резутатите са че в кръвта нямам наркотици а в урината има остатъци на амфетамин и метаамфетамин. Спиред наредба 30 установяването на упойващи вещества е дрегер тес и кръвна проба. Тъй като нянам в кръвта наркотици смятам че съм осъден несправедливо . В мотивите на прокурора както и на РС така и ба ОС се изтъква че в закона е записано "след" употреба което не изисква някакъв срок или въздействие. Според това талкуване на закона повече от половината население е подсъдимо защото на всеки са му били упойка. Молбата ми е да ми дадете съвет към кого да се обърна след като ОС ми потвърди присъдата и чакам да ме вкарат в затвора всеки момент
sqnkata13
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Авг 2017, 11:32

Re: Молба за спешна помощ

Мнениеот bludniq_sin » 01 Авг 2017, 18:05

Ами ако не сте се обърнал към адвокат до момента, то вече е много късно щото ако правилно разбирам присъдата е влязла в сила вече. Освен това аргументите ви не са много състоятелни - В разпоредбата на чл.343б, ал.3 НК не е изрично посочено, че съдържанието на упойващото вещество трябва да бъде установено задължително в кръвта, за разлика например от установяването на алкохол в кръвта с концентрация над 1,2 промила, изрично уредено в разпоредбата на чл.343б, ал.1 НК. С оглед на това в практиката си съдилищата масово приемат, че не съществува пречка за установяване употреба на наркотични вещества с изследване на проба урина, която обаче е взета и изследвана съобразно изискванията на Наредба №30/27.06.2001 г. Цитират и едно старо постановление на върховния съд, но както и да е - идеята е, че коня е отишъл вече в реката и според мен освен да си излежите присъдата, друг вариант нямате. Хубаво е и да си извадите поука от цялата процедура, щото ако правилно разбирам, то наистина сте шофирал след употреба на наркотици.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Молба за спешна помощ

Мнениеот ibgdimitrov » 01 Авг 2017, 23:48

Така младеж трябва да направиш следното /или по скоро адвоката ти/ пускаш Искане за възобновяване на наказателно дело -имаш това право по чл.420 ал.2 от НПК на основание чл.422 ал.1 т. 5 от НПК за допуснати съществени процесуални нарушения и поискай/те и искаи спиране на изпълнението на присъдата докато ти разгледат по същество Искането за възобновяване на делото. Искането за възобновяване на делото се подава чрец първоинстанционния съд-в твоя случай районния съд до съответния Апелативен съд / не знам в кои район си съден-затова не мога да ти кажа и кои е съответния Апелативен съд/.
Освен това виж -абе задължително си вземи адвокат дали не можеш на основанията по чл.415 от НПК да отложиш изпълнението на наказанието.

Първото което ти казах направи задължително-Искането за възобновяване на наказателно дело.
ibgdimitrov
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 20 Мар 2009, 16:27

Re: Молба за спешна помощ

Мнениеот sqnkata13 » 02 Авг 2017, 15:55

Благодаря за отговора ще пусна молба
sqnkata13
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Авг 2017, 11:32

Re: Молба за спешна помощ

Мнениеот todor72 » 04 Авг 2017, 10:17

Адвокат Тодор Мангъров - компетентна помощ по наказателни дела и досъдебни поизводства. Жалби до прокуратурата и съда. Дискретност

http://tml-consult.bg/index.php?lang=bg
todor72
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Авг 2017, 10:08


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron