начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот bruck » 24 Мар 2011, 23:46

Здравейте колеги,
Видяхте ли промените , публикувани на сайта на ВАС във вр. с Изпита за адвокати и младши адвокати?
http://www.vas.bg/Pages/News/Default.aspx?evntid=26026
Споделяйте мнения...
bruck
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 26 Юни 2010, 20:22

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот ragazo » 25 Мар 2011, 17:41

Ами, коментар...примката около вратовете на кандидатите се затяга. 80% верни, за да минеш теста...

Иначе е добре че увеличават времето за решаване на казусите от 3 на 4 часа. :)
ragazo
Потребител
 
Мнения: 101
Регистриран на: 17 Юли 2007, 16:17

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот amonev » 28 Мар 2011, 12:33

Теста ти е най-малкия проблем :wink:

И аз съм на мнение, че времето за казусите е малко.
amonev
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 12 Окт 2005, 12:39
Местоположение: Разград

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот chadel » 28 Мар 2011, 12:43

Аз пък се чудя какво значи "периода от 10.05.11 г. до 30.06.11" - че това е месец и 20 дена. Както бях планирал да се готвя май месец, ако вземат, че го изтряскат изпита още 15-20 май кво прайме?
Заявлението за участие свободен текст ли е или бланка? И съдебната практика трябва ли да е подвързана в книжно тяло или може и хвърчащи листи?
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот vaniaoz » 29 Мар 2011, 15:41

Здравейте колеги,
къде мога да намеря въпросите,които са се паднали на тестовете през 2010 г?
vaniaoz
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 15 Окт 2008, 15:31

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот d_q_d » 30 Мар 2011, 14:17

Колеги, според вас ако си разпечатам законите на хвърчащи листи или ги ползвам направо от лаптопа по време на решаването на казуси дали ще е проблем? Защото имам възможност да ползвам безплатен принтер, поради което хич не ми се дават пари за закони. Спомням си, че в университета имахме един изпит, на който ни беше позволено да ползваме закони от компютър на самия изпит при решаването на казуси, но за адвокатския... Ако някой знае нещо, моле да сподели?
d_q_d
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 23 Яну 2009, 18:33

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот amonev » 30 Мар 2011, 17:05

Лаптоп няма да можеш да ползваш, но разпечатани закони да.
amonev
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 12 Окт 2005, 12:39
Местоположение: Разград

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот chadel » 30 Мар 2011, 17:26

d_q_d написа:Колеги, според вас ако си разпечатам законите на хвърчащи листи или ги ползвам направо от лаптопа по време на решаването на казуси дали ще е проблем? Защото имам възможност да ползвам безплатен принтер, поради което хич не ми се дават пари за закони. Спомням си, че в университета имахме един изпит, на който ни беше позволено да ползваме закони от компютър на самия изпит при решаването на казуси, но за адвокатския... Ако някой знае нещо, моле да сподели?


Явно не си чел наредбата. Аз се съмнявам да дадат да се ползват и принтирани хвърчащи листи. Най-вероятно ще се разрешават само подвързани в книжни тела издания.
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот iliqna » 30 Мар 2011, 18:53

За лаптоп, телефони - забравете! На последния изпит ноември 2010 в залата имаше много колеги със закони, разпечатани на листи и това не беше проблем.Освен закони, можете да ползвате и сборници с практика...друг е въпросът, че времето е малко и ако не знаеш какво и къде да го търсиш, не ти вършат работа.
iliqna
Младши потребител
 
Мнения: 72
Регистриран на: 01 Апр 2010, 17:01

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот oleg-56 » 31 Мар 2011, 16:36

Уважаеми, кандидати за адвокати, бих искал да ви успокоя относно изпита.
За мен това не е изпит, тъй като по начина на провеждане, липсата на прозрачност при избора на тестовете, казусите и накрая като не можете да разберете защо точно са ви скъсали и къде са ви грешките ..... и като видите,че съседа, който е взаимствал /преписал/ от вас е преминал, а вие не .......тогава започват едни въпроси без отговори - Това изпит ли е и или не е?, Има ли корупция в системата или не? и т.н. и т. н. ....до следващата сесия!
oleg-56
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 21 Фев 2011, 08:01

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот lunohoda » 31 Мар 2011, 17:52

Колеги, според вас има ли пречка при взет изпит и издадено удостоверение за това от ВАС, да бъда допуснат отново до изпита ? Целта е опресняване на знанията ?
lunohoda
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 01 Апр 2009, 10:47

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот street » 31 Мар 2011, 20:08

....
Последна промяна street на 05 Апр 2011, 17:10, променена общо 1 път
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот Гост. » 31 Мар 2011, 21:19

Не съм чела наредбата, но се включих защото от други теми знам за становището ти- корупция и само корупция по тея изпити.
Е, хубаво- ти си от знаещите, а пишеш това:
законно приетия член 17 от наредбата за провеждане на изпита - писмените работи се унищожават след 1 месец. Хммм , след 1 месец вече няма ни доказателства, ни нищичко друго , с което ти по правов ред моежеш да докажеш и оспориш оценката си.

знаещите имат знанието за съществуването на едно производство наречено "обезпечение на доказателствата"... а от там несетне- пак си знаеш.
:D


На всички ви пожелавам успех на изпита и нека знанието е с вас.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот d_q_d » 01 Апр 2011, 02:23

Май пак ще трябва да се бръкнем за закони, то се е видяло... Иначе, по въпроса с корупцията - всички си я знаем нашата държава. Аз се питам защо ми трябваше да уча право като знам, че няма кой да ми съдейства с връзки, ама станалото - станало, не може човек да си върне 5-тте (че със стажа и държавните към 6) години следване. Така, че, на връзкарите - честито, на останалите - късмет... :) Колеги, още един въпрос - ако някой работи като служебен защитник, моля да сподели мненеито си за работата като цяло - колко, какви дела има най-често? И, най-вече, горе-долу на колко пари (ако има такива) мога да се надявам средно месечно?
Опитах се да пресметна, знаейки броя на служебните защитници в района на даден съд, на делата в него, както и тарифата за таксите, но изобщо не съм сигурен в нищо. За съжаление нямам и колеги, които се занимават със служебна защита, нито дори познати. Затова, моля, споделете?
d_q_d
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 23 Яну 2009, 18:33

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот street » 01 Апр 2011, 17:54

......
Последна промяна street на 05 Апр 2011, 17:09, променена общо 1 път
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот hidden » 01 Апр 2011, 18:37

street написа:Най-малкото в реални ситуация ще те каже да си оставиш документите за да помисли какво може да се направи и ще се чуете най-рано след 2-3 дни за да ти каже!

В реална ситуация ще имате много казуси и няма да имате (а и не е хубаво да имате) само един казус за решаване през тези 2-3 дена.
street написа:Лично за мен е най-удачно казусите да се разделят на Гражднаски и Наказателни , където всеки кандидат може да избира или - или.

Само че по закон няма разделение на "наказателни" и "граждански" адвокати...пък и къде забравихте административните, данъчните, международноправните и т.н.?
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот n_iliev » 07 Апр 2011, 10:52

chadel написа:
d_q_d написа:Колеги, според вас ако си разпечатам законите на хвърчащи листи или ги ползвам направо от лаптопа по време на решаването на казуси дали ще е проблем? Защото имам възможност да ползвам безплатен принтер, поради което хич не ми се дават пари за закони. Спомням си, че в университета имахме един изпит, на който ни беше позволено да ползваме закони от компютър на самия изпит при решаването на казуси, но за адвокатския... Ако някой знае нещо, моле да сподели?


Явно не си чел наредбата. Аз се съмнявам да дадат да се ползват и принтирани хвърчащи листи. Най-вероятно ще се разрешават само подвързани в книжни тела издания.


Ноември месец даваха да се ползват абсолютно всякакви помощни средства (закони, наредби, практика и т.н.) стига да са на хартия, без значение дали са книжки или на хвърчащи листа.
Дори на въпроса към един квестор "е мен какво ми пречи да си изпринтирам цялата Сиела или Апис?" отговора беше "Принтирайте си ги!"
Истината е, че специално за практиката, която се явява най-ценното нещо на тоя изпит, ако не знаеш какво и къде да намериш и 5000 страници да имаш, е се тая.
Естествено нищо не им пречи сега да си решат, че не може да ползваш принтирани помощни средста.
Моят съвет е, ако някой има достатъчно хартия, тонер, време, нерви ... да си принтира по-важните решения и да се пробва :)
n_iliev
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Фев 2011, 12:33

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот d_q_d » 11 Апр 2011, 12:26

За първи път ще се явявам и се подготвям предимно от законите и теорията. Чак толкова кофти ли ще е, ако не ползвам практика? И когато споменавате за практиката какво имате предвид - тълкувателните решения на Върховните съдилища, практиката им по конкретни дела или практиката на всички съдилища из страната? Пробвал съм по интернет да си търся практика по даден законов текст, но не става като хората. Успявам само ако знам номера и годината на конкретното съд.реш-е. Ако можех да си позволя да ползвам Апис или Сиела, или дрги подобни (като "Юридическа енциклопедия", въпреки, че не съм сигурен доколко качествена е тя...) щях да се явя с практика. Но ако разчитам само на теорията и нормативните актове, дали имам шанс за успех?
d_q_d
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 23 Яну 2009, 18:33

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот d_q_d » 11 Апр 2011, 12:41

Един абсурд, който искам да споделя. Преди няколко дни тръгнах да си подавам документите за изпита в Съявета на Варненската адвокатска колегия. В интернет беше указано, че адресът е ул."Пирот" 8А. Нищо подобно! Там има една стара табела "Адвокатски съвет", в кооперация с 4 апартамента, до един празни. Ни табела къде са се преместили, ни бележка. Видях една бележка, отнасяща се за кантората на адвокат, който се е преместил от съседното помещение. Принудих се да попитам него. Естествено, помисли ме за идиот в първия момент, но после се съгласи, че няма откъде да се намери този така апокрифен адрс и ми направи услугата да потърси други колеги, които да кажат къде е (даже и той не знаеше!). Накрая го намерих, почти в края на града. Вярно - доста по-луксозни от онази разбита кооперация офиси, но пък труднооткриваеми... За други колеги със същия проблем - Съветът се помещава в малко, Г-образно блокче, което се намира зад висок, голям, дълъг и грозен блок, който се пада в ляво по пътя за Аспарухово, на последния светофар на Варна. С/у хотел "Голдън тулип" (не помня как се пишеше на английски).
d_q_d
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 23 Яну 2009, 18:33

Re: ИЗПИТИТЕ ЗА АДВОКАТИ И МЛАДШИ АДВОКАТИ СА ПО-РАНО!

Мнениеот kleines » 11 Апр 2011, 12:46

Аз имам достъп до Апис, но не знам кои най-важни решения да принтирам, те са толкова много. Някой може ли да постне линк примерно към списък с най-важните решения, които е добре да се знаят?
kleines
Потребител
 
Мнения: 204
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:49

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron