начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот street » 13 Яну 2012, 13:55

големи оптимисти :mrgreen: ще се борите за по 1 място сигурно 200 души. Не искам да ви разбивам надеждите, ама ...
само погледнете конкурса за ЧСИ за какво иде реч ,а какво остава за този тук.
Но все пак може и да има късметлии, а пък и не е лошо човек да ходи по разни конкурси дори и да няма голям шанс, все пак това е един вид опит...
"не става само с четене - трбява и ......."

Много ми е интересно , ако 4-5 кандидата за едно място имат еднаква оценка - по красота ли ще избират тогава :mrgreen:
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот alex766 » 13 Яну 2012, 14:00

Незнам колега, честно казано мисля /или поне така ми се иска/, че вече се "затегнаха нещата" ;) Струва ми се, че така наречените "връзкари" едва ли ще се натискат чак пък толкова за магистратско местенце, а какво остава за обявения конкурс за младши.... :roll:
alex766
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 17 Май 2010, 10:49

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот smitweson » 13 Яну 2012, 15:10

Ех , Алекс Алекс, много са се затегнали нещата да знаеш.
smitweson
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 21 Дек 2009, 13:43

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот street » 13 Яну 2012, 15:52

колеги не ви го казвам да ви настройвам негативно за конкурса , но за жалост на всички ,нещата са такива. Просто никой не дава на някой си "иван" власт в ръцете и то не малка, нали "иван" после може да не е послушен, не го познават, не е техен човек... и пр. мен лично не ми харесва това и никога не съм и няма да подам документи за такъв конкурс, просто не си струва мъките и надеждите. Е... ако бяха примерно 10 места за един град - така вече съм съгласен ,че имаш реален шанс, но такова чудо не вярвам скоро да се случи....

И все пак успех, на пробващите се!
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот alex766 » 13 Яну 2012, 18:41

Абе..имате право, но какви са все пак правомощията на младшите, че чак такъв интерес.? Пък било то и за Окръжните съдилища? :roll:
alex766
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 17 Май 2010, 10:49

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот vasilev86 » 13 Яну 2012, 18:44

Колеги, къде се провеждат устните изпити - в София или по места???
vasilev86
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Сеп 2011, 11:11

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот imperatrica_lea » 13 Яну 2012, 21:21

Колега miury123 , много ви блаодаря
imperatrica_lea
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 12 Яну 2012, 15:46

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот beauty_83 » 13 Яну 2012, 21:27

Благодаря,предварително,на колегата с разработките по граждавскоправни науки,но още по-благодарна ще съм му,ако ми ги изпрати на e-mail: toni.todorova.1983@abv.bg.Много благодаря!!!
beauty_83
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Май 2011, 18:40

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот teachtrg » 13 Яну 2012, 23:32

Колеги, има смисъл и който смята, че може да работи като съдия или прокурор - нека се яви. Първо - получавате специализирано обучение, през което ви се заплаща този труд. Второ - отивате да работите с опитни магистрати, а който е умен, ще отиде в по-малък град, където ще има възможност за по-добър контакт с колегите си и в същото време да научи много от тях. В София това не може да стане, поради голямото натоварване.
Който отива настроен, че конкурсът е уреден, явно не вярва в собствените си възможности, отделно от това - няма нищо вярно. Действително е трудно - ще останат само най-добрите. Късмет с казусите и успех.
teachtrg
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 04 Ное 2009, 18:30

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот jacqieline » 14 Яну 2012, 00:15

Колега miure 123 бихте ли го изпратили и на k_mss@abv.bg. Благодаря ви предварително.
jacqieline
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Яну 2012, 12:09

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот T.A.R.A. » 14 Яну 2012, 11:22

Колеги, не ми излиза протокола от последното заседание на ВСС на техния сайт.Излизат ми само старите протоколи от 2011г, дори като ползвам препратката.Някой има ли подобен проблем?
T.A.R.A.
Потребител
 
Мнения: 225
Регистриран на: 12 Фев 2007, 18:19

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот ragazo » 14 Яну 2012, 13:13

По отношение на уредеността на конкурсите от този тип в последните часове изплува един интересен факт.

Вчера в гр.Шумен са задържали прокурора Румен Пенев с подкуп от 21 хил. лева. Човекът като е разбрал на къде отиват нещата е побягнал от полицайте - което е сериозно доказателство. Оттук нататък ще има дело и все пак човекът още не е осъден. Ще видим какво ще стане. Случаят обаче е интересен и с нещо друго. :arrow:

Той е влязъл в прокуратурата с конкурс за младши прокурор. Конкурсът се е провел през 2006г., класиранията и т.н. са през 2007г. Дори с едно елементарно търсене във форума на lex.bg човек попада на нещо любопитно.

Постът на потребител "malin". Направо ще го пейстна.
---------------------
"от MAILIN » Пон Фев 26, 2007 2:59 pm

Класиране
(място) Вх.№ Име Писмен
изпит Устен
изпит Бал Оц.
следване Държ.
изпити Ср.оценка от
изпитите
Румен Ивайлов Пенев 6,00 5,60 11,60 4,00 3,33 3,67
Колеги, какви "деца на природата" има?! Тройкажия като студент, отличник като кандидат - магистрат. По света това може да изглежда невероятано, но не и в България, където това е в реда на нещата. Колегата изведнъж е започнал да разбира от право.
Сигурно е синче на някой магистрат и длъжността му се полага по право. Аз не съм участвала в конкурса, но изживях с колегите техните надежди и очаквания и разочерования, разбира се . Искрено съжалявам за тези които положиха много труд и усилия! Надявам се че нещата ще се променят и истински заслужилите ще облекат чераната тога! До тогава се борете!"
---------------------

Случилото се тогава е найстина доста странно по отношение на оценките. Оценка от следването - 3,67, бал от държавните изпити - 3,33. И после на конкурса изкарва космическото 6,00 на писмен и 5,60 на устен. Просто не върви. :roll:

С оглед на случката от вчера обаче, казаното в този пост надвисва със страшна сила. Както се казва - нещата рано или късно си идват по местата. :roll:

Истина е, че конкурсът от 2006г. е бил един от първите подобни, факт е че тези години имаше и една случка, при която казусите бяха излезли във вестник "24 часа" или "труд" беше, не помня, в деня на конкурса и от конфузия Борис Велчев беше отменил конкурса. Какво се е променило от 2006г. до днес всеки ще разбере за себе си с живото му явяване на конкурс.
ragazo
Потребител
 
Мнения: 101
Регистриран на: 17 Юли 2007, 16:17

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот tancheto » 14 Яну 2012, 13:49

Здравейте колеги, и аз имам проблем с намирането на протокола от заседанието на ВСС от четвъртък. А вие сигурни ли сте, че е публикуван на страницата. В последния излязъл брой на ДВ няма съобщение за предстоящия конкурс, а нали го чакаме и там за да изчислим срока за подаване на документи. Колега miurie123 ще се радвам да получа от Вас разработките на този мейл kaltzeva_t@abv.bg. Благодаря.
tancheto
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Окт 2006, 21:16

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот teachtrg » 14 Яну 2012, 16:09

Ето, това е линка с протокола от заседанието.

http://www.vss.justice.bg/bg/start.htm

Снощи го гледах и нямаше никакви проблеми.
По отношение на уреденоста. Както вече казах, нещата са така направени, че няма как на този изпит да минат кандидати, които не са подготвени. Имайте предвид, че всяка писмена работа се проверява независимо от двама членове на комисиите и при разлика по-голяма от 1 се проверява от трети арбитър. Комисиите са няколко и никой предварително не може да знае кой и как ще го проверява, защото всичко е много случайно.
Има фрапиращи и неграмотно написани неща, елементарни юридически грешки. На устания изпит си проличава пък още повече, когато също не могат да ти отговорят на нещо елементарно.
Що се отнася до шуменския прокурор, нещата наистина са зле. Но няма нищо странно в това за един изпит да си подготвен, за друг не, на някои им идва музата за четене малко по-късно. Това че някой е умен, не означава, че има и съответните качества за магистрат.
Затова наистина ввсеки да си прецени дали става за подобна работа. Сега обучението е 9 месеца, резултатите от изпита за кандидатстване са едно, а накрая издържалите се класират по успех и така всичко започва отначало, като най-добрите от изпитите в НИП имат право първи да избират къде ще работят. Ако не ги издържиш - възстановяваш стипендията и т.н. А работата никак не е лесна в момента.
teachtrg
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 04 Ное 2009, 18:30

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот teachtrg » 14 Яну 2012, 16:11

Сега като излезе публикацията, наистина виждам, че от този линк не може да се влезе. Затова - отивате на заседания, протоколи и в таблицата е налице протоколът от 12.01. 2012 година.
teachtrg
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 04 Ное 2009, 18:30

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот alex766 » 14 Яну 2012, 17:26

В какво се състоят задълженията на младшите в Окръжните съдилища?
alex766
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 17 Май 2010, 10:49

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот vaniaoz » 14 Яну 2012, 17:55

" Сега обучението е 9 месеца, резултатите от изпита за кандидатстване са едно, а накрая издържалите се класират по успех и така всичко започва отначало, като най-добрите от изпитите в НИП имат право първи да избират къде ще работят. Ако не ги издържиш - възстановяваш стипендията и т.н''
Прочетох измененията в държавен вестник, но не ми стана ясно, как става избора за кой град ще си разпределен.Мисля,че е важно и ако някой знае ще е добре ако ни разясни.
Благодаря!
vaniaoz
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 15 Окт 2008, 15:31

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот igito » 14 Яну 2012, 21:17

miury123 написа:Предлагам подробна разработка по конспекта за гражданскоправни науки

Колега miury123, бихте ли пратили и на мен от тези разработки по гражданкоправни на igito75@abv.bg,благодаря
igito
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Ное 2009, 16:17

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот soniia » 14 Яну 2012, 21:51

Колеги, имате ли представа при подаване на документите за колко съдилища и/или прокуратури ще имаме възможност да кандидатстваме? :oops:
soniia
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Яну 2011, 15:49

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот dino6506 » 15 Яну 2012, 00:21

и аз - любознателния :oops: моля ,
Колега miury123, бихте ли пратили и на мен от тези разработки по гражданкоправни на dino6506@abv.bg,благодаря :!:
dino6506
Потребител
 
Мнения: 301
Регистриран на: 13 Ное 2007, 00:11

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron