начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот vasilnfs » 24 Май 2014, 10:41

По повод на различното оценяване съм съгласен с колегите от горните постове. Чудя се на ВСС. Ще разполагаш с целия прокурорски апарат и въпреки това ще привличаш за членове на конкурсни комисии преподаватели. Прокурорите добре могат да преценят кандидата знае или не. За мен ако ги няма професорите в комисиите няма да има разлика в оценяването. Добре знаем, че всеки преподавател си оценява различно. Ако продължат както до сега с участие на професори просто считам, че комисията която изпитва трябва да е една единствена. А и не ви ли се струва, че за да се направи преподавателя пред прокурорите колко много знае се държи неадекватно и задава безумни и безсмислени въпроси?
vasilnfs
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Апр 2014, 09:38

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот alek9 » 25 Май 2014, 16:59

Уважаеми колеги,

Някой изчислил ли е в крайна сметка колко е окончателния минимален бал за младши прокурори след резулататите от петък?
alek9
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 06 Мар 2007, 22:53

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот puh1982 » 26 Май 2014, 11:22

Може би ще е над 11,18-11,20. Аз преброих около 45 човека с бал над 11, но до десетиците и стотните не съм ги пресмятала. Лошото е за хора, които имат близък бал и последният няма да стигне за няколко стотни...
puh1982
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Сеп 2007, 23:37

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот Nikola » 26 Май 2014, 15:03

Вече е изнесено класирането на сайта на ВСС. Честито на класираните в печелившите места.
Nikola
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 04 Окт 2001, 21:27

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот tiesto » 29 Май 2014, 09:46

Уникално висок бал, тази година! Все пак честито на успелите!
Similia similibus curantur.
Аватар
tiesto
Потребител
 
Мнения: 181
Регистриран на: 21 Ное 2009, 20:43

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот desssi » 13 Юли 2014, 12:48

Здравейте, колеги!
Защо изведнъж всички спряха да пишат в тази тема от форума? Никой от класираните кандидати ли не ползва този форум? Аз съм от класираните кандидати за младши съдии и ще се радвам, ако и други класирани колеги се включат и започнем да обменяме информацията, с която разполагаме :D
Преди няколко дни звънях във ВСС да питам кога ще ни извикат, за да заявяваме желания, но ми обясниха, че все още не знаят, ще се постараят да е до края на юли. Ако някой друг знае нещо по въпроса, моля да сподели :D
desssi
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юли 2014, 12:42

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот eurolinker » 13 Юли 2014, 22:57

desssi написа:Здравейте, колеги!
Защо изведнъж всички спряха да пишат в тази тема от форума? Никой от класираните кандидати ли не ползва този форум? Аз съм от класираните кандидати за младши съдии и ще се радвам, ако и други класирани колеги се включат и започнем да обменяме информацията, с която разполагаме :D
Преди няколко дни звънях във ВСС да питам кога ще ни извикат, за да заявяваме желания, но ми обясниха, че все още не знаят, ще се постараят да е до края на юли. Ако някой друг знае нещо по въпроса, моля да сподели :D

Каква еуфория струи от поста :mrgreen: Не знам защо, но в съзнанието ми изниква образ на паун разперил ярката си опашка.
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот serpiko » 18 Юли 2014, 21:26

Какво стана с Галентин Грозев?
serpiko
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Ное 2013, 23:10

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот svettoslav » 20 Юли 2014, 00:14

desssi написа:Аз съм от класираните кандидати за младши съдии и ще се радвам, ако и други класирани колеги се включат и започнем да обменяме информацията, с която разполагаме :D



Ни думъй бе! Ба, ти си герой,бе :lol:

П.П. Само да не си от бавноразвиващите се магистрати,че като те гледам какъв си усмихнат в поста,хич ми вяра не вдъхваш. Дано не си разпределяш доказателствената тежест първо с колегите по стаите-и тогава в разпореждането по проекто-доклада,че доста работа се отваря на въззивните.Не че те не са доволни от тая работа,но.... :?
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот zoi2011 » 20 Юли 2014, 17:47

Dessi,поздравявам ви за това,че сте се класирала в това тежко състезание!Аз също много бих се гордяла със себе си ако съм сред успелите.
zoi2011
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 02 Апр 2013, 09:26

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот velikova_ » 21 Юли 2014, 20:02

Присъединявам се към поздравите на колежката, това е огромен успех, защото конкуренцията е безмилостна и успяват само най-добрите. Успех Ви желая.
velikova_
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 20 Мар 2009, 21:35

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот svettoslav » 22 Юли 2014, 13:00

И аз бих поздравил Десито за нечувания успех,но от поста не разбрах жена ли е или мъж.А по мъже не си падам,не че няма симпатяги.Протоколи от конкурси не разглеждам.Но все пак-щом е успялА-честито да й е!
zoi2011 написа:Аз също много бих се гордяла със себе си ако съм сред успелите.


Ни думай,бе! И ти ли ? :lol:

Ма ти да не мислиш,че и ние няма да се гордееме с тебе?!? Охоооуу :lol:

П.П. А медицинските свидетелства не минаваха ли през психо-заверка? Или като един онзи ден-постъпва на работа и му връчват след 3 дни медицинско-минал прегледи всякакви -кръвно 120/80.,бъркаш сега бетона без милост и свян...докато припаднеш. Човека на 57-8 г.,има 7-8 сериозни болежки,вкл. неврологични с вестибуларния апарат,но иначе по документи сме "пей сърце".

П.П.Струва ми се,че и тук има за потворни прегледи.За жалост, не мога да се подкрепя с убедителни доказателства,само предположения... :cry:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот zoi2011 » 22 Юли 2014, 16:28

Избягвам подобни диалози,но заради злобата,която струи от вашите изказвания се налага да се се съглася с вас.А много ми е интересно, вие защо участвате в магистратските конкурси?А ако не участвате в тях, защо вземате отношение точно в този форум?
zoi2011
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 02 Апр 2013, 09:26

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот svettoslav » 22 Юли 2014, 19:17

zoi2011 написа:Избягвам подобни диалози,но заради злобата,която струи....


бъркаш "злобата" с иронията,както и с дебелашките шеги. Аз се смях 15- 20 минути на един пост тук..как да не разпуснеш малко в този раздел? Вярно,че има такъв със смешки в "Общи дискусии",но той е озаглавен "Малко смях",а тук има "Много смях" :) Е,не винаги,но като се поЯви-нЕма грешка....
zoi2011 написа:се налага да се се съглася с вас


Е,щом се налага-съгласете се! Сричката "се" може и само веднъж да я напишеш,достатъчно е.

zoi2011 написа:А много ми е интересно, вие защо участвате в магистратските конкурси?


Щом ти е толкова"много" интересно(не че ако ти беше по-малко нямаше да ти отговоря)-участвувам в конкурса,тъй като съм първа резерва-член на изпитната комисия. Момяна Гунева съм! И както бях резерва-гласуваха ми доверие в последния момент(сипах на един колега-екзаминатор разхлабително в безалкохолното предния ден преди изпита,но това само на теб го казвам).Вие при мен ли бяхте? Сещам се, че писах две-три тройки..?

П.П. Успех по-нататък, zoi2011 ! 8)
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот zoi2011 » 22 Юли 2014, 21:07

:)
zoi2011
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 02 Апр 2013, 09:26

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот mi_lena » 23 Юли 2014, 12:14

Поздравления за класираните!
Браво, момчета и момичета!
За съжаление, често ще се сблъсквате с хорската злоба и завист тип "Кисело е гроздето", която в България съпътства успелите повече, отколкото е нормално :).
Успех!
Аватар
mi_lena
Потребител
 
Мнения: 621
Регистриран на: 02 Сеп 2005, 16:53
Местоположение: София

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот eurolinker » 23 Юли 2014, 13:01

svettoslav написа:
zoi2011 написа:Избягвам подобни диалози,но заради злобата,която струи....


бъркаш "злобата" с иронията,както и с дебелашките шеги.

+1

Няма злоба. Желая успехи, упоритост и търпение - на zoi2011 и на всички успели честно в този труден конкурс. :D
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот svettoslav » 23 Юли 2014, 15:59

eurolinker написа:Няма злоба.


То че има-има по принцип.Просто не е в заподозряното мнение 8)

Влизам тук доста рядко,главно по повод някой казус за решаване.Но постът на колегата Деси(поздрави!) просто наистина звучи като на бавноразвиващ се второкласник.СЪЖАЛЯВАМ-не искам никого да обидя.Просто така ми звучи,а не е нормално.
П.П. Що се отнася до конкурси-на един съм се явявал преди около 6г.,като завърших.За съд. помощници в един Окръжен съд.Няма как да кажа,че имаше нещо нагласено,щом бях класиран на първо място с равен успех с една колежка от Бургас. Тя имаше обаче по-висок общ успех от следването,но пък бройките бяха две!Аз си станах практикуващ юрист в моя град,т.к по съвсем същото време мина адвокатския успешно,слава Богу,а момичето,доколкото зная-стана прокурор в Карнобат и май също не зае бройка.

Трябва и късмет,де,не може да се отрече,особено за магистратския.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот eurolinker » 06 Авг 2014, 10:55

Astronomer, като ми пишете ЛС барем да си бяхте включил(а) вашите :!:
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2014

Мнениеот Astronomer » 09 Авг 2014, 09:44

Нямам представа защо са изключени. Не съм променял ръчно настройките, може да е станало автоматично. Сега би трябвало всичко да е наред. Ако е удобно, пишете :)
Astronomer
Младши потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: 20 Дек 2007, 14:05

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron