начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

конкурс за магистрати

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: конкурс за магистрати

Мнениеот наблюдател » 21 Окт 2004, 20:40

Най добре е конкурсите да си се провеждат там където има нужда от конкурс,в съответния град.За да се избегне движението на хора излишно.Обаче тогава се отнема възможността на организаторите да разпределят по свое усмотрение хората и евентуално да получават за това възнаграждение,което не им се следва.Плюс това за прокурорско място в Пловдив може да се класира човек от Каспичан.Има хора,които познавам спечелиха конкурс за следователи в далечен планински град и сега пътуват.Ама то и работата им ще е такава.Има ли смисъл от това?
наблюдател
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот сиси » 21 Окт 2004, 22:50

Прав си колега напълно съм съгласна.Така има хора примерно от Враца които кандидатстват за Варна ,Бургас.Ако са по райони всеки ще си кандидатства в района.
сиси
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот LageG » 22 Окт 2004, 10:56

Подкрепям ви.Считам,че е доста глупаво да се разчита на това,че човек е попълнил документите си с всички предлагани възможности.Надали това ще му донесе допълнителни знания.Напротив-по-скоро говори за несигурност в наличието на такива и игра "на гюме"-ще ме извините за израза.
Давайте да четем и нека въпреки слуховете да спечелят по-добрите!
LageG
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Баба » 22 Окт 2004, 11:10

Еееее, стига сте се глезили, де :)))
Аз когато бях млада - имаше централизирано разпределение. Изпращаха където има места, а не където искаме. Непознат град, квартири, пътуване и пр. И пак оживяхме. Питайте родителите си. Сега - свобода на избора. Ако не ви се пътува - не кандидатствувате за това място и толкова.
Баба
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот terry ezra » 22 Окт 2004, 12:44

Правилно:)))))
terry ezra
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот adresat » 22 Окт 2004, 13:22

Колеги, считам, че въпросът за броя на местата за които има възможност да кандидатства всеки от нас се решава от наредбата, а въпрос на избор и на преценка на всеки от нас е да реши дали да поеме риска да пътува при едно назначение / пожелавам го на всички/. Основният въпрос според мен е -да се избегне това препускане до София и "висене" по тези километражни опашки. Считам, че това положение беше решено по- удачно при организирането на първия централизиран конкурс- когато конкрсът се провеждаше чрез събеседване. Не коментирам дали това е най- коректния начин за избор на най- подготвените кандидати. Тогава документите се подаваха до ВСС, но чрез администрацията на Окръжната прокуратура- по местожителството на кандидата, като даваха възможност да се внесат и директно в ВСС. Но имаме ли възможност за въздействаме върху решенията на ВСС??? И от тук- дискусията по тази тема ще има за резултат само изпускане на насъбралата се у всеки от нас ПАРА.
adresat
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот вики » 22 Окт 2004, 16:37

Някой знае ли до кой номер са стигнали записаните за младши съдии?
вики
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Лилка » 22 Окт 2004, 16:48

Колегата е напълно прав! До сега не бях виждала толкова голамо количество глупави въпроси на едно място. Вместо да се занимавате с глупости, ако наистина искате да постигнете нещо, по-добре сядайте да четете :)))
Лилка
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот аааа » 22 Окт 2004, 18:56

Да колеги колко сме като бройка кандидатите някои има ли представа
аааа
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот денис белята » 22 Окт 2004, 23:07

Споко, по около хиляда и косур за всеки конкурс
денис белята
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Кандидат » 23 Окт 2004, 15:06

Аз подадох документи вчера 22.10 около 14.00 ч. съм вх. номер 953. Но след мен чакаха още окол 20-30 души, а може по-късно и други да са дошли. Значи приблизително около 1000 кандидата за мл. съдии. Не е много обнадеждаващо. Но не броя на кандидатите е най-страшен, а това, че конкурсът е предрешен както обикновено.Така че и само 100 да бяха кандидатите печелившите са 44-мата , които имат "вуйчо владика" . Ако не сте от тези 44-ма не възлагайте големи надежди.Аз също не съм от тях и дори се чудя на себе си защо въобще пак подадох документи. Ей, така за спорта и за да имам повод да преговоря всички правни отрасли. Дано съм лош пророк и дано някой ме опровегргае.
Кандидат
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот 100F » 23 Окт 2004, 15:18

Пророчеството е вярно,колкото и да не ми се иска да е така.Едни ще учим като за държавни изпити(и разбира се няма да спечелим!),други вече знаят, че са съдии и просто ще преговарят.
100F
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Кандидат » 23 Окт 2004, 15:51

Дори няма да преговатрят. Просто само ще се явят на изпита, за да бъде спазена все пак процедурата.
Кандидат
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот LakeG » 23 Окт 2004, 16:04

Моля вир дайте да не се отчайваме!дано всичкото лудо четене си заслужава!
Предлагам ви да отворим нова тема - например:конкурс за магистрати-2част :)
Тази доста се претрупа, а със сигурност ще си говорим още дълго!
LakeG
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Костова » 28 Окт 2004, 13:00

търся казусите за младши прокурори от минали години
Костова
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Милена Йорданова » 06 Ное 2004, 10:55

hidalgo написа:

> Благодаря!
> А за наплива - ще има, как няма да има - и в големите и в
> по-малките градове!!! Длъжностите са особено привлекателни и то
> най-вече за младите колеги!
Милена Йорданова
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот Милена Йорданова » 06 Ное 2004, 11:01

Милена Йорданова написа:
Милена Йорданова
 

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron