начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот amonev » 10 Ное 2011, 10:06

"Unus pro omnibus et omnes pro uno"!

Успех и само напред :D
Е ли правото право?
amonev
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 12 Окт 2005, 12:39
Местоположение: Разград

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот Гост. » 10 Ное 2011, 13:28

Успех на колегите!

Тук ме измъчват с едно питане и направо ме хвърлиха в смут, та да питам и вещите :
споразумение пред съда се сключва между:
прокурор - защитник
прокурор - подсъдим
подсъдим - съд

В производството по реда на чл. 384 НПК се иска съгласие на вс. страни( ЧО, ГИ и прочее по чл. 253), ама такъв отговор няма :lol: въпреки изричната уговорка, че става въпрос за споразумение в съдебната фаза.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот hristeva » 10 Ное 2011, 14:07

Според мен, между прокурор и защитник, но ще бъде одобрено от съда "при условията и по реда на тази глава" :)
hristeva
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Дек 2010, 14:41

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот max_magi » 10 Ное 2011, 14:08

Здравейте
за мен верния отговор е
а - прокурора и защитника
чл. 348 НПК споразумение в съдебно производство гласи, че се прилагат "условията и по реда на тази глава", тоест 29, което означава, че тук имаме препращане към правилата за споразумение в досъдебното производство чл. 381, ал. 1 НПК "по предложение на прокурора или защитника може да бъде изготвено споразумение между тях......."
max_magi
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 01 Окт 2006, 16:27

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот taurus_d » 11 Ное 2011, 23:57

Отговора е а) прокурора и защитника - чл. 381 ал. 6 НПК
taurus_d
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 03 Мар 2006, 14:19

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот chonzy » 14 Ное 2011, 00:36

Аз пък мисля, че отговора е "б", защитника не е страна в производството, само представлява подсъдимия. Споразумение се сключва между прокурор и подсъдим и се одобрява от съда.
chonzy
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 01 Дек 2003, 15:11
Местоположение: Sofia

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот Гост. » 14 Ное 2011, 02:38

Цък- защитата е страна в наказателното производство и не може да се преодолее( има си самостоятелни права в процеса, освен, че е гарант за защита правата на подсъдимия).
И моят отговор бе, че дори в хипотезата на чл. 384 споразумение се сключва между обвинението и защитата, ама студентите ми опонираха, че верния отговор бил прокурор- подсъдим( което е невъзможно, защото в производството по реда на глава 29 без защита нищо не може да се направи, ама нищичко). Единственото усложнение по реда на 384, от този по чл. 381, е съгласието на всички страни.

Отклонявам се от същината, но по 381 се казва, че споразумение се постига между прокурор и защита. Ок., но ал.6 казва, че обвиняемия също участва в тази сделка, като си полага подписа (което не означава, че в съдебна зала губи право да се отрече от параметрите му и да откаже да го преподпише в протокола, ерго?- стигнах до извод, че въпросът е некоректен и го поставих тук.
До сега не ми се обясни като как при сключване на споразумението може да се игнорира обвиняемия, а че се изготвя от прокурор и защитник е ясно, но въпросът е зададен с глагола "сключва", не "изготвя".

taurus_d, ал.6 има и второ изречение, за което споменавам по-горе. Невъзможно е съда да одобри споразумение подписано от обвинение и защита, без подписа на обвиняемия? ( понякога правя експерименти- нося споразумение на прокуратурата без подпис на обвиняемия под него, респективно без подпис след дакларативните изявления- отказ от разглеждане и прочее, като се позовавам, че в с.з. ще ги преподпише. Мина ми фасона веднъж, но пък на какво мъмрене бях подложена от магистрата в залата (с право), че повече не опитвам).
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот amonev » 14 Ное 2011, 09:29

chonzy написа:Аз пък мисля, че отговора е "б", защитника не е страна в производството, само представлява подсъдимия. Споразумение се сключва между прокурор и подсъдим и се одобрява от съда.


С такъв отговор, трудно ще вземеш изпита по който е темата.

"Poli_g" е абсолютно права и споделям написаното от нея.
Е ли правото право?
amonev
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 12 Окт 2005, 12:39
Местоположение: Разград

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron