начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

конкурс за магистрати

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: конкурс за магистрати

Мнениеот !@678 » 06 Окт 2004, 09:32

Ами то като всички кандидатстват в София така ще е. В колко администрации в други градове /доста от които и родни на съответните юристи/ търсят такива кадри, но народа НЕ-в София ще се работи!
!@678
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот 555 » 06 Окт 2004, 10:13

Съотношението със сигурност ще е над 20:1...особено за по-големите градове, пък да не говорим за Сф
555
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Thody » 06 Окт 2004, 10:17

Прочетете си наредбата за изпита и ще ви се изясни-конспектът е за устния изпит, казусът е за писмения.
Thody
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот hidalgo » 06 Окт 2004, 11:31

Благодаря!
А за наплива - ще има, как няма да има - и в големите и в по-малките градове!!! Длъжностите са особено привлекателни и то най-вече за младите колеги!
hidalgo
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот 555 » 06 Окт 2004, 12:26

Незнам, но защо имам усещането, че ще стане като миналата година-ще трясната един казус с непълна фактология, пък се чуди после кое би могло да е правилното решение....Лично аз миналата година се явявах и познайте какво беше.....Така, че за тези, които се явяват за първи път-не влагайте големи надежди!
555
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Thody » 06 Окт 2004, 16:28

На предишния конкурс от 2003 г. подадоха документи и бяха допуснати ок.700 душши, на писмения изпит се явиха ок.650.
Thody
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Thody » 06 Окт 2004, 16:30

Не знам какво й беше непълното на фактологията, но след комисията формулира казуса, те измислят кави да са фактите по него.
Thody
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот 555 » 06 Окт 2004, 17:05

т.е??? Нещо не разбирам...
555
 

Re: Ex-pert

Мнениеот чакащ » 06 Окт 2004, 17:12

Беше дал отговорите на казуса за съдии, а можеш ли да ни насочиш и към отговорите на конкурсите за прокурори и следователи
чакащ
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Anita_79 » 07 Окт 2004, 20:07

Кога ще обнародват в ДВ решението, някаква идея?!
Anita_79
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Bubi » 07 Окт 2004, 22:22

В решението на ВСС пише "незабавно" да се обнародва, а оттогава минаха два броя на ДВ. Не, че съм гледала в тях, но щом вие казвате, че не е публикувана обявата...Явно нашето и понятието на ВСС за незабавност се различават :))) Може пък утре да стане малкото чудо на обявяването на големия конкурс! :))
Bubi
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот zoroaster » 07 Окт 2004, 22:25

Да и задължително да бъдат във формата на Нотариален акт!!!
zoroaster
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот zoroaster » 07 Окт 2004, 22:28

Аре бегай от тука бе немаш 12 хил евро да си плати6 и затова те е яд ми интересуваме се те се избиват бързо тегли банков кредит стига си злобял!!!
zoroaster
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Chopur » 08 Окт 2004, 09:47

Конкурсът е обявен в днешния брой на ДВ.Относно стажа-тези,които по една или друга причина нямят такъв,следва да представят стажантската си книжка-трудов стаж.Информацията е директно от ВСС-секретариат.Успех.
Chopur
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот vesina4 » 08 Окт 2004, 11:30

мисля, че тези конкурси са предварително предрешени и ако човек няма връзки е безмислено да участва в тях, особено в големите градове...за по-малките градчета понякога става и без връзки, но много рядко
vesina4
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Окт 2004, 13:11

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот donnamob » 08 Окт 2004, 12:36

По време на стажа в съда, младите съдии при които бях, ме убеждаваха, че е изключително трудно да спечелиш с връзки, защото всяка работа се проверява от няколко човека от комисията, повечето са честни хора. Всички тези съдии работят в София и са от провинцията, не са вярвали, че имат шанс, но са спечелили.Така че, със сигурност може да твърдим, че всичко е предрешено само ако сме изключително добре подготвени, с безупречна логика, с аргументирано изложение. Ако не ни достигат знания, няма да е сигурно защо не печелим- защото има връзкари или защото ние не сме се представили добре. Аз така мисля.
donnamob
Младши потребител
 
Мнения: 68
Регистриран на: 05 Дек 2003, 01:10

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот 5555 » 08 Окт 2004, 15:07

Някой дали може да ми каже какво точно означава подробна автобиография?CV с повече информация или "Аз съм роден................Майка ми и баща ми работят...................."
5555
 

Re: Kazusa

Мнениеот milena_a » 08 Окт 2004, 15:39

Molq , publikuvaite kazusi ot minali izpiti!
milena_a
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот mi_lena » 08 Окт 2004, 20:47

Казусите са вече публикувани в същата тема на форума с автор "Казус от миналия конкурс". Погледнете ги.
Аватар
mi_lena
Потребител
 
Мнения: 621
Регистриран на: 02 Сеп 2005, 16:53
Местоположение: София

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот N » 09 Окт 2004, 20:57

A kade po-to4no da pogledna????
Ako ima6 kazusite i tehnite re6enia, molia te da mi gi prati6 na nidel@abv.bg

Mersi:)
N
 

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 21 госта


cron