начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Отново въпрос за МН Домашен Арест

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот chinchilla » 12 Май 2012, 17:38

Ясно, разбрах. Тоест сега мога да изляза и да ида в ЗАимовата градинка с чисто сърце да хапна едни картофки с една биричка, да започна да си оправям багажа и да чакам някой ден да дойдат и да позвънят на вратата :):) , но до тогава да си щъкам . Ама какво става, ако ме спрат сега за проверка и направят справка, съответно излезе, че съм още под домашен арест според справката ? Задържат ме за 24 часа в РПУ-то
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот nasso_5 » 12 Май 2012, 21:16

Късметлия си:)))
Владимира Янева ти е съдията...Самият председател на СГС и личен приятел на Цецо Цветанов....
...Да бе взел автограф или червена роза;).....
пп
Янева не намали присъдата с някой месец...А,затворите препълнени...писала та писала....
правото е алгоритъм.....
Аватар
nasso_5
Потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: 15 Дек 2006, 03:05

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот chinchilla » 12 Май 2012, 22:14

Хе хе, беше доста, дръпната апропо. Не знам коя е, така е преценила, така отсъдила. Сърдене няма.
Обаче сега чета, препрочитам мисля и все до заключението стигам, че присъдата още не е влязла в сила. Решението ок, но въз основа на това решение не трябва ли СРС да се произнесе за влизането на присъдата в сила ?
Ами тоя статус ..... не е влязъл в сила акта...
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот nasso_5 » 12 Май 2012, 22:43

по-скоро прокуратурата трябва да организира извозването ти....вероятно чакат да се освободи някоя стая;)
Чувам,че са построили смесени общи затвори от Норвежки тип...интернет,събота-неделя отпуска...агнешко за Гергьовден:)))
пп
Как не знаеш коя е?Адвоката знаеше ли?:)))
...ДА бе казал:
госпожице съдия...Като те поправи,че е г-жа,кажи:
ООоо,простете ,но толкова млада изглеждате,намекни,как черното и отива...
правото е алгоритъм.....
Аватар
nasso_5
Потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: 15 Дек 2006, 03:05

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот marek972 » 12 Май 2012, 23:23

chinchilla написа:След отказа ми от споразумение


поради каква причина ???

за какво си осъждан преди това ?

"....За периода от 2001 г. - 2010 г. органите на КАТ са регистрирали 72 (седемдесет и две) нарушения на правилата за движение по пътищата, санкционирани по административен ред с глоби и лишаване от управление, очертаващи системност и проявена упоритост в демонстративното незачитане на правопорядъка, регулиращ отношенията по транспорта.

На следващо място въззивната инстанция, основавайки се на задължителните указания дадени в т. 8.2. от ТР № 1 от 06.04.2009 г. по т. д. № 1/2008 г., ОСНК на ВКС, докладчик-съдия Цв. П., счита, че волеизявлението по чл. 371, т. 2 НПК, с което подсъдимият признава фактите в обвинителния акт, правилно контролираната съдебна инстанция е посочила, че не трябва да се интерпретира допълнително като смекчаващо обстоятелство при индивидуализация на санкцията, съобразно изискванията на чл. 373, ал. 2 НПК във вр. с чл. 55 НК. По делото не са налице доказателства подсъдимият И. да е спомогнало своевременно и съществено за разкриване на престъпното посегателство и неговия извършител още в хода на досъдебното производство, а напротив престъплението, за което е предаден на съд подсъдимият, е разкрито следствие действията на свидетелите по делото и най-вече от ефективната дейност на органите на досъдебното производство. Определеното по този начин наказание не би се превърнало в “голо възмездие” и би изпълнило най-качествено целите на наказанието, а именно: да въздействат поправително върху подсъдимия и възпитателно и предупредително както по отношение на него, така и по отношение на останалите членове на гражданското общество и същевременно ще изиграе ролята си на своеобразен контрамотив за въздържането му от извършването на общественоопасни деяния за в бъдеще ...С оглед обремененото съдебно минало на подсъдимия И. приложението на чл. 66 НК е недопустимо и не съществуват основания за ревизиране на присъдата в тази й част ...."
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот Гост. » 13 Май 2012, 00:31

marek972 написа:
chinchilla написа:След отказа ми от споразумение


поради каква причина ???

за какво си осъждан преди това ?...


Подсъдимият е осъждан единадесет пъти, включително с влязъл в сила на 27.07.2006 г. съдебен акт за престъпление с правна квалификация по чл. 343в, ал. 2, във вр. с ал.1, във вр. с чл.26, ал.1 НК

обременена история...

обаче нещо не е така- няма групиране, ерго- изтърпял си е всичко.
Не се сочи в правната квалификация нещо смущаващо, а на финалната права- ефективна. :roll:
ТрЕбе да е разлютил някого, така щото тея 62 предходни НП нямат място в мотивите- само 10 са релевантни.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот chinchilla » 16 Май 2012, 18:46

poli_g написа:
marek972 написа:
chinchilla написа:След отказа ми от споразумение


поради каква причина ???

за какво си осъждан преди това ?...


Подсъдимият е осъждан единадесет пъти, включително с влязъл в сила на 27.07.2006 г. съдебен акт за престъпление с правна квалификация по чл. 343в, ал. 2, във вр. с ал.1, във вр. с чл.26, ал.1 НК

обременена история...

обаче нещо не е така- няма групиране, ерго- изтърпял си е всичко.
Не се сочи в правната квалификация нещо смущаващо, а на финалната права- ефективна. :roll:
ТрЕбе да е разлютил някого, така щото тея 62 предходни НП нямат място в мотивите- само 10 са релевантни.


Аз отказах споразумението. Осъждан съм за престъпления от1995-1998 година, като присъдите са ми от тогава ,последната е от 2001 ,или 2002 мисля.
2005 ,или 2006 ,не помня кога, бях осъден за алкохол 300 лева глоба.
Просто ,от много години имам лични търкания с милицията ,която е в съседната сграда, като последното люто сдърпване е между мен и някакъв следовател, който беше решил да си паркира колата в нашия двор .Съответно, скандали между мен и него и колата му не влезе в двора. И всъщност наболелия проблем не е само с него, ами с няколко негови колеги също ,които си мислят, че нашия двор е паркинг и се опитват да си оставят колите вътре. Всъщност личните ми търкания са само на тази тема ,обаче датират от много години ,дори няколко пъти са идвали да ме злепоставят в работата ми пред шефа ми, с който сме приятели от години и се познаваме почти цял живот ,факт.
Не казвам, че аз нямам вина, напротив 100 процента съм си виновен, не се оправдавам по никакъв начин ,но факт е, че негативизма спрямо мен е на лична основа. И с тази присъда, това се доказва. Сега издирвам 5 дела (за които си спомням) заведени срещу мен от дознатели във въпросното РПУ ,които са прекратени отдавна, като едно от делата си спомням ,че беше за опит за измама,(не знам как се класифицира) ,за това че съм подал документи с невярно съдържание в полицията?!? Че са ми откраднати документите, пък те не били откраднати, аз съм лъжел бил...глупости на търкалета.Друго от делата ми беше за хулиганска проява - прекратено също . Става въпрос за футболна хулиганска проява, на мач, а аз на стадион не съм стъпвал в живота си . Футбол не гледам по телевизията ,камо ли на мач да отида, НО полицай от районното в почивка бил на мача и ме разпознал ... Чист късмет ,че във въпросния ден, дори не съм бил в София , а командировка на Слънчев Бряг, имаше и записи от тамошни камери, чиито копия дадох . Третото дело беше за опит за кражба на кола ....... като отново свидетел срещу мен беше полицай, случайно минаващ от там ... а въпросната кола беше ( и още е ) моя, но не по документи. Там било станало разминаването - документите, а собственика по талон не можеше 4 месеца да бъде открит .....за сведение, тогава беше в затвора.Четвъртото дело ,което беше прекратено беше за без книжка отново , прекратено с постановление от СРП, в което с подчертани букви беше написано ,че СУМПС никоге не ми е отнемано, аз съм правоспособен водач и така нататък. Това постановление си го пазя, защото дълго време карах с него. Петото дело беше за това че съм укрил чужди вещи, които били предмет на престъпление (не помня точно) мисля че вещно укривателство ,което се прекрати за не повече от седмица, като се доказа, че това което ми иззеха от колата - предметите, нямат нищичко общо , ама видите ли грешка станала... и един полицай ми развива тогава теории, че щом съм гърмян заек ,такъв си оставам и те били длъжни дасе съмняват в мен... Нищо че съм съден за престъпления, извършени преди 15 години .
Отново казвам, хич дори не се опрадвавам, не съм най-стриктния гражданин, дори в десетката не съм и си го знам, но познати юристи слушат и не могат да повярват ,как за без книжка 6 месеца ефективна...
А постановлението ,с което карах, понеже е от 2009 година ,вече не било актуално, защото на мен де факто ми е изтекла книжката ,а не съм лишен .
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron