начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот Tisho_Sv » 31 Май 2011, 17:16

Колеги в какъв срок трябва да излязат резултатите от казусите? Прочетох май някъде за 7-дневен срок, ама сега не мога да го намеря... :lol:
Tisho_Sv
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 01 Май 2008, 20:17

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот vaniaoz » 01 Юни 2011, 14:15

Здравей,
така пише в наредбата-най-късно до 7 дни/чл.7, ал.3/.Значи в петък ще е ясно, колко отпадаме.
vaniaoz
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 15 Окт 2008, 15:31

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот d_q_d » 01 Юни 2011, 14:22

Явно са решили да преместят голямата цедилка от устния изпит на теста, за по-лесно - все пак тест се проверява с един прост шаблон. Но, и на това ще му се намери цаката - закони под масата, пищови, неоткриваеми handsfree-та и т.н. Сега процентът на взелите теста беше малък, защото повечето явяващи се изобщо не знаеха, че ще има такива промени - 50-тина сравнително нормални въпроса и останалите - хамави. Но хамавите въпроси са повече отколкото е допустимо да се сгрешат. Въпреки това могат да бъдат отговорени ако някой разполага със закони, практика и т.н. и диктува по телефона. Като съдя по т.нар."квестори" тестът спокойно може да се вземе по следния начин: отива се много рано с цел сядане на по-заден ред в залата, по възможност в средата на самия ред - така, че откъдето и да мине квестор да е на еднакво далечно разстояние от явяващия се; ползване на възможно най-малките handsfree, които във Варна могат а се вземат под наем с/у 10 лв.само за съответния изпит; пращане на въпросите с смс или диктуването им на колега извън залата, разполагащ със законите и практиката, а той дава верните отговори след съответните справки. Да не говорим, че с неясните черно бели снимки по новите лични карти я познаят я не дали л.к. е на явяващия се. Мен лично даже не ме погледнаха в лицето, само ми записаха името и колегията набързо в суматохата.
А квесторките колко сладко се правеха на строги. Личеше си, че хал хабер си нямат как да наплашат явяващите се и в безсилието си гледаха да се направят малко на важни. Е, няма нищо - по добре младички и неопитни квесторки, отколкото обиграни цербери, които знаят студентските номера :)
Спокойно, колеги - щом ни правят на маймуни, ние пък ще го обърнем на цирк! :))
d_q_d
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 23 Яну 2009, 18:33

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот alexxafc » 01 Юни 2011, 14:32

d_q_d написа:Явно са решили да преместят голямата цедилка от устния изпит на теста, за по-лесно - все пак тест се проверява с един прост шаблон.


Всеки , който питам казва, че до устен докарам ли го , на 80% съм си взел изпита.Според мен цедилката ще е точно сега на казусите.Ще изметат много хора.
От 700 на теста - останаха 250 макс за казусите.За устния ще останат максимум 100.
alexxafc
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 22 Май 2011, 15:42

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот viki06 » 02 Юни 2011, 11:40

Колеги, има резултати от казуса! Честито на успелите!
viki06
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Фев 2007, 22:17

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот Melly » 02 Юни 2011, 11:52

Едно голямо ЧЕСТИТО на успелите колеги!!!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот vaniaoz » 02 Юни 2011, 12:28

УСПЯХ! На 11-ти съм на устен.
Последна промяна vaniaoz на 02 Юни 2011, 13:50, променена общо 1 път
vaniaoz
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 15 Окт 2008, 15:31

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот chadel » 02 Юни 2011, 12:35

И аз успех, въпреки силно дискусионните ми отговори :wink:
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот alexxafc » 02 Юни 2011, 12:48

И мен ме пускат.Честито на преминалите!Остана още едно препятствие :)
alexxafc
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 22 Май 2011, 15:42

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот vaniaoz » 02 Юни 2011, 12:53

chadel , за теб и алексхф, мисля ,че беше / не ви познавам/, но бях сигурна ,че ще минете.
vaniaoz
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 15 Окт 2008, 15:31

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот Melly » 02 Юни 2011, 12:59

Сега разбирате ли, че всичко е въпрос на добре аргументирана теза. :D

Този казус (гражданскоправният) имаше повече от едно решение.
Успял е този, който е съумял за защити тезата си.
Брано на вас! :D
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот DEKAH » 02 Юни 2011, 13:21

И аз успях! Явно наистина аргументацията е била водеща при оценяването.

Пожелавам на всички колеги успех на устния.

Ще се видим в София на 11.
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот amonev » 02 Юни 2011, 13:39

Е на това му се вика цедка - 110 от 750 стигат до устен :shock:
Последна промяна amonev на 02 Юни 2011, 14:03, променена общо 2 пъти
Е ли правото право?
amonev
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 12 Окт 2005, 12:39
Местоположение: Разград

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот shelley » 02 Юни 2011, 13:45

И аз извадих късмет :)
Бих искала да помоля, колеги от предходни години да споделят опита си от устния изпит.
shelley
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 30 Май 2011, 12:10

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот street » 02 Юни 2011, 14:33

d_q_d написа:Явно са решили да преместят голямата цедилка от устния изпит на теста, за по-лесно - все пак тест се проверява с един прост шаблон. Но, и на това ще му се намери цаката - закони под масата, пищови, неоткриваеми handsfree-та и т.н. Сега процентът на взелите теста беше малък, защото повечето явяващи се изобщо не знаеха, че ще има такива промени - 50-тина сравнително нормални въпроса и останалите - хамави. Но хамавите въпроси са повече отколкото е допустимо да се сгрешат. Въпреки това могат да бъдат отговорени ако някой разполага със закони, практика и т.н. и диктува по телефона. Като съдя по т.нар."квестори" тестът спокойно може да се вземе по следния начин: отива се много рано с цел сядане на по-заден ред в залата, по възможност в средата на самия ред - така, че откъдето и да мине квестор да е на еднакво далечно разстояние от явяващия се; ползване на възможно най-малките handsfree, които във Варна могат а се вземат под наем с/у 10 лв.само за съответния изпит; пращане на въпросите с смс или диктуването им на колега извън залата, разполагащ със законите и практиката, а той дава верните отговори след съответните справки. Да не говорим, че с неясните черно бели снимки по новите лични карти я познаят я не дали л.к. е на явяващия се. Мен лично даже не ме погледнаха в лицето, само ми записаха името и колегията набързо в суматохата.
А квесторките колко сладко се правеха на строги. Личеше си, че хал хабер си нямат как да наплашат явяващите се и в безсилието си гледаха да се направят малко на важни. Е, няма нищо - по добре младички и неопитни квесторки, отколкото обиграни цербери, които знаят студентските номера :)
Спокойно, колеги - щом ни правят на маймуни, ние пък ще го обърнем на цирк! :))


Колега а между другото , наистина може да го обърнем на цирк!
но не е много редно заради преминалите колеги , защото може да навреди на тях, а това е гаднярско и не бих го направил...

Че знаеш ли , на нормален изпит ако има объркан казус - би трябвало той да се подмени... ти такова нещо видя ли ? ;) аз не ,би трябвало да се теглят казуси и тестове ПРЕД ВСИЧКИ - ти такова нещо видя ли ? ;) аз не.

Смятай щом си позволяват да дадат грешен казус , колко гледат решенията му..
може да е едно име само но е ГРЕШЕН!
Че от де да знам дали и в Гражданския няма грешки... ???
И между другото аз първи се усетих ,че наказателния е грешен даже си смъмрих и една квесторка дето беше до мен явно ме е чула и след 5 минути обявиха:
Амииии колеги - то такова , онакова има грешка , ама то само името ... на оная Мария... Само името - ама грешно и в реалността заради подобна грешка - стават големи бели..
Ако беше в нормална Държава и нормален изпит , това щеше да бъде предпоставка за анулиране на изпита или най-малко смяна на казуса!!!
Но явно е било задължително и необходимо точно тоя да бъде наказателния казус!

И тези хора ни проверяват??
А труда не са си направили да зачетат казуса ..
Явно казусите са COPY-PASTE ...

Просто ....
И сега предварително да отговоря на язвителните отговори на моята публикация...
Не му пука какво ще ми кажете , защото фактите които излагам са повече от очевадни и доказват от всякъде порочността на тоя изпит!!!!

Сори ама да скъсаш от 54 човека - 51 ??? Малко ли е а ??? че тея 51 да не са малоумни или толкова пък са зле ...

Абе каквото и да кажа факта си е факт - а това за нормален изпит немога да го сметна...
А с тая "практика" и Сиела - толкова се е омързялявила цялата гилдия , че ако не погледнат вътре , със собствената си кратуна , няма да могат да вземат и едно вярно решение...
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот bastard » 02 Юни 2011, 16:05

Не ми се спори, ама как ги смятате така 51 от 54. Те не се сортират предварително по град. По-скоро 115 от 270, приблизително е по-точната квота. Нали първо се проверява работата и чак тогава се отваря малкия плик, където се вижда кой е кандидата и за коя колегия кандидатства.
bastard
Потребител
 
Мнения: 247
Регистриран на: 04 Мар 2009, 15:18

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот Tisho_Sv » 02 Юни 2011, 17:33

bastard написа:Нали първо се проверява работата и чак тогава се отваря малкия плик, където се вижда кой е кандидата и за коя колегия кандидатства.


Блажени са вярващите :D
Tisho_Sv
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 01 Май 2008, 20:17

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот Гост. » 02 Юни 2011, 17:43

Melly написа:Сега разбирате ли, че всичко е въпрос на добре аргументирана теза. :D

Този казус (гражданскоправният) имаше повече от едно решение.
Успял е този, който е съумял за защити тезата си.
Браво на вас! :D


Точно казано.
Успех на устния изпит!

п.п. :D Деки, радвам се за теб! Не се отпускай точно сега- един бърз преговор ти е достатъчен. На устния, който и каквото да говори- важното е да си :idea: уверен, :idea: спокоен и що-годе синтезиран в изложението. Прочети набързо и ЗА- ще ти е нужен.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот street » 02 Юни 2011, 21:21

Tisho_Sv написа:
bastard написа:Нали първо се проверява работата и чак тогава се отваря малкия плик, където се вижда кой е кандидата и за коя колегия кандидатства.


Блажени са вярващите :D


+10

bastard .. ти видял ли си това лично..?
Според мен първо се гледа малкия плик, (след това "другия плик" :wink: ), а след това се гледа големия плик с писмената работа!!!

мога да ти кажа ,че съм решил казусите на 80% вярно като наказателния ми е 100% верен!!! може да имам грешки на гражданския , но е най-много 1 въпрос!
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот street » 03 Юни 2011, 00:27

Ходих преди време на един тъп , прост и елементарен конкурс!
учреждението няма да кажа!
но бяхме 5 човека на изпита от 6 избрани , но единия не дойде.....
и?
събраха ни
дадоха да се теглят варианти пред всички!
показа се варианта!
решавахме!
после по същия начин голям и малък плик!
но всичко беше прозарчно е на 80 % но все пак е нещо..

лицето спечелило конкурса с Разбиващ резултат , след това установих ,че е приятел с председателя на комисията във Фейсбук (а неговите приятели бяха около 80-това говори ,че наситина се познават а не са добавени просто ей така)?! - > Случайности в тоя свят и особено в нашата мила Р.България няма и от осбено като става въпрос за работа от която се вадят не малко парици...

смятайте го както искате , но щом за един такъв смешен конкурс се ползват връзки , какво осатва за тоя нашия изпит ?
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron