начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ОБЯВЕН Е КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Мнениеот sarbijanac » 10 Сеп 2007, 22:48

От позицията на адвокат считам,че понякога всяко зло е за добро.Да не забравяме,че нотариусите успяха да изземат голяма част от адвокатската работа в тази област.

Така ,че един редови адвокат като мен няма защо да съжалява за отменения конкурс.
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Мнениеот dqwola » 10 Сеп 2007, 23:57

колеги какво става с новата заповед. Реално погледнато с броя на обявените вакантни места в отменената заповед, в някои градове броя на нотариусите щеше многократно да надмине броя на населението ако трябва да го делим на 10000 които се падат на глава нотариус, но пък за сметка на това нотариалната работа се увеличи неимоверно много по села и паланки- вземи само обстоятелствените проверки които са "трохи" за нотариустите но вече е друго самосъзнанието на хората- Всеки иска кетап дет се вика. Тази проверка за броя на вписванията колко време ще отнеме? И това не удължава ли с още месец конкурса
Чудя се има ли смисъл да се пробам, не че ще ме чакат с червен килим де :shock:
dqwola
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 20 Юни 2007, 23:16

Мнениеот leator » 14 Сеп 2007, 12:05

Колеги,
Пиша като адвокат, на когото често се налага да подготвя сделки в райони, където има само един нотариус, или пък само съдия по вписванията.
Постоянно имам проблеми било с оглед спазване на глупави формалности, било със запазване на часове за сделки.

Само аз ли съм или има и други?

Хайде да предприемем нещо!

:!:
leator
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 03 Апр 2006, 17:25

Мнениеот fixxxer » 14 Сеп 2007, 13:16

Аз питах моя позната в Мин. на правосъдието - изобщо не се знае кога ще приключи справката от Службите по вписванията, която Тачева е поръчала да се направи, преди да се изготви и публикува новата заповед.
Два са вариантите - или изобщо да заглъхне идеята за конкурс, или все пак, такъв да бъде обявен, но незнайно кога и с колко места и за кои РС-та?!?
Остава само да се чете още отсега за изпитите, но независимо от това, убеден съм че добрите места /напр. ако пуснат за София и други големи съд. райони/ ще се ПЛАЩАТ и там ще се става нотариус по шестия начин! Това е положението в България!
fixxxer
Потребител
 
Мнения: 306
Регистриран на: 04 Апр 2007, 16:34

Мнениеот grudka » 14 Сеп 2007, 13:23

Нищо ново под слънцето...
grudka
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 24 Мар 2006, 13:48

Мнениеот vanvan » 15 Сеп 2007, 22:47

Според мен,няма какво да се чудим.Работата е ясна.Щом се иска справка,която първо не е необходима и второ може да стане за пет минути.Всички служби по вписванията са компютаризирани,има интернет.Колко време е необходимо да се направи една такава справка при това положение,стига да искаш да я направиш или пък........действително да ти я искат.И това при положение,че не желае да погледнеш в написаните вече отчети за този период.
След сълзливия отговор на Нотариалната камара в стил "не ни пипайте паричките",действието на министърката е очаквано.
vanvan
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 12 Сеп 2007, 13:13

Сравнения между конкурси

Мнениеот Akademika » 23 Сеп 2007, 10:40

Колеги , не разчитайте на конкурса за нотариуси. Това не е конкурс , а пародия. Сравнявам го с конкурсите за магистрати - там казусите може да са трудни /понякога/ , но не са невъзможни.

На изпита за нотариуси целта е издържалите да са само хора , на които казуса е даден предварително. Не може да бъде решен от нормален човек дори със задълбочени познания.

Лицето Танев лично ги измисля такива казусите. Сигурно ги мисли по няколко години . Докато той и ... като него манипулират изпита да се кандидатства е загуба на време.
Akademika
Потребител
 
Мнения: 134
Регистриран на: 21 Сеп 2007, 10:43

Мнениеот ytrewq » 02 Окт 2007, 10:17

велика среща
ytrewq
Потребител
 
Мнения: 117
Регистриран на: 12 Юни 2007, 11:21

Мнениеот arhikanzlera » 02 Окт 2007, 10:43

leator написа:Колеги,
Пиша като адвокат, на когото често се налага да подготвя сделки в райони, където има само един нотариус, или пък само съдия по вписванията.
Постоянно имам проблеми било с оглед спазване на глупави формалности, било със запазване на часове за сделки.

Само аз ли съм или има и други?

Хайде да предприемем нещо!

:!:


... има и други :evil: :evil: Вие какво предлагате колега?



Не се опитвайте да работите в "гр" като например ... Павликени и др. мегаполиси... там нотариусите (и двамата)... как да го кажа ... не са "хубави" хора... Да живее феодализмът!!!
arhikanzlera
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 01 Мар 2007, 17:56

Мнениеот vanvan » 02 Окт 2007, 12:02

Интересно,какво ли измъдриха на великата среща г-жа министърката и представителите на "Не ни пипайте паричките?"
А като ще правят промени дали ще променят и надписването на пликовете за конкурса?
vanvan
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 12 Сеп 2007, 13:13

Мнениеот genius75 » 02 Окт 2007, 13:20

Нещо не разбрах.... Как ще надписват пликове?!? Що?!? :shock:
genius75
Потребител
 
Мнения: 525
Регистриран на: 20 Ное 2006, 18:35

Мнениеот ytrewq » 03 Окт 2007, 09:38

май няма да има нито пликове нито конкурс ...
ytrewq
Потребител
 
Мнения: 117
Регистриран на: 12 Юни 2007, 11:21

Мнениеот vanvan » 03 Окт 2007, 18:19

genius75 написа:Нещо не разбрах.... Как ще надписват пликове?!? Що?!? :shock:


Ето така! Тъй като конкурса е "АНОНИМЕН" и никой не трябва да разбере кой е автора на написания отговор ,процедурата е следната:след като си напишеш отговорите,написваш си и името,слагаш го в един малък плик и заедно с отговорите го поставяш в по-голям.За да не става "объркване" и на малкия и на големия плик има един и същ номер,който естествено не се повтаря.Значи ти си получил голям и малък плик с №3,аз с №128,колегата до мен е с №129.
vanvan
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 12 Сеп 2007, 13:13

Мнениеот gudio » 03 Окт 2007, 18:42

:del.
Последна промяна gudio на 06 Ное 2007, 21:18, променена общо 1 път
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Мнениеот genius75 » 04 Окт 2007, 13:24

ААААААААААааа, за това ли иде реч..... ТА нали за това ги сложиха числата по пликовете, да се познаят наште хора.
Наистина, не трябва да има каквито и да било означения по плика.
genius75
Потребител
 
Мнения: 525
Регистриран на: 20 Ное 2006, 18:35

Мнениеот vanvan » 04 Окт 2007, 13:50

То шегата е другаде.Надписаните пликове ти ги дават,след като половин час един сърдитно обяснява колко и какви лоши неща ще ти се случат ,ако подчертаеш,начертаеш,нарисуваш и т.н. в отговора нещо.Останалата част от комисията мълчи подобаващо и гледа назидателно.После идва изнедадата.Група учителки маскирани като квестори започват да раздават пликовете.Виждаш номерцата и докато недоумяваш какво е това безумие,започват да четат казуса.Записваш го прилежно.След това го прочиташ и ти става кристално ясно защо в този момент майките,жените,бабите, дъщерите,лелите и въобще цялата женска част от родата на създателите на казуса започват да се чувстват ощастливени.За справка-казусът е в стил "Някой ,някъде,някога построил нещо.После една фирма искала да построи друго нещо.Колко сняг падна тази година в Сибир?"С нетърпение чакам да видя следващата серия от този абсурд.
vanvan
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 12 Сеп 2007, 13:13

Мнениеот ytrewq » 04 Окт 2007, 17:23

Този път обаче май и на абсурд няма да станем свидетели. Просто вече няма нужда дори и от малко театър. Места за София няма, а потенциалните "клиенти" за провинцията нямат чак такава възможност да мотивират. Все пак насреща им стоят местните монополисти-нотариуси които са 7-8 години "напред с материала" /с месечни доходи не по-малки от 10 000 лева/. По-евтино им излиза на вторите да няма конкурс, отколкото да се плаща за "поголовна сеч по райони" на самия такъв. Това е то - влакът за нотариуси тръгна още през далечната 1998г. когато не си спомням да имаше скъсан кандидат.
Друг не се предвижда засега.
ytrewq
Потребител
 
Мнения: 117
Регистриран на: 12 Юни 2007, 11:21

Мнениеот vanvan » 04 Окт 2007, 17:44

Не съм съгласен.Театърът продължава.Отменя се заповедта за насрочване на конкурса с напълно тъпо обяснение защо се прави това.За измиване на очите се пуска съобщение -"Ние се видяхме,поговорихме и решихме.............../няма да ви кажем какво./" После удобно забравяш защо се отменил конкурса,пък трябва ли въобще да има и т.н.
Дали някой е плащал ,за да няма успели в тези конкурси? Както казва един телевизионен герой "А защо е така,не знам."Това,че на миналия конкурс имаше цели съдебни райони,в които никой не е издържал според мен е само по вина на кандидатите.Като се явяват "неподготвени", така им се пада.А пък и ако някой им е създал допълнителни препятствия.................
vanvan
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 12 Сеп 2007, 13:13

Мнениеот titin » 04 Окт 2007, 19:00

Аз пък не мога да разбера какво толкова сравняват и "анализират ръста на нотариалната работа"/цитатът е от заповедта на министър Тачева/- като всеки месец службите по вписванията подават справки в агенцията за вписванията.Толкова ли не могат да отворят страницата й -http://www.registryagency.bg/bg/AboutUs/Statistics/2007/2007.html

Е, много е трудно да се събере две и две. :evil:
titin
Потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: 10 Ное 2005, 15:08

Мнениеот ianeva » 04 Окт 2007, 19:10

titin, сравняват и анализират, защото е възможно все пак да има конкурс, но с променени бройки на местата. Общо взето в отменената заповед имаше доста интересни бройки свободни места. Напр. за Айтос бяха мисля 4, при един вече действащ /имаше и други подобни за други населени места/. За сметка на това познайте дали имаше и една-единствена бройчица за Несебър /в района Слънчев бряг/ :lol: :lol: :lol: То не, че в евентуалната нова заповед ще има де...
Аватар
ianeva
Потребител
 
Мнения: 660
Регистриран на: 27 Май 2007, 17:36
Местоположение: Бургас

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron