начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


дарение на чужда вещ

Мнениеот 71717 » 12 Ное 2008, 23:04

Колеги, как мислите, дарението на чужда вещ възможно ли е?
Тук намерих нещо
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=7&t=31765
но не съм убедена в парвилния отговор.

Благодаря за мненията!
71717
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 12 Окт 2008, 09:43

въпрос по 51 от ЗЗД

Мнениеот 71717 » 12 Ное 2008, 23:06

Може ли някой да каже по 51 от ЗЗД могат ли да се търсят пропуснати ползи?
Благодаря
71717
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 12 Окт 2008, 09:43

някой има ли мнение по този казус

Мнениеот 71717 » 13 Ное 2008, 09:01

***
Петев и Джиджов били приятели. През есента на мин. година те решили да отидат на излет в Централна Стара планина и изкачат вр. Ботев. Петев много държал приятелят му да вземе със себе си неговия познат Давидов, който бил опитен планинар. Джиджов обещал и двамата с Петев се уговорили да се чакат в 6,45 ч. в събота сутрин на автогара Родопи. Джиджов не успял да се свърже с Давидов, тъй като мобилният му телефон бил изключен. Освен това закъснял с 55 мин. за срещата заради нередовния градски транспорт през уикенда, поради което се наложило вземат по-късния автобус до началото на туристическия маршрут. Те успешно изкачили върха, но заради забавянето сутринта слизането им продължило до 22 ч. При него задухал ураганен вятър и се появила мъгла, те се изгубили по билата на планината и носът и пръстите на ръцете на Петев измръзнали. След 5 дневен престой в болница лекарите му издали медицинско заключение за измръзване втора степен, в резултат на което обонянието му било трайно нарушено и били накърнени хватателните способности на двете му ръце.
Петев предявил иск за неимуществени вреди срещу Джиджов на следните основания:
А) Вредите той претърпял именно поради закъснението на Джиджов за срещата. Ако бяха тръгнали навреме, щяха да изпреварят урагана и мъглата. Така нямаше да се загубят и Петев да измръзне;
Б) Ако Джиджов беше взел опитния Давидов или поне да беше получил съвет от него за екипировката им, не би се стигнало до такова развитие на събитията. Т.е. Джиджов не е изпълнил едно свое задължение.
Основателни ли са аргументите на Петев?
Има ли правно отношение между двамата приятели
71717
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 12 Окт 2008, 09:43

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот minesla » 13 Ное 2008, 13:04

Колеги, явно някой от ВАС чете форума защото са поправили обявата за изпита и казусите вече ще са в неделя след обяд! :D Дано са прочели и мненията, че като трудност и сложност /дори в процедурата /конкурса надминава и този за магистрати, а това е просто изпит за младши адвокат все пак!
minesla
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Сеп 2005, 20:27

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот katia.ivanova » 13 Ное 2008, 13:08

Обявата е поправена, защото наредбата за провеждане на изпита предвижда казусите да се проведат на втория ден след обяд. Та общо взето са си видяли нарушението на собствената им наредба, а относно другите коментари относно изпита - не вярвам да ги вземат под внимание :(
katia.ivanova
Младши потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: 15 Авг 2007, 13:51

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот katia.ivanova » 13 Ное 2008, 13:10

Колеги, а имате ли някаква представа дали ще се проведе обучение на спечелилите конкурса в ЦОА към ВАС или ще се наложи да се справят сами!!!!
katia.ivanova
Младши потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: 15 Авг 2007, 13:51

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот trov » 13 Ное 2008, 13:58

Здравейте , колеги ,
остават около 40 часа до началото на изпита , предполагам сте малко или много в треска от предстоящото изпитание.
Искам да пожелая за всички, които ще се явяват успех, а ако пък не се справят с това изпитание да не се отчайват , важното е да сме здрави , другото - каквото стане, все пак в живота има и трудни моменти и важното е да се отсява наистина ценното което има човек.

P.S. За изпита и записването което ще става от 8.30 в събота трябва ли ми друго освен лична карта ? :?: предполагам че не . :)

УСПЕХ ОТНОВО НА ВСИЧКИ ! :arrow:
Аватар
trov
Потребител
 
Мнения: 101
Регистриран на: 23 Яну 2004, 10:52

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот zamzak82 » 13 Ное 2008, 23:36

Колега не ти трябва нищо друго за записването освен личната ти карта а ако си запомниш и поредния номер от списъка с допуснатите ще улесниш квесторите.
Какво решихме за срещата преди изпита - в кафенето сигурно ще е лудница като предния път а и как ще се познаем. Успех на всички от мен
zamzak82
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 28 Мар 2008, 12:10

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот djalma » 14 Ное 2008, 09:06

Някой не знае ли нещо за комисията? Предният път имае изказвания във форума по този въпрос... Аз лично обаче не съм от София и не знам нищо. Някой ще сподели ли?
djalma
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 12 Дек 2007, 23:43

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот katia.ivanova » 20 Ное 2008, 20:10

Има списък с допуснатите до устен, хора дерзайте! Дано сте в него, аз не съм :( !!!
katia.ivanova
Младши потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: 15 Авг 2007, 13:51

Re: идва ноември и пак изпит за младши адвокати

Мнениеот zamzak82 » 20 Ное 2008, 21:34

Издържала съм сега обаче май остава най тежкото. Надявам се някой колега който е бил на устния изпит през юни да сподели как е било. пожелавам успех на всички успели да преминат през двете цедки.
zamzak82
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 28 Мар 2008, 12:10

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron