начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Помощ!!!!!

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Помощ!!!!!

Мнениеот mimozinkaa » 04 Ное 2016, 19:46

Здравейте,
Моят казус е свързан с дело,което баща ми заведе срещу работодателя си през 2014г.Делото е свързано с изплащане на обезщетения от отпуск,след напускане на работа.Изчакано е 1 месец без писмо,следователно нямаше нищо и след като изтече месеца се пусна Покана от името на баща ми.Въпросния адвокат има пълномощно от баща ми за да задвижи процедурата.Платена е такса,но на среща няма документ.Документът,който е с начислената сума за изплащане от фирмата е предаден на адвоката от баща ми,документ за ТЕЛК също е предаден.Доколкото съм запозната давността на делото е 3 години,от датата на заповедта за напускане.Изисквахме номера на делото,но адвоката отказва да го даде,изискваме документацията,която е по делото отново отказ.Подозираме,че делото изобщо не е пуснато в съда.Няма как да го проверим,защото нямаме никаква документация за него.Всички документи са при адвоката и ние не можем да докажем нищо.Имаме много малко време за адекватна реакция!!!Как трябва да постъпим в този случай???Благодаря,предварително!
mimozinkaa
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Ное 2016, 19:32

Re: Помощ!!!!!

Мнениеот svettoslav » 04 Ное 2016, 21:00

mimozinkaa написа:Как трябва да постъпим в този случай


Да се обърнете към друг адвокат, щом с настоящия не се разбирате.
Ако не сте му платили хонорар, няма дело естествено.
Ако сте с чисти сметки, трябва да си искате платеното обратно,при условие че няма дело.
Сами няма как да се оправите.
Ако адвоката нещо злоупотребява в случая, ще се ангажира компетентния орган.
Но се съмнявам по трудово дело на някакви шашми. Рано или късно всичко ще цъфне като трендафил в градинка . Да е взел парите или нещо под.
Въпреки че всякакви ги има.
Явно нещо финансовите ви отношения не са цвете.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Помощ!!!!!

Мнениеот mimozinkaa » 06 Ное 2016, 16:20

Да се обърнем към друг адвокат,но след като нямаме никаква документация във връзка с делото???Адвоката ни не иска да ни даде абсолютно никаква документация!!!Как да докажем че изобщо има платени такси като нямаме документ???Предполагаме че работодателя на баща ми му е дал някакви пари за да се проточи толкова много време делото и да няма никакъв резултат...още малко ни остава като срок и ще загуби давност делото...майка ми заведе същото дело със същия адвокат,който е на баща ми,но нейното дело всичко мина както трябва...осъди работодателя си!!!Ясно ми е,че сами няма как да се справим,но явно ще трябва към друг адвокат да се обърнем...Благодаря за отговора :)))
mimozinkaa
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Ное 2016, 19:32


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 44 госта


cron