начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

конкурс за магистрати

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: konkurs

Мнениеот гала » 14 Окт 2004, 12:57

Може и копие . Ама за психото мисля 4е не е нужно .
гала
 

blagodarq

Мнениеот 6969 » 14 Окт 2004, 12:59

blagodarq Vi kolega!
6969
 

Re: blagodarq

Мнениеот жабата » 14 Окт 2004, 14:03

Колеги, а на изпита може ли да се носи елка, сателитен телефон, пила за нокти, ножица, ловна пушка /едноцевка/ и тройка кебапчета?
А има ли проблем да се ява на конкурса без изкуственото си око?
Ами ако не спечеля конкурса, какво ще правя? Не искам цял живот да работя, като санитар в моргата /ул.Здраве №2/
Моля, отговорете ми. Важно е.
жабата
 

Re: blagodarq

Мнениеот sonia » 14 Окт 2004, 14:23

Bravo,Jaba!Aman ot tupi vuproscheta!жабата написа:

> Колеги, а на изпита може ли да се носи елка, сателитен телефон,
> пила за нокти, ножица, ловна пушка /едноцевка/ и тройка
> кебапчета?
> А има ли проблем да се ява на конкурса без изкуственото си око?
> Ами ако не спечеля конкурса, какво ще правя? Не искам цял живот
> да работя, като санитар в моргата /ул.Здраве №2/
> Моля, отговорете ми. Важно е.
sonia
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 02 Дек 2004, 18:33

Re: blagodarq

Мнениеот В.Т. » 14 Окт 2004, 14:38

Д Е К Л А Р А Ц И Я

За липса на друго гражданство


Подписаната ..............................................., притежаваща л.к. № ..........................изд.на .................... от МВР – гр.................., с ЕГН ......................,


Д Е К Л А Р И Р А М:

1. Гражданка съм на Република България и нямам друго гражданство
2. Постоянният ми адрес е : България, гр....................., к.с.


Известно ми е , че при вписване в настоящата декларация на неистински данни, нося наказателна отговорност по чл.313 от Наказателния кодекс.







11.10.2004г. Подпис
В.Т.
 

Re: декларация за гражданство

Мнениеот конкурс за магистрати » 14 Окт 2004, 14:42

Д Е К Л А Р А Ц И Я

За липса на друго гражданство


Подписаната ..................., притежаваща л.к. № .................... изд.на .................... от МВР – гр..................., с ЕГН ,


Д Е К Л А Р И Р А М:

1. Гражданка съм на Република България и нямам друго гражданство
2. Постоянният ми адрес е : България, гр................. ул. ...........................


Известно ми е , че при вписване в настоящата декларация на неистински данни, нося наказателна отговорност по чл.313 от Наказателния кодекс.



11.10.2004г. Подпис
конкурс за магистрати
 

Re: blagodarq

Мнениеот жабата » 14 Окт 2004, 16:34

Ама как така, не разбирам? Отговорете моля.
жабата
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Съветник » 14 Окт 2004, 16:53

Има секретна допълнителна разпоредба в Наредбата.
Ако представиш документ, че си стеснителен и чувствителен - комисията идва да те изпита в къщи, за да не се отделяш от сателитния телефон, пилата за нокти и удобната възглавничка по д...то.
Съветник
 

конкурс за магистрати

Мнениеот мери » 14 Окт 2004, 19:43

Колеги, бихте ли ми казали отностно казуса за прокурор дали в него влизат и граждански въпроси или е изцяло наказателен.Кога е крайният срок за подаване на документите? Има ли нещо специфично в медицинското за работа?Мерси ви предварително и успех на всичкииии
мери
 

обнародваха ли решението в ДВ?

Мнениеот indiAD » 15 Окт 2004, 06:50

Колеги,
Обнародваха ли решението за провеждането на конкурса в ДВ?
indiAD
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот hedera » 15 Окт 2004, 07:58

Обнародвано е в бр.88 от 8.10.2004.
hedera
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Anita_79 » 15 Окт 2004, 08:38

Аз вчера си подадох документите, но само за младши прокурори. Няма опашки, вътре в коридора има 3 маси, на които приемат документи - за различните длъжности. Има бележки ва масите кой къде да се реди, но аз не погледнах и първо се редих на грешна опашка. На всяка има по 3-4 души, но става сравнително бързо. Само ме изнерви една лелка пред мен, която не си беше попълнила заявлението и го попълваше на масата като задаваше сума ти тъпи въпроси. Може да се подават копия на св-ва за съдимост и медицински, а оригиналите да се носят само за сравнение. Медицинските са всъщност карта за предварителен медицински преглед, попълва се само от личния лекар. Декларацията за липса на друго гражданство се пише в свободен текст. Същото важи и за автобиографията.
Anita_79
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот жабата » 15 Окт 2004, 09:52

Аз на никого не желая успех на конкурса защото сте ми конкуренция. Желая успех само на себе си.Искам да се класирам на първо място без никакви усилия /четене/
Също така бих искал да споделя, че детската ми мечта е да работя в Районна прокуратура гр. Раднево. Там е super, малко шумно ама става.
Един приятел ми каза, че в повечето интернет форуми, участниците са страшни тъпаци. Това не е вярно - ВИЕ СТЕ ЧУДЕСНИ УМНИ И С ПРЕКРАСНО ЧУСТВО ЗА ХУМОР , ОТВОРЕНИ МЛАДИ ХОРА.
жабата
 

Re:заинтригуван/..../

Мнениеот от жабата » 15 Окт 2004, 10:32

Знаеш ли, жаба, струваш ми се много интересен човек..........
от жабата
 

Re:заинтригуван/..../

Мнениеот гала » 15 Окт 2004, 10:50

Ами интересен е , да . Стои си в Министерството и си чати .............................. Иначе е доста остроумен .
гала
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Министъра на жабата » 15 Окт 2004, 11:32

Ей сега ще го изловя, Гала!!!
И ще го пратя в Раднево, но не в прокуратурата.
Там е район за задължително заселване и има ......
Министъра на жабата
 

Re:заинтригуван/..../

Мнениеот гала » 15 Окт 2004, 11:36

Ами да , може и аз да дойда то в тая София направо ми писва . Пък ако взема и да те целуна евентуално да станеш и принц , ехеееееееееееееее .........................
гала
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Министъра на жабата » 15 Окт 2004, 11:58

Мдаааа,
"Жабата" ще го целуват, а Министъра му - не.
Считай го за уволнен.
Министъра на жабата
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот гала » 15 Окт 2004, 12:03

Разправят че, за любовта прегради няма ..................................... мдааааааааааааааа . Но ние нещо се намесихме в иначе сериозната тема за внедряването в съдебната система ............... така че аз ще запазя дистанция .
гала
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Министъра » 15 Окт 2004, 12:24

Правилно, Гала!
Тъй като съм вече внедрен в същата тази система - сериозен съвет към кандидатите:
На устния изпит говорете стегнато и по темата. Излишното теоретизиране ви прави да изглеждате като дървен философ. Това, което се цени на държавния изпит няма същата стойност на конкурса. Все пак 4/5 от комисията са практици. Добро впечатление прави, ако имате готовност да подкрепите тезата си с пример. Внимавайте с терминологията. На въпросите отговаряйте конкретно - теоретичният преамбюл създава впечатление, че избягвате отговора. За гражданското право - припомнете си съединяването на исковете. Това не е теория, а чиста практика. По поведението ви на конкурса се съди и за евентуалното ви поведение в съдебната зала. Успех на всички!
Министъра
 

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron