начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

конкурс за магистрати

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: конкурс за магистрати

Мнениеот C.D » 13 Окт 2004, 15:35

Ti samiat si vrazkar, s dosta posredstveni intelektulani sposobnosti i tova e izvestno na vsichki v malkiat ti turski gradec!
deyan написа:

> ха ха. Това за чуденето ми хареса, но саншайн това са най-често
> хората които се назначават и е доста гадно когато ти кажат или
> подскажат, че си този който трябва да бъде, но друг отдавна е
> уреден и конкурса е просто формалност. Следва понякога и
> "приятелски съвет": " Ако имаш връзки по-нагоре - Действай!"
> ---Еми омразнами през 1 година да полудявам от "опресняване" на
> знания и после да се чувствам само горд, че съм се представил
> добре.....
C.D
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот сиси » 13 Окт 2004, 17:24

Колеги ,има ли опашки?Чака ли се дълго време?
сиси
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот _ozverela_ » 14 Окт 2004, 09:40

Ако отидете сега, а не в последниа момент, както сме свикнали по стар български обичай, няма опашки!
_ozverela_
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот конкурс за магистрати » 14 Окт 2004, 10:27

Да точно така е. Аз също си подадох документите вчера. За младши съдии имаше записани около 40 човека. Проверяват ти всички документи , сравняват ги с оригиналите и ти връщат последните. Ако си току що завършил срещу изискването за трудова книжка - пишеш че не притежаваш такава и не ти искат нищо друго. Все пак ако току-що си си взел теоретико-практичния изпит няма начин да имаш нито трудова, нито осигурителна книжка. Общо взето се минава за 5-10 минути и най-накрая ти дават една бележка с входящия ти номер и това е... Успех на всички.
конкурс за магистрати
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот hedera » 14 Окт 2004, 10:37

Благодаря за информацията, колега.В този форум все още са останали хора,които наистина искат да помогнат.
hedera
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот _ozverela_ » 14 Окт 2004, 10:49

Няма защо колега! А за другото сте прав/а.....но няма да се впускам в излишни коментари, на които нито времето, нито мястото е тук! Аз си подадох документите вчера и съм готова да дам информация ако има нещо неясно!
_ozverela_
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот В.Т. » 14 Окт 2004, 12:05

имате ли представа до колко ще стигни бройката на подалите документи за младши съдии?
В.Т.
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот mi_lena » 14 Окт 2004, 12:07

Колеги!
Натъкнах се на невярна информация във форума във връзка с ползуването на нормативни материали.
На писмения изпит - да.
На устния изпит - не.
Сведенията ми са абсолютно достоверни.
Какъв устен изпит е свободният преразказ на току-що прочетените законови текстове?
Аватар
mi_lena
Потребител
 
Мнения: 621
Регистриран на: 02 Сеп 2005, 16:53
Местоположение: София

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот 555 » 14 Окт 2004, 12:19

Даника, не знам каква Ви е "достоверната" информация, но със сигурност на устния изпит дават да се ползват НА-ве. Престанете да говорите работи, които сте дочули от ухо на ухо в някой коридор...Миналата година се явявах на устен и заради такива като Вас не носех НА-ве-аз бях единствената...Добре, че се намериха колеги, които да ми ги заемат. Пък за другото-би следвало да знаеш, че освен текстовете в съответния норм. акт има и много други неща, които би следвало да се знаят...или може би Вашите познания се изчерпват само с тектовете на закона-било във формата на преразказ, било със старателното им зазубряне. Повтарям-престанете да заблуждавате хората-така няма да спечелите конкурса!!!!
555
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот da-nika » 14 Окт 2004, 12:24

Не разбирам нервността Ви, 555.
Говоря за конкурса за мл.съдии и районни съдии през 2003 год.
Впечатленията ми от едната от комисиите са лични, а не са чути "на ухо".
Становището на другите две комисии съм го чула лично от техни членове.
da-nika
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот 555 » 14 Окт 2004, 12:24

и друго-прочетете наредбата/после си я преразкажете ако искате/
Чл. 15.
(2) По време на изпита кандидатите могат да ползват само нормативни актове
555
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот 555 » 14 Окт 2004, 12:32

Извинете ме в такъв случай. Това обаче за пореден път потвърждава, че нищо не може да се направи добре в тази държава....В комисията, в която бях аз-комисията разрешаваше ползването на нормативните актове
555
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот гала » 14 Окт 2004, 12:32

Колеги ,
и аз имам едно питане . Понеже имам само едно медицинско свидетелство дали е възможно да сложа копие от него в другия пакет с документи , как мислите .
гала
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот 555 » 14 Окт 2004, 12:33

Може-същото важи и за свидетелството за съдимост
555
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот 6969 » 14 Окт 2004, 12:37

moje li da mi kajete tazi deklaraciq za lipsa na drugo grajdanstvo nie li si q pi6em ili ima nqkakvi blanki???
6969
 

deklaraziq za lipsa na dr grajdamstvo

Мнениеот 6969 » 14 Окт 2004, 12:40

kajete ne6to za tazi deklaraciq ima li nqkakvi blanki?????
6969
 

Re: конкурс за магистрати

Мнениеот 6969 » 14 Окт 2004, 12:41

bihte li mi kazali ne6to za tazi deklaraciq za lipsa na dr grajd. ima li blanki za tqh?
6969
 

Re: deklaraziq za lipsa na dr grajdamstvo

Мнениеот гала » 14 Окт 2004, 12:42

Колега , най - обикновена декларация от два реда . Декларирам 4е нямам друго гражданство .Наясно съм 4е за неверни данни нися нак . отговорност . Това е .
гала
 

Re: deklaraziq za lipsa na dr grajdamstvo

Мнениеот 6969 » 14 Окт 2004, 12:47

Blagodarq, a za medicinskoto moje li kopiq ? i trqbva li sa6to pe4at/blanka ot psihodispanser - 6tot lekarq koito mi napisa medizinskoto kaza 4e trqbvalo???
6969
 

konkurs

Мнениеот 6969 » 14 Окт 2004, 12:51

za medicinskoto pitah
6969
 

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron