начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот julieta_9 » 06 Ное 2008, 13:14

за 8 смятам,че е "а" /чл.180 ГПК/
а кой зна може и "в"
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот julieta_9 » 06 Ное 2008, 13:26

за в.13 мисля ,че може би е "в",защото по естеството си това е тераса,но по предназначение като обща част изпълнява ролята и на покрив,но по същата логика само ,че обратно може разбира се и "а"

в.16 "б"и а мисля така
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот julieta_9 » 06 Ное 2008, 13:42

в.18 честно казано не ми идва нищо наум

в.34 текстовете за запис на заповед препращат към текстовете за менителница-
чл.462 ТЗ "Който подпише М.като представител,без да има представителна власт,или като превиши властта си,се задължава лично по М. и ако плати,има същите права,каквито би имал представляваният."Ами сега :?:
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот mimi_sharkova » 06 Ное 2008, 14:04

Според мен терасата е индивидуална собственост, ако изхождам от пътя на формалната логика. Как иначе, лице, собственик на самостоятелния обект, ще използва тази тераса, след като се имат предвид ограниченията на ЕС? Ако се замислим, таванските помещения могат да се разглеждат по същия начин, а са индивидуална собственост. Не мога обаче да открия аргумент в закона, който да подкрепи тезата ми. Някой има ли идея?
А нещо по въпроса за 14 ал. 4 ЗСПЗЗ?
mimi_sharkova
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 10 Сеп 2006, 20:04

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот mimi_sharkova » 06 Ное 2008, 14:16

НАМЕРИХ ГО! ВЖ. РЕШЕНИЕ №1380/1955г. Тераса на сграда в ЕС, която служи за покрив на намиращите се под нея апартаменти, е обща част на сградата и ремонтирането и с оглед на това ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ следва да се извърши за сметка на всички съсобственици, а не от собственика на терасата.
mimi_sharkova
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 10 Сеп 2006, 20:04

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот julieta_9 » 06 Ное 2008, 14:31

браво,аз се опитах логически да си обясня нещата,въпри че често в правото няма логика но този път е ок
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот mimi_sharkova » 06 Ное 2008, 14:34

Не съм съгласна, правото е изключително логично, но има случаи, в които се изхожда от различна гледна точка и се стига до различен резултат. Пишете по други въпроси, ако искате, например по този от ЗСПЗЗ.
mimi_sharkova
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 10 Сеп 2006, 20:04

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот julieta_9 » 06 Ное 2008, 14:59

този по ЗСПЗЗ ако подходим логично трябва да е"а",защото ако имота е отнет от един собственик,на този същия собственик или на неговите наследници трябва да се възстанови земята дали в граници към момента на отнемане или нови не е от значение за случая, устанояването на собствеността към настоящият момент не мисля,че ще е предмет на иска.
Но може и да не съм права,просто това ми идва като първа идея
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот password1 » 06 Ное 2008, 15:07

Мисля че отговорът на Въпрос 34 е Б- чл.462 от ТЗ
password1
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Ное 2008, 14:55

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот mimi_sharkova » 06 Ное 2008, 15:25

Съгласна съм и с двата отговора. И аз мисля, че по ЗСПЗЗ отговорът е а, а по 34 б. между другото имам отговорите на наказателния казус, защото го решихме с адв. Лулчева на семинара, но сега чета по гр.правни и не искам да смесвам нещата, че достатъчно се омотах със въпросите по вещно, с които се боря (безуспешно) сега.
mimi_sharkova
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 10 Сеп 2006, 20:04

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот julieta_9 » 06 Ное 2008, 15:32

за в.34 също смятам ,че е "б",като изхождам от чл.26 ал.2 ТЗ

за казусите не се притеснявам чак толкова,колкото ме притесняват тъпите тестове
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот password1 » 06 Ное 2008, 15:37

Какво мислете за Въпрос 28? Според мен е В, но не съм сигурен. Колебая между Б и В
password1
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Ное 2008, 14:55

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот julieta_9 » 06 Ное 2008, 15:40

28 категорично "в"
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот password1 » 06 Ное 2008, 15:43

Съгласен съм, но преди малко спорех с един познат, който е взел изпита през юни и той твърдеше, че е отговор Б. но явно се е заблудил :D
password1
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Ное 2008, 14:55

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот mimi_sharkova » 06 Ное 2008, 15:45

Oпределено в на 28 въпрос. Това не може да се сбърка, приципен въпрос е в гр. право.
mimi_sharkova
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 10 Сеп 2006, 20:04

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот password1 » 06 Ное 2008, 16:21

Смятам, че който е чел ще се справи с изпита. Страхувам се от елементи на субективизъм или нещо още по страшно, като например възможността някой да си е подсигурил мястото в адвокатска колегия по "другия начин". Чух за такива неща от разни места, но не искам да вярвам.
password1
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Ное 2008, 14:55

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот julieta_9 » 06 Ное 2008, 17:10

Не знам,но тест с подвеждащи въпроси и въпроси,с които просто няма как да си се сблъскал в кратката си юридическа биография,а и други с по-дългичка също,трудно се решава.
Според мен,теста трябва да е с основните положения в правото.Ако там си ОК,отиваш към по-сложното решаване на казуси.Ако и там се справиш отиваш на устен,щом толкова искат изпита да е в три части.
А практиката да се съставят тестове,които затрудняват адвокати с дълъг стаж,прокурори и съдии е нещо,което не знам как да определя.И може би затова човек си мисли,че са направени за тези,които ще платят и за тези които имат луд късмет играейки на тото да улучат верните отговори.И това само за едното вписване в адвокатска колегия,където например дознател с 5 г.стаж занимавал се е само и едиствено с ПТП се вписва безпроблемно,като милия той няма представа от гражданско и административно право и голяма част от наказателното право. :twisted:
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот mimi_sharkova » 06 Ное 2008, 19:02

Съгласна съм за въпросите на теста. Аз също смятам, че са подвеждащо зададени и изискват доста подробни знания ( въпросът за давността примерно ме "уби"). А въпрос от ЗВСОНИ? Та това е закон, който познават в подробности много малко юристи, и то тези, които се занимават с такъв тип дела. Да не говорим за конспекта! Въпрос: Търговски сделки - общи положения и видове. Извинявайте, но това значи , че може да ни питат каквото си искат, задължително ще се намери нещо, което няма да знаем. И кажете ми, кой юрист преди да отговори на въпрос, не си гледа закона, а ние на устния нямаме право да го ползваме! Аз примерно мога да запомня разпоредбите за несъстоятелността толкова, колкото и телефонния указател. Но колкото и да се жалваме, Бог- високо, Цар- далеко. Аз просто чета с мисълта, че няма как в кратката си практика от 7 стаж в кантора да знам всичко.
mimi_sharkova
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 10 Сеп 2006, 20:04

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот password1 » 06 Ное 2008, 20:24

Taka e Mimi!!! изключително трудно е да си в час с цялата материя от конспекта. Аз примерно се чудя как ще развия в подробност въпроса по ЗОЗЗ- за промяна на предназначението на земед. земи. Четох въпроса преди месец и половина и сега нищо не помня!!! :D Тези от ВАС трябва да се замислят малко върху начина на провеждане на този изпит.
password1
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Ное 2008, 14:55

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот zzzzz » 07 Ное 2008, 14:09

И, да не забравяме, че все още няма списък с допуснатите кандидати. Ако такъв не обявят най-късно до средата на другата седмица изобщо няма да се разкарвам до София.
zzzzz
Потребител
 
Мнения: 465
Регистриран на: 23 Авг 2006, 18:20
Местоположение: Burgas

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron