начало
Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците

конкурс за съдии по вписванията

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот gandalf_bg » 19 Юни 2009, 10:47

в Трявна също е така - кандидат е действащия съдия по вписванията :D
gandalf_bg
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 13 Фев 2008, 20:17

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот titin » 19 Юни 2009, 11:04

В Самоков също :D
titin
Потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: 10 Ное 2005, 15:08

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот eligi » 19 Юни 2009, 11:05

Знаете ли какво е положението в Асеновград със заместващите?
eligi
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Фев 2008, 14:48

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот bezzakonie » 19 Юни 2009, 11:24

ами не...ти ако знаеш,сподели
bezzakonie
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 18 Юни 2009, 18:31

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот bezzakonie » 19 Юни 2009, 11:25

но като се замисля едва ли ще е по-различно...
bezzakonie
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 18 Юни 2009, 18:31

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот bezzakonie » 19 Юни 2009, 11:27

имам чувството,че както и да направят провеждането на тези конкурси щом си в БГ оправия няма!
bezzakonie
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 18 Юни 2009, 18:31

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот peip » 19 Юни 2009, 14:02

Колеги, защо ми отнемате правото да участвам в конкурс???????? Не стига, че за разлика от Вас съм се явявала на конкурс и сега пак ще бъда на такъв. А към тези с нередовните документи имам питане - как ще окомплектовате преписки и ще вписвате документи като не можете за себе си да подадете редовни такива? Май по-добре е да се чете, а не да се укорява системата. На нас българите все някой ни е виновен.
peip
Потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: 21 Фев 2002, 16:08

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот eligi » 19 Юни 2009, 14:25

Все още няма комисия, конспект....... Явно ще се реши ден преди самия изпит........
eligi
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Фев 2008, 14:48

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот bezzakonie » 19 Юни 2009, 14:40

peip,кой ви отнема правото?
Системата наистина си е такава-порочна.Това дори не е нужно някой да ви го казва...то се вижда!Българинът вече се е нагледал на подобни неща...как да повярва че има справедливост.И сега на този конкурс ще си проличи.Вече повечето кандидати знаят кой заема временно тези уж свободни места и ще видим дали след изпита ще си останат пак те.
Според мен едва ли само те са кадърни да издържат изпита.
А що се отнася за колегите с нередовни документи-не сте права,че не стават,само защото с това не могат да се справят...знаем че някои колеги са върнати за незначителни неща.А има и колеги,които умишлено са пуснали нередовни документи,защото са научили в последния момент и са подали само документите,с които разполагат,за да се регистрират за участие и за да могат да се коригират в допълнителния 7-дневен срок.
bezzakonie
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 18 Юни 2009, 18:31

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот genius75 » 19 Юни 2009, 15:16

Интересно.
Пеип, на какъв конкурс сте се явявали,
като сте назначени - до провеждане на конкурс.
И това става без конкурс - по документи.
Нищо лично. Просто се чудя за какъв конкурс пишете.
И моля, няма нужда от такъв патетизъм. Айде холъм.
Да не сме 3 клас.
Никой нищо не ви отнема.
genius75
Потребител
 
Мнения: 525
Регистриран на: 20 Ное 2006, 18:35

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот zheleva » 19 Юни 2009, 22:22

Скъпа Peip, като ти чета постера и се чудя дали изобщо си наясно с действителността в БГ и как точно се случват нещата по подобни конкурси. Струва ми се че бъркаш понятието "отнемате право да участвам в конкурс" с понятието "отнемате илюзиите ми за спечелване на конкурс". И между другото, само да уточня, че моите документи са изрядни, но ме връщат заради удостоверение за идентичност на имената/фамилията/ по лична карта и по диплома са ми различни, независимо че ЕГН ми е едно и също. Сигурна съм, че и на теб нямаше да ти хрумне, че ще бъдеш с нередовни документи, точно заради това. И още нещо, на което също няма да ми повярваш, но с четене и знания няма да спечелиш конкурса.............
zheleva
Потребител
 
Мнения: 131
Регистриран на: 09 Ное 2005, 00:54

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот lili81 » 20 Юни 2009, 12:10

Здравейте колеги,
искам да споделя, че във Варна ситуацията е същата- ще се явява колега, който към момента е съдия по вписванията Ирина Калева.
lili81
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 29 Май 2009, 09:55

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот megi_law » 20 Юни 2009, 12:16

Колеги,мисля,че не сте прави за конкурса!Вижте този за ДСИ,много от кандидатстващите също бяха назначени временно до конкурс,но колко от тях спечелиха!Лично в нашия район -бяхя обявени две места ,но никой от временно изпълняващите ДСИ не спечели.Спечелиха тези,които разчитаха на депутатско лоби и на връзки в МП-разбирай депесарски!Аз ще се явя за удоволствие да погледам отстрани драпането на тези,за които Ви пиша по-горе-пък някой знае ли как ще изглежда МП след 5юли?
megi_law
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Апр 2008, 18:23

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот bezzakonie » 20 Юни 2009, 13:35

megi_law написа:Колеги,мисля,че не сте прави за конкурса!Вижте този за ДСИ,много от кандидатстващите също бяха назначени временно до конкурс,но колко от тях спечелиха!Лично в нашия район -бяхя обявени две места ,но никой от временно изпълняващите ДСИ не спечели.Спечелиха тези,които разчитаха на депутатско лоби и на връзки в МП-разбирай депесарски!Аз ще се явя за удоволствие да погледам отстрани драпането на тези,за които Ви пиша по-горе-пък някой знае ли как ще изглежда МП след 5юли?


megi_law,дано да си права и това наистина да е така!Но ще мине конкурса и тогава пак ще си пишем.
Предлагам да оставим тази тема вече и да се насочим към обсъждане на въпроси свързани с изпита.И колеги,които са се явявали ако се сещат за някои задавани въпроси от теста да ги споделят и да коментираме.
bezzakonie
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 18 Юни 2009, 18:31

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот dedra » 20 Юни 2009, 14:43

напълно съм съгласна с колежката megi - конкурса обещава да бъде много интересен. определено предстоящите избори поставят много неизвестни.
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот Biby » 21 Юни 2009, 09:19

peip написа: А към тези с нередовните документи имам питане - как ще окомплектовате преписки и ще вписвате документи като не можете за себе си да подадете редовни такива?.


А защо мислите, че Вие ще се справите по-добре с окомплектоването и вписването, след като не четете написаното и не вниквате в проблема?
На 90% от кандидатите документите са нередовни не по тяхна вина! Не пишело за какъв точно конкурс по ЗСВ е свидетелството за съдимост, а не че въобще не е депозирано свидетелство /което би било по вина на кандидата/. А не пише за какъв конкурс е, защото служителките в Бюро съдимост ги мързи да го напишат. А си подавам коректно заявление за СС, а те ми го съкращават по тяхна преценка.

peip написа: Май по-добре е да се чете, а не да се укорява...

Точно така!


Предполагам, че сте съдия по вписванията, временноназаначен на длъжността и не Ви се нрави нашето обсъждане? Разбираемо е. :wink:
Последна промяна Biby на 26 Юни 2009, 22:37, променена общо 1 път
Изображение
Biby
Потребител
 
Мнения: 329
Регистриран на: 28 Яну 2002, 20:25
Местоположение: София

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот jubelee » 21 Юни 2009, 09:32

titin написа:В Самоков също :D

В Самоков в момента длъжността "съдия по вписванията" се упражнява от ДСИ, по заместване. Грешна Ви е информацията.
jubelee
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 17 Мар 2009, 05:30

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот megi_law » 22 Юни 2009, 19:38

Няма проблем,ще отстраним пороците по нередовността на документите!Но дали ще разчитаме на същото и от препитващата комисия -относно това,което ни предстои мога само да прибавя ,че въпросите са от указаните нормативни актове .Въпросите са 52 или 60 ,от които повече от 50%трябва да са верни,за да има положителна оценка.Като цяло въпросникът ще трябва за устното събеседване-а там каквото господ покаже!Моля ако някой разполага с теста да го изпрати!
megi_law
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Апр 2008, 18:23

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот Biby » 23 Юни 2009, 09:59

Колеги, видяхте ли чл.19 от новия СК?
Според него брачните договори и приложимият законов режим /на разделност/ ще се регистрират в централен електронен регистър към АВ. Редът за воденето и съхраняването на регистъра ще се определи с наредба на министъра на правосъдието. :wink:
Изображение
Biby
Потребител
 
Мнения: 329
Регистриран на: 28 Яну 2002, 20:25
Местоположение: София

Re: конкурс за съдии по вписванията

Мнениеот genius75 » 24 Юни 2009, 17:49

Биби, мислиш ли че ще има въпроси от новия СК, че така си се зачела в него?
Той още не е влязъл в сила, тъй че не се хаби......................
genius75
Потребител
 
Мнения: 525
Регистриран на: 20 Ное 2006, 18:35

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron