начало
Прокурорите видяха дискриминация към тях в чернова на проекта на Закона за адвокатурата Прокурорите видяха дискриминация към тях в чернова на проекта на Закона за адвокатурата

Постановление прекратяване

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Постановление прекратяване

Мнениеот summon » 15 Дек 2016, 04:31

Здравейте,

наказателно производство по досъдебно производство от 2008г. образувано срещу обвиняем (моят съпруг) бива прекратено с постановление на прокуратурата на основание чл.243,ал.1, т.1,вр. чл.242,ал.1,пр.1-во,вр.чл.24,ал.1,т.1 НПК.След като получихме препис от постановлението,разбрахме,че прокурор от по горестояща прокуратура може да го отмени служебно,ако никоя от страните не е обжалвала постановлението.С това сме наясно,има ли друго,което трябва да знаем и можем ли да си отдъхнем?Благодаря
summon
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Дек 2016, 15:53

Re: Постановление прекратяване

Мнениеот katerinakuch » 15 Дек 2016, 10:34

Отмяната може да се извърши в срок до две години, когато производството е образувано за тежко престъпление, и в срок до една година - в останалите случаи, от издаването на постановлението за прекратяване на наказателното производство. В изключителни случаи главният прокурор може да отмени постановлението за прекратяване на наказателното производство и след изтичането на този срок. При отмяна на постановлението за прекратяване на наказателното производство започва да тече нов срок за извършване на разследването.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Постановление прекратяване

Мнениеот summon » 15 Дек 2016, 14:50

Благодаря,запознахме се с тази част от закона.От получаване на преписа текат ли някакви други срокове за наша претенция към държавата или други лица в процеса?Изобщо,какво можем да претендираме според вас?Съпругът ми бе обвинен в измама в особено големи размери.
summon
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Дек 2016, 15:53

Re: Постановление прекратяване

Мнениеот summon » 16 Дек 2016, 17:47

Законът гласи,че с постановлението прокурорът се произнася по някои въпроси.Съпругът ми прие много тежко целият процес и за него това е една огромна клевета върху името му,поради това отказа да се интересува и се затвори в себе си.Възможно ли е на съпругът ми да са наложени някакви мерки за процесуална принуда и той да не е запознат,при положение,че в постановлението е обсъден доказателственият материал и не виждаме друго?
summon
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Дек 2016, 15:53

Re: Постановление прекратяване

Мнениеот teogeo » 16 Дек 2016, 19:38

summon написа:Благодаря,запознахме се с тази част от закона.От получаване на преписа текат ли някакви други срокове за наша претенция към държавата или други лица в процеса?Изобщо,какво можем да претендираме според вас?Съпругът ми бе обвинен в измама в особено големи размери.


Ако визирате иск за обезщетение (по ЗОДОВ) - изтървали сте 5-годишната давност.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Постановление прекратяване

Мнениеот svettoslav » 16 Дек 2016, 20:12

teogeo написа:
summon написа:Благодаря,запознахме се с тази част от закона.От получаване на преписа текат ли някакви други срокове за наша претенция към държавата или други лица в процеса?Изобщо,какво можем да претендираме според вас?Съпругът ми бе обвинен в измама в особено големи размери.


Ако визирате иск за обезщетение (по ЗОДОВ) - изтървали сте 5-годишната давност.


Е, тя не казва кога са го прекратили.
summon написа:за него това е една огромна клевета върху името му,поради това отказа да се интересува и се затвори в себе си.


От какво не се интересува, не става ясно? !?
Тук, в правния портал, както виждате, се рекламират препарати за твърда и трайна ерекция.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Постановление прекратяване

Мнениеот summon » 18 Дек 2016, 07:16

Съпругът ми се затвори в себе си и не се интересуваше от процеса,казваше,че каквото има да става ще се случи,затова сега на 17.11.2016 когато получихме препис от постановлението за прекратяване приоритет е да знаем какво следва след получаването му при положение,че той не знае как е минал процеса до сега.Има ли повод за притеснение,постановлението за прекратяване написах на какво основание е прекратено,има ли друго,което да бъде от значение от получаването му?
summon
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Дек 2016, 15:53

Re: Постановление прекратяване

Мнениеот summon » 19 Дек 2016, 03:55

Искът по ЗОДОВ може да предявим в 5 годишен срок от влизане в сила на постановлението за прекратяване,поправете ме,ако греша?Моля,споделете и мнение по останалите въпроси,благодаря.
summon
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Дек 2016, 15:53

Re: Постановление прекратяване

Мнениеот summon » 19 Дек 2016, 21:44

За разлика от други постове тук,написани дори неграмотно,аз не целя безплатна консултация,дори напротив - като жена с морал и достойна професия просто бих искала да използвам платформата тук,която позволява да ревизираме казаното от наш адвокат с много други хора и дори при добра дискусия да се стигне до неговата смяна и наемане на човек от тук.Съпругът ми знае,че наказателното производство е прекратено,но не съм го известила за това,че съм взела препис от него.Този 7-дневен срок от получаването му е важен за мен,освен прекратяването на производството дали има друг аспект,който да изпуснем в този 7-дневен срок?
summon
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Дек 2016, 15:53

Re: Постановление прекратяване

Мнениеот svettoslav » 19 Дек 2016, 23:40

За 8 г. стаж бях чувал да се сменят адвокати при неблагоприятно развитие на даден процес,но да ти прекратят следствието и го сменяш, не бях чувал.

Тези 7 дни "за вас "не знам с какво точно са важни . По - важни са за пострадалите. Те са на ход.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Постановление прекратяване

Мнениеот svettoslav » 20 Дек 2016, 00:02

Ако мъжа ви няма вина за нищо, по - добре е това да мине през съда, тъй като с този закон, практически няма срок за отмяната на постановлението.
Какво значи в "изключителни случаи " ....главния прокурор можел...?
Безсрочно.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Постановление прекратяване

Мнениеот svettoslav » 20 Дек 2016, 00:07

Всъщност, сега се сетих. Знам и за смяна на адвокати и при благоприятен изход в първата инстанция. Случаите са тези, при които не му е платено изцяло. Зная за няколко такива.
То затова ,както и поради доста други работи, закона предвижда предварително плащане. Иди го гони и се унижавай после.
Това само между другото.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Постановление прекратяване

Мнениеот summon » 20 Дек 2016, 02:46

Г-н Светослав,не влизайте в теории,които нямат нищо общо с мен.Разбира се,че на адвоката е платен хонорар.Въпроса ми е ясно зададен и тъй като 7 дни са наистина малко просто се интересувам да не изпуснем малка подробност,която да е от значение.Като ходите на автосервиз,само на един ли се доверявате?
summon
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Дек 2016, 15:53

Re: Постановление прекратяване

Мнениеот svettoslav » 20 Дек 2016, 09:57

svettoslav написа:Всъщност, сега се сетих. Знам и за смяна на адвокати и при благоприятен изход в първата инстанция. Случаите са тези, при които не му е платено изцяло. Зная за няколко такива.
То затова ,както и поради доста други работи, закона предвижда предварително плащане. Иди го гони и се унижавай после.
Това само между другото.


Така е. Това няма нищо общо с поставените въпроси. По - скоро за колегите се спрях на тоя момент, но пропуснах да отбележа.

Пък и това са изключения все пак.
Има си хас, при такива тежки обвинения като вашето да не подходите отговорно.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron