начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

конкурс за магистрати

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: конкурс за магистрати

Мнениеот 555 » 11 Окт 2004, 16:04

Лина не си права-заблуждаваш колегите. Нормативни актове се ползват и на двата изпита.
555
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот reni » 11 Окт 2004, 18:35

защо не мога да ги видя?ако ги имаш би ли ми изпратила на renitoo@abv.bg
благодаря!
reni
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Мар 2004, 14:49

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот an » 11 Окт 2004, 20:24

znae li se ve4e tarifata
an
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 07 Мар 2005, 15:16

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот denica* » 11 Окт 2004, 22:26

А знае ли някой дали трябва да са нот.заверени ?
denica*
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот яяя » 12 Окт 2004, 08:31

Колеги,
Документите не трябва да се заверяват нотариално, а сома да се копират от оригиналите.
яяя
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот яяя » 12 Окт 2004, 08:35

Не се притеснявай, аз и до ден днешен съм си със старата лина карата, а съм омъжена от две години. В момента работя като главен юрист в държавната администрация и когато кандидатства си подадох молба за участие в конкурса с фамилията по лична карта. В служба ЕСГРАОН на всяка община се съхраняват всички промени в собственото, бащино или фамилно име на лицето. Не се притеснявай, че не си си сменила фамилното име. Подай си мволбата по лична карта, а там където фамилията е различна прикрепи към документа удостоверение за идентчиност на име. Важна е фамилията по лична карта.
яяя
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот katia_spassowa » 12 Окт 2004, 09:41

От доста време следя форума и честно казано се питам дали на някого е полезен? Много от информацията е подвеждаща, заблуждаваща... Разменят се обиди... А това някак си не прилича на бъдещо съдийско съсловие (за адвокати обаче е напълно нормално:))).
Колеги, на мен това ще е вторият ми опит... Мисля, че ще стигна до три .... Май с 26- те си години няма да дочакам "светлото бъдеще" на съдебната ни система:(((
katia_spassowa
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Сеп 2003, 13:52

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот hedera » 12 Окт 2004, 12:59

Въпросът ми е към колегите,които вече са си подали документите представяхте ли стажантската си книжка ,питам това изхождайки от предишно мнение по темата, че било необходимо преставянето ,ако нямаш трудова,служебна или осигурителна книжка.
hedera
 

Как да се явя без да узнаят шефовете?

Мнениеот самотна » 12 Окт 2004, 13:13

Бъдете снизходителни към въпроса ми, моля Ви. Не знам от къде да получа добър съвет. От месец работя по гражд. договор с утвърдено юридич. дружество, но съм на изпитателен срок, договорен устно. Много неща мога да науча тук, ще имам възможност да се развивам, но не съм сигурна дали ще ме одобрят. Затова искам да се явя на този конкурс, да опитам, да видя как ще се представя. Знам какво говорят всички, че е предрешен, но аз не вярвам в това. Чудя се как да се явя, като съм на работа от сутрин до вечер. А ми се струва, че ако съобщя в работата си за конкурса, ще ме преценят като несериозен служител, който търси друга работа. Възможно от това да си създадат предубедено отношение към мен и да ме махнат. Не ги познавам добре тези хора, не знам как да постъпя. А съм тук без връзки и не знам дали ще мога да си намеря друга работа...
самотна
 

Re: Как да се явя без да узнаят шефовете?

Мнениеот решението е болнични » 12 Окт 2004, 13:23

Времето е много лошо, почни да кашляш два дни предварително, оплачи се от личния си лекар и ела на изпита това е ;)))
решението е болнични
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Thody » 12 Окт 2004, 13:28

Не ми искаха стажантска книжка, но пък аз представих трудова. Не виждам обаче как ще покажеш оригинал на стажантска книжка, след като оригиналът се подава в Министерство на правосъдието преди изпита за правоспособност.
Thody
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот hedera » 12 Окт 2004, 13:30

да но след изпита ти връщат стажанската книжка,поне на нас ни ги върнаха аз се явявах през май,книжката си е в мен и за това питам,понеже нямам трудова книжка.
hedera
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот мери » 12 Окт 2004, 14:30

Лина, моля те кажи заверяват ли се копията от документите защого от форума не ми стана ясно, а ще се явявам за първи път на такъв конкурс.
мери
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот лина » 12 Окт 2004, 16:05

не, искат се само копия. трябва да носиш оригиналите за проверка, след което ти ги връщат. не се притеснявай, не е никак сложно, а и са доста приветливи хората, които те записват.
лина
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот viki » 12 Окт 2004, 16:40

kolegi,a dokoga e sroka za podavane na documenti?
viki
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 14 Дек 2004, 23:19

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот boba » 12 Окт 2004, 16:55

Мили колеги със стажантските книжки - аз, която имам трудова, две осигурителни (едната от адвокатската колегия - 6 год.) и служебна книжка, нямам самочувствието да се явя на конкурс за съдии и, евентуално, да раздавам правосъдие. Но, не ви завиждам и не искам да спирам ентусиазма ви, само ми е много интересно, че искате да се пробвате да направите кариера като съдии направо от студентската скамейка. Понатрупайте малко опит, рутина, самочуствие в житейските и съдебните битки, и тогава действайте. А за жените - родете едно или две деца и после тръгнете по изпити за съдии или младши съдии, защото по Районните съдилища масово съдийките са в отпуск по майчинство.
boba
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот alina$$$ » 12 Окт 2004, 21:19

Za vsichki, koito zadavat nai-elementarni vaprosi otnosno usloviata i reda za provejdane na konkursite za magistrati, a kam neia ima i tematichen konspekt, molia vi napravete tova minimalno usilie i se zapoznaite s tezi aktove i ne palnete foruma s gluposti....Izumitelno e kak ne vi idva naum da prochetete parvo naredbata i sled tova da komentirate i pitate, a kakvo ostava za vsichko ostanalo... SMESHNO E!!!
alina$$$
 

Re: Как да се явя без да узнаят шефовете?

Мнениеот zzz_lala » 13 Окт 2004, 08:43

Аз също мисля за такъв вариант, но три поредни петъка да съм болнични.....Най- много да остана и без сегашната си работа.
zzz_lala
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Сеп 2004, 10:42

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Anita_79 » 13 Окт 2004, 10:33

Чух, че се плащала такса за явяване на изпит?! Вярно ли е, или само слух? Моля, подалите документи за отговор!
Anita_79
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот 555 » 13 Окт 2004, 11:52

Няма такова нещо
555
 

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron